MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кількість лікарняних закладів за роки незалежності України зменшилась більш ніж удвічі

08.01.2019   
Влад Боднар
Сьогодні ми розглянемо право громади на ефективне медичне обслуговування, а саме кількість медичних закладів та кількість лікарняних ліжок на душу населення.

У 49 статті Конституції України вказано, що кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Ця стаття Конституції передбачає створення державою умов для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.

Але, як ми знаємо, на практиці 49 стаття Конституції України реалізовується зовсім по-іншому. Про «безкоштовну» медицину було сказано та надруковано дуже багато чого. Але сьогодні ми розглянемо право громади на ефективне медичне обслуговування, а саме кількість медичних закладів та кількість лікарняних ліжок на душу населення. На офіційному сайті Державної служби статистики України розміщена потрібна інформація за 1990–2017 роки.

У 1990 році в Україні було 3 900 лікарняних закладів, де розміщувалось 700 000 лікарняних ліжок. З роками ці показники лише зменшувались і на 2013 рік у державі залишилось 2 200 медичних закладів із 398 000 лікарняних ліжок. Після окупації Криму та частини Луганської та Донецької областей в Україні залишилось 1 800 лікарняних закладів із 336 000 ліжками. На кінець 2017 року є 1 700 медичних закладів, де розміщено 309 000 ліжок. Кількість амбулаторно-поліклінічних закладів в Україні постійно зростало: з 6 900 у 1990 році до 10 400 у 2017 році.

(таблиця в кращій якості)

Медична реформа, яка розпочалася рік тому, повинна покращити ситуацію з наданням медичних послуг населенню. Але минуло ще дуже мало часу, щоб казати про якісь позитивні зміни у цій сфері.

 Поділитися