MENU

На активіста Стерненка склали протокол за проведення акції «Хто замовив Катю Гандзюк?»

29.01.2019
Денис Волоха

Сьогодні у Міжнародному виставковому центрі в Києві відбувся форум Президента України Петра Порошенка під назвою «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом».

Біля місця проведення форуму активісти запалили фальшфеєри та розгорнули полотно з написом «Вибачте, так а хто замовив Катю Гандзюк?».

Невдовзі до активістів підійшли поліцейські та почали запитувати, чи є в них “заявка” на проведення акції. Один із правоохоронців, відповідаючи на запитання, заявив, що не знає, хто така Катерина Гандзюк, оскільки «не може знати всього». Коли активісти поцікавились, чи порушили вони закон, поліцейський відповів, що «закон порушується завжди».

У результаті, на одного з учасників акції — Сергія Стерненка склали протокол про адмінправопорушення за ст. 185-1 КУпАП (порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій).

Відповідно до Конституції України: «громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування» (ст. 39). Ця норма передбачає, що громадяни не мають отримувати дозвіл на проведення мирних демонстрацій, а лише повідомляють владу, щоб вона могла забезпечити правопорядок. Водночас, законом не закріплений порядок проведення демонстрацій, хоча й установлена відповідальність за його порушення.

Засідання по справі Стерненка відбудеться в Дніпровському районному суді Києва завтра о 10:00.


 ⧗ Катерина Гандзюк — херсонська депутатка та громадська діячка, яку 31 липня 2018-го року невідомий облив сульфатною кислотою біля її будинку, в результаті чого 4-го листопада вона померла;

 ⧗ Всеукраїнська акція «Хто замовив Катю Гандзюк?» має на меті змусити владу встановити замовників вбивства.

Фото: Сергій Стерненко.

 Поділитися