MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Олена Сорокіна - чергова жертва викрадення в ОРДЛО

10.01.2019    джерело: m.facebook.com
медіа-група ХПГ
На окупованих територіях Луганської та Донецької областей практично щотижня зникають люди. В результаті моніторингової роботи Харківської правозахисної групи стає відомо про 3-4 випадки викрадення людей на окупованих територіях щомісяця. Так, 30 жовтня 2018 року в окупованому Первомайську була викрадена підприємець Сорокіна Олена В’ячеславівна. Вона є власницею крамниці зоотоварів "Любимый". 

На окупованих територіях Луганської та Донецької областей практично щотижня зникають люди.

В результаті моніторингової роботи Харківської правозахисної групи стає відомо про 3-4 випадки викрадення людей на окупованих територіях щомісяця.

Так, 30 жовтня 2018 року в окупованому Первомайську була викрадена підприємець Сорокіна Олена В’ячеславівна. Вона є власницею крамниці зоотоварів "Любимый". 

Близьким і родичам пізніше стало выдомо, що Олена була затримана "МГБ ЛНР" за підозрою в диверсійный діяльності на користь українських спецслужб. З тих пір про Олену Сорокіну немає жодної інформації. Офіційно звинувачень бойовиками не висунуто.

Близька подруга Олени в одному з інтерв’ю розповіла, що викрадена жінка жила самотньо - ані батьків, ані дітей у неї немає, близьких родичів також. Саме тому зникнення Олени друзі помітили не одразу, як і не одразу вдалося встановити обставини подій.

"Олена щодня спілкувалась по телефону з тими, хто виїхав з окупованих територій або виходила у соцмережі. Але 30 жовтня на зв’язку вона не з’явилась, а телефон взагалі було вимкнено. Тому наступного ранку всі почали її шукати - дзвонити у Первомайськ, запитувати, хто та що бачив. Обдзвонили лікарні та навіть морг. Покупці, знайомі, просто небайдужі люди допомогли з’ясовувати деякі факти зникнення Олени. Виявилося, того ранку на роботу у крамницю вона не прийшла. Після люди пішли до неї у квартиру. Перше, що побачили - білизну, яку Сорокіна сушила на вулиці. Незважаючи на те, що напередодні ввечері та вночі падав дощ, ніхто її не зняв. Це було дивно. По-друге, горіло світло у кімнатах. По-третє, коти у квартирі були перелякані та голодні. І останнє – на столі були речі з однієї з шухляд, можливо, хтось швидко щось шукав. Тож, очевидно, Сорокіна зникла при загадкових обставинах", – говорить в інтерв’ю кореспонденту Медійної ініціативи за права людини подруга Олени.

Лише через деякий час друзі дізналися, що Олену 2 листопада 2018 року привозили додому у кайданках люди у військовій формі та масках. У квартирі відбувався обшук.

У якому стані та де нині перебуває Олена Сорокіна невідомо. Ймовірно, представники незаконних збройних формувань звинувачують її у "шпигунстві на користь України". Це найбільш «популярне» звинувачення у невизнаних республіках.

Друзі Олени Сорокіної, оскільки рідних у неї немає, від свого імені звернулися до поліції у Києві та написали заяву про злочин. Наразі розпочато кримінальне провадження. Іншу заяву було подано до СБУ.

Родичі та близькі Олени Сорокіної звертаються з проханням про допомогу до національних та міжнародних організацій, правозахисникам та урядовим організаціям.

Слід зазначити, що зараз у застінках «ЛДНР» перебувають не менше ніж 108 заручників.

 Поділитися