MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Павлу Грибу терміново необхідна складна операція

31.01.2019   
ХПГ-інформ
Стан здоров’я українця різко погіршав, з’явилися симптоми хвороб, яких раніше в нього не було. Про це розповів батько в’язня Ігор Гриб.

Українцеві Павлу Грибу, якого судять у РФ, терміново необхідна складна операція. Стан його здоров’я різко погіршав, з’явилися симптоми хвороб, яких раніше в нього не було, – повідомив 30 січня проект «Настоящее время», посилаючись на батька в’язня Ігоря Гриба.

«На цих аналізах, які зроблені російськими медиками, український професор Василь Притула, який Павла лікує з самого дитинства, зробив медичний висновок щодо прогресування хвороби Павла. У Павла зараз з’явилися нові хвороби, як от початкова стадія цирозу печінки. Коли він учора був у невропатолога, то невропатолог сказав, що в нього є симптоми хвороби Альцгеймера. Жінка сказала, що лікар був шокований станом його здоров’я», – сказав Ігор Гриб.

Перед тим, як Павла викрали у 2017 році, він готувався до операції, – каже батько хлопця. Більш ніж півтора роки він перебуває за ґратами, де зазнав знущань і психологічного тиску.

«…Я хочу всім нагадати, що він інвалід з дитинства. Якщо зараз негайно не зробити операцію, він просто помре», – наголосив Ігор Гриб.

Також Міністерство закордонних справ України повідомило у Facebook про отриманням 29 січня відмови російської сторони у наданні консулу України дозволу на відвідання Павла Гриба, з приводу чого висловлює рішучий протест.

«Міністерство розцінює такий крок як грубе порушення Російською Федерацією своїх міжнародних зобов’язань, зокрема, положень статті 13 Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією, що передбачає право консульських посадових осіб України на відвідання громадян України в місцях їх тримання під вартою на території Російської Федерації», – мовиться, зокрема, у повідомленні.


Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти в школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Павло Гриб (фото: Ірина Бабічева – спеціально для «Новой газеты»)

Пізніше в інтерв’ю ТСН Єршова призналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, і наголосила, що її примусили це зробити співробітники ФСБ РФ.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень. Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.

18 січня 2019 року Павло Гриб заявив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики.

Тоді ж захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні. Адвокат Марина Дубровіна каже, що стан здоров’я її підзахисного гіршає, проте суд це ігнорує. За її словами, усі висновки щодо стану здоров’я Павла Гриба зроблені на основі огляду, без аналізів.

В суді Павло Гриб розповів про побиття після затримання.

Процес у Ростові-на-Дону доходить краю. Хлопцю загрожує до 10 років в’язниці. Павло провину не визнає.

 Поділитися