MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Забруднення довкілля, відсутність документів на право власності, порушення у поводженні з відходами – металургійні підприємства Запорізької областіЗапоріжжя: чи відбудеться екологічний референдум?Два роки повномасштабної російсько-української війни: Харківська область‘Могили вбитих цивільних у кожному дворі’, — Юрій Ляпкало, МаріупольПідземний дитсадок, замінована АЕС, обстріл Донецька — підсумки тижня‘Мама померла на сходах підвалу’, — Михайло Іванов, Маріуполь‘Було видно, що місто просто знищують’, — Павло Пономаренко, Маріуполь Анонс: Голоси війни. Дискусія у ‘ЯМаріуполь. Київ’Офіцерки не працюютьУ Києві презентували книгу ‘Голоси війни. Маріуполь’Книга ‘Голоси війни. Маріуполь’: Анонс презентацій у Харкові та СумахТри тижні у підвалі психлікарні: Маріуполь очима Анни КазначеєвоїМаріуполь. ‘Мого чоловіка вбив снайпер’ Рік Маріупольського Драмтеатру: Спогад зсерединиРік повномасштабної російсько-української війни: Харківська область“Прийшла до тями в лікарні” — на дівчину, що врятувалася з маріупольського пекла, напав невідомий‘Гради маневрували поміж нашими будинками і били по Маріуполю’. Історія маріупольця РоманаПід час російського наступу на Маріуполь постраждала майже кожна школа у місті: Дослідження ХПГПів року повномасштабної війни: Харківська область«В сусідньому будинку загинула сім’я» – мешканка Сєвєродонецька

Як впливають на довкілля заводи Донеччини та Луганщини

24.01.2019   
Влад Боднар
Сьогодні ми розглянемо вплив на довкілля крупних промислових підприємств, розташованих на території Донецької та Луганської областей.

Минулого разу ми розповідали про великі металургійні підприємства Запорізької області, які не тільки забруднюють довкілля, а ще й не мають усіх необхідних документів, що підтверджують право власності. Левова частина найкрупніших підприємств України розташовані в Донецькій та Луганській областях. На превеликий жаль, багато з цих підприємств зараз – на тимчасово окупованих територіях.

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ

ПАТ «Алчевський металургійний комбінат»

Одне з найкрупніших підприємств Луганській області – ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», який розташований на тимчасово окупованій території. Через це ми не маємо змоги дізнатися, які екологічні норми зараз порушує цей комбінат. Усі матеріали інспекційних перевірок підприємства до 2015 року залишились у місті Луганську, до якого зараз немає доступу.

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

ПрАТ «МК „Азовсталь“»

Останню перевірку ПрАТ «МК „Азовсталь“» проведено Інспекцією з 2 по 10 жовтня 2018 року на підставі звернень громадян та отриманого погодження на позапланову перевірку Державною регуляторною службою України. Під час перевірки були виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства: невиконання умов наданого дозволу на викиди, порушення правил технічної експлуатації установок очищення газів. За результатами перевірки до адмінвідповідальності притягнуто 15 винних осіб за ст. 78 ч. 1, ст. 79 ч. 2 КУпАП. Сума накладених штрафів складає 2 040 гривень.

ПрАТ «ММК ім. Ілліча»

Останню перевірку ПрАТ «ММК ім. Ілліча» проведено з 11 по 24 грудня 2018 року на предмет перевірки раніше наданих приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища. Під час перевірки були виявлені порушення законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: невиконання умов наданого дозволу на викиди; порушення правил технічної експлуатації установок очищення газів, порушення правил експлуатації водогосподарських споруд і пристроїв; скид зворотних вод, з концентрацією забруднювальних речовин, що перевищує встановлені норми; порушення правил первинного обліку відходів, змішування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія. За результатами перевірки до адмінвідповідальності притягнуто 64 винних особи за ст. 188-5 КУпАП. Сума накладених штрафів складає 24 565 гривень.

За матеріалами проведених перевірок до Державної екологічної інспекції України направлено подання щодо анулювання дозволів на викиди забруднювальних речовин у атмосферне повітря ПрАТ «МК „Азовсталь“» та ПрАТ «ММК ім. Ілліча».

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Останню перевірку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (Оздоровчий заклад «Азов») проведено з 25 серпня по 9 вересня 2016 року (планова перевірка). Під час перевірки були виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме: змішування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія. За результатами перевірки до адмінвідповідальності притягнуто винну особу за ст. 82 ч. 4 КУпАП та накладено штраф на суму 85 гривень.

Місто Маріуполь

Місто Маріуполь входить до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».

Тому, у зв’язку з дією Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», до плану заходів із забезпечення реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2015–2018 рр. суб’єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території міста Маріуполя, Донецької області, не включались, перевірки не проводились.

 Поділитися