MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Володимирові Балуху відмовили в УДЗ

25.01.2019   
ХПГ-інформ
Представник російської прокуратури мотивував відмову тим, що за час перебування активіста в СІЗО «було зафіксовано 51 порушення».

Підконтрольний московській владі Керченський міський суд відмовив українському активісту Володимирові Балуху в умовно-достроковому звільненні. Слухання у цій справі відбулося сьогодні, 25 січня, – повідомляє сайт «Крым.Реалии».

Представник російської прокуратури мотивував відмову в УДЗ тим, що за час перебування Балуха в СІЗО «було зафіксовано 51 порушення».

Адвокат Тарас Омельченко в ході процесу, коментуючи заяву сторони обвинувачення, заявив, що станом на 11 січня «з боку адміністрації колонії до нього (Балуха – ред.) немає жодних претензій» і нагадав, що в його підзахисного літня матір, яка потребує піклування.

Фото: Олександра Сурган (krym.org)

Володимир Балух не брав участі в судовому засіданні. Як раніше сьогодні повідомив «Крым.Реалии», активіст прокоментував відмову від участі в засіданні словами: «У цирку участі не беру».

Нагадаємо, захист Балуха подав прохання про його умовно-дострокове звільнення 19 листопада 2018 року. За словами адвокатів, Балуху залишилось відбувати покарання близько 1 року й 2 місяців.

Володимир Балух перебуває в колонії № 2 міста Керчі.


Нагадаємо, 19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, активіст розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки й 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці».

Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха, внаслідок голодування, є підозри на виразку та панкреатит.

Раніше повідомлялося, що 3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше Балух за свою проукраїнську позицію неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади окупованого Криму. Його будинок співробітники поліції трусили двічі. Після другого трусу Балуха звинуватили в образі співробітника поліції та засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

Раніше повідомлялося про катування в колонії № 2 міста Керчі. Ув’язнених піддавали тортурам у службових кабінетах, черговій частині та кімнаті огляду штрафного ізолятору, де немає відеокамер. Окрім того, колишній в’язень цієї колонії Мурад Алієв розповів, що співробітники колонії били в’язнів так, щоби на тілі не залишалося слідів.

 Поділитися