MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Росія мусить виплатити Грузії 10 млн. євро

31.01.2019   
ХПГ-інформ
Про це сказано в рішенні ЄСПЛ. У 2006 році з Росії, нібито на порушення візового режиму, вислали майже 5 тис. громадян Грузії. Під час депортації кілька людей померли в російських спецприймальниках або дорогою на батьківщину.

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити Грузії 10 млн. євро. Влада Грузії повинна розподілити ці гроші серед громадян держави, депортованих з Росії у 2006 році, як компенсацію. Про це повідомляє російська служба «Радіо Свобода».

У 2006 році в Грузії за обвинуваченням у шпигунстві заарештували чотирьох співробітників російської розвідки. Після цього з Росії, начебто на порушення візового режиму, почали висилати громадян Грузії. Загалом, за даними Мінюсту Грузії, були депортовані майже п’ять тисяч людей. Під час депортації кілька людей, з різних причин, померли в російських спецприймальниках або дорогою на батьківщину. У 2007 році Грузія звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на дії Російської Федерації.

Євросуд визнав порушення трьох статей Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод:

• статті 4 Протоколу № 4 (Заборона колективного вислання іноземців);

• пункту 1 статті 5 (Право на свободу та особисту недоторканність);

• статті 3 (Заборона катування).

Гроші у сумі від 2 до 5 тис. євро мають отримати не менше ніж 1,5 тис. людей.

У повідомленні зазначено, що сума компенсації в 10 млн. євро перевищує щорічний обсяг коштів, які виділяються з бюджету РФ на виплати за рішеннями Євросуду.

Міністр з примирення й громадянського рівноправ’я Грузії Кетеван Цихелашвілі назвала рішення ЄСПЛ «тріумфом справедливості».

 Поділитися