MENU

Подібні статті

Забруднення довкілля, відсутність документів на право власності, порушення у поводженні з відходами – металургійні підприємства Запорізької областіЗапоріжжя: чи відбудеться екологічний референдум?Звільнення за хворобою (Харківська область)Як депутати сільських, селищних, міських та районних рад Вінниччини використовують свою владу для особистих потреб (частина ІІ)МВФ виступає за світовий податок на вуглекислий газЕдинбург закриває дороги в центрі: що таке Open Streets Project?Брудне повітря могло бути причиною смерті дівчинки з ЛондонаОдне з найкращих міських сміттєзвалищ України знаходиться біля Бузького лимануЧеркаси «проти» сортування сміттяРозливи нафтопродуктів, відсутність контролю підземних вод та обліку відходів – сміттєвий полігон міста РівногоЕкопропаганда, заборона циркових тварин та обмеження використання пластику – що треба знати про нову Екологічну стратегію-2030Усі найбільші підприємства Дніпропетровської області порушують екологічні нормиЧернівецьке сміття спочатку потрапляє до Харкова, а потім ми його купуємо по всій УкраїніВідсутність нічного освітлення, три пожежі, забруднення атмосфери – сміттєзвалище Івано-ФранківськаНа сміттєвому полігоні Луцька зафіксовано 7 порушень екологічних нормМешканці Київщини вживають неякісну водуНа КПВВ "Станиця Луганська" на спеці в черзі померли людиМоніторинговий візит до смт. Станиця ЛуганськаДонецька область планує виділити по 50 тисяч гривень тим, хто повернувся в регіон після звільнення з полону бойовиківВсі відтінки сірого. Частина дев’ята. Маріуполь. Ветеран у двадцять два

Як впливають на довкілля заводи Донеччини та Луганщини

24.01.2019
Влад Боднар

Минулого разу ми розповідали про великі металургійні підприємства Запорізької області, які не тільки забруднюють довкілля, а ще й не мають усіх необхідних документів, що підтверджують право власності. Левова частина найкрупніших підприємств України розташовані в Донецькій та Луганській областях. На превеликий жаль, багато з цих підприємств зараз – на тимчасово окупованих територіях.

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ

ПАТ «Алчевський металургійний комбінат»

Одне з найкрупніших підприємств Луганській області – ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», який розташований на тимчасово окупованій території. Через це ми не маємо змоги дізнатися, які екологічні норми зараз порушує цей комбінат. Усі матеріали інспекційних перевірок підприємства до 2015 року залишились у місті Луганську, до якого зараз немає доступу.

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

ПрАТ «МК „Азовсталь“»

Останню перевірку ПрАТ «МК „Азовсталь“» проведено Інспекцією з 2 по 10 жовтня 2018 року на підставі звернень громадян та отриманого погодження на позапланову перевірку Державною регуляторною службою України. Під час перевірки були виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства: невиконання умов наданого дозволу на викиди, порушення правил технічної експлуатації установок очищення газів. За результатами перевірки до адмінвідповідальності притягнуто 15 винних осіб за ст. 78 ч. 1, ст. 79 ч. 2 КУпАП. Сума накладених штрафів складає 2 040 гривень.

ПрАТ «ММК ім. Ілліча»

Останню перевірку ПрАТ «ММК ім. Ілліча» проведено з 11 по 24 грудня 2018 року на предмет перевірки раніше наданих приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища. Під час перевірки були виявлені порушення законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: невиконання умов наданого дозволу на викиди; порушення правил технічної експлуатації установок очищення газів, порушення правил експлуатації водогосподарських споруд і пристроїв; скид зворотних вод, з концентрацією забруднювальних речовин, що перевищує встановлені норми; порушення правил первинного обліку відходів, змішування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія. За результатами перевірки до адмінвідповідальності притягнуто 64 винних особи за ст. 188-5 КУпАП. Сума накладених штрафів складає 24 565 гривень.

За матеріалами проведених перевірок до Державної екологічної інспекції України направлено подання щодо анулювання дозволів на викиди забруднювальних речовин у атмосферне повітря ПрАТ «МК „Азовсталь“» та ПрАТ «ММК ім. Ілліча».

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Останню перевірку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (Оздоровчий заклад «Азов») проведено з 25 серпня по 9 вересня 2016 року (планова перевірка). Під час перевірки були виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме: змішування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія. За результатами перевірки до адмінвідповідальності притягнуто винну особу за ст. 82 ч. 4 КУпАП та накладено штраф на суму 85 гривень.

Місто Маріуполь

Місто Маріуполь входить до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».

Тому, у зв’язку з дією Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», до плану заходів із забезпечення реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2015–2018 рр. суб’єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території міста Маріуполя, Донецької області, не включались, перевірки не проводились.

коментарі: 1     
Для того щоб залишати коментарі, вам потрібно зареєструватися і/чи увійти під своїм паролем
24.01.2019 | 

Сорри, но ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» находиться не в Донецкой области. . .

 Поділитися