Олег Сенцов не збирається працювати в колонії
Ув’язнений у РФ український режисер Олег Сенцов не збирається працювати в колонії, передає сайт «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката політв’язня Дмитра Дінзе. Так адвокат коментує інформацію Федеральної служби виконання покарань РФ (ФСВП РФ) про те, що Сенцов уже «може притягуватися до праці».
«Він не збирається працювати й не бажає бути [притягнутим] до жодного виробництва. Може, він і може притягатися до праці, але це поняття відносне: легка, тяжка. Може, це праця в бібліотеці», – сказав адвокат.
Дінзе також каже, що зараз не може ані підтвердити, ані спростувати інформацію про виписку Сенцова з медичної частини виправної колонії в Лабитнангі. «Я буду в нього тільки в середині січня й узнає про це вже безпосередньо на місці», – каже адвокат.
21 грудня прес-служба управління ФСВП РФ по Ямало-Ненецькому автономному округу повідомила, що Олег Сенцов переведений з медичної частини до загону за рекомендацією закріпленого лікаря.
Нагадаємо, у серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними у справі про створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, в 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки в складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.
Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.
У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка. Визнаний ПЦ «Меморіал» політв’язнем Геннадій Афанасьєв, який також проходив по цій справі, був звільнений у ході обміну в середині червня 2016 року.
Олег Сенцов тримав голодування з 14 травня до 5 жовтня цього року (145 днів) з вимогою звільнити з російських в’язниць усіх українських політв’язнів. 5 жовтня Сенцов заявив, що змушений припинити голодування, бо у противному разі його годуватимуть примусово.
Олег Сенцов попросив опублікувати заповіт, який він склав на початку вересня цього року, коли ще тримав голодування.
12 грудня у Страсбургу відбулося вручення премії Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова, лавреатом якої цього року став Олег Сенцов. Премію за нього прийняли двоюрідна сестра режисера Наталя Каплан та його адвокат Дмитро Дінзе.