MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Адвокат розповів про стан Сенцова

28.11.2018   
ХПГ-інформ
Дмитро Дінзе відвідав Олега Сенцова в колонії. «Олег відживляється, але голодування не минуло безслідно», – зокрема повідомив адвокат.

Російський адвокат Дмитро Дінзе відвідав засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова в колонії. Про це адвокат 26 листопада написав у Facebook.

«Олег Сенцов переказує всім щире вітання. Особливо Сашкові Кольченку. Олег відживляється, але голодування не минуло безслідно. Вивозили до лікарні, у нього є зміни в нирках, серці й печінці. Залишиться це чи ні, лікарі сказати не можуть. Як вплине на здоров’я, невідомо. І про курочку – це маячня, нічого такого не було.[1] З листопада не отримує Нову газету, дуже бідує, що не може її прочитати. Олег активно працює над фільмом НОМЕРА. Сьогодні пропрацювали 4,5 години, дуже багато матеріалу відпрацювали. Ось такі новини», – написав Дінзе.

21 листопада сайт «Крым.Реалии» передав, посилаючись на російське ІА ТАСС, слова уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькім автономнім окрузі Росії Анатолія Сака про стан здоров’я Сенцова:

«Стан його задовільний, багато читає, перебуває під постійним наглядом медичного персоналу. Питання про переведення його до загону поки не розглядалося, тому що існують певні норми, яких мусять додержати за станом здоров’я перебування після режиму голодування».

Адвокат Дінзе збирався тоді відвідати Сенцова «тижні за два» і підтвердження відомостей про стан в’язня, наданих А. Саком, тоді не було.

Також Дінзе опублікував лист Сенцова до Олександра Кольченка, засудженого у тій самій справі.

Нагадаємо, у серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними у справі про створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, в 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки в складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Олег Сенцов і Олександр Кольченко

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка. Визнаний ПЦ «Меморіал» політв’язнем Геннадій Афанасьєв, який також проходив по цій справі, був звільнений у ході обміну в середині червня 2016 року.

Олег Сенцов тримав голодування з 14 травня до 5 жовтня цього року (145 днів) з вимогою звільнити з російських в’язниць усіх українських політв’язнів. 5 жовтня Сенцов заявив, що змушений припинити голодування, бо у противному разі його годуватимуть примусово.

25 жовтня стало відомо, що Олег Сенцов став цьогорічним лауреатом премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Премія започаткована Європейським Парламентом 1988 року. На вручення премії, яке має відбутися 12 грудня, запросили сестру Сенцова Наталю Каплан та його адвоката Дмитра Дінзе.

Олег Сенцов попросив опублікувати заповіт, який він склав на початку вересня цього року, коли ще тримав голодування.


[1] Раніше заступник директора Федеральної служби виконання покарань РФ Валерій Макчименко розповів виданню «Медіазона», що, припинивши голодування Сенцов їсть звичайну їжу: «Він сьогодні попоїв. І сніданок, і каша, і вже навіть сьогодні пообідав: і бульйончик, і курочку», – передав 11 жовтня сайт «Крым.Реалии».

 Поділитися