MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Анонс: Ініціатива Т4P підготувала подання до МКС щодо геноциду в Маріуполі. Обстріли цивільного населення: ініціатива Т4P підготувала подання до МКС. ПресрелізАнонс: Ініціатива Т4P звертається до МКС через обстріли цивільного населення УкраїниМКС та українські правозахисники провели спільну конференцію в ГаазіВогневі позиції на ЗАЕС та МКС у ХерсоніУ Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидомПрокурор МКС Карім Хан відвідав Харків38 держав звернулися до МКС у Гаазі через вторгнення Росії до УкраїниВенедіктова усунула Гюндуза Мамедова від керівництва департаментом воєнних злочинівУкраїна передала до МКС інформаційне повідомлення щодо злочинів проти журналістів у КримуУкраїна: МФПЛ і партнери вітають довгоочікуваний крок МКС до розслідування злодіяньМіжнародний кримінальний суд розслідуватиме злочини, скоєні в Україні із 2014 рокуЗапитання та відповіді: Україна / МКСМатіос: з ОРДЛО відправляють «фейкові» позови до ЄСПЛ та МКСОфіс Прокурора МКС опублікував черговий звіт про попереднє розслідування у справі "Ситуація в Україні"Щоб покарати агресорів, Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду

Прокуратура АР Крим передала до Гааги понад 700 сторінок з доказами злочинів РФ

01.02.2019   
Денис Волоха
У грудні  2018 року прокуратура АР Крим разом з ГО Регіональний центр прав людини передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) нове повідомлення, що містить докази злочинів РФ проти громадян України на окупованій території півострову.

«У грудні  2018 року прокуратура АР Крим разом з ГО Регіональний центр прав людини передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) нове повідомлення, що містить докази злочинів РФ проти громадян України на окупованій території півострову», — інформує веб-сайт прокуратури. «Нова інформація стосувалась депортації та незаконного позбавлення волі українських громадян, зокрема видворення 23 осіб, що на законних підставах прибули та перебували на території Криму. Загалом, до МКС було передано більше 700 сторінок доказів вчинення злочинів окупаційною владою  на території півострову».

Повідомляється, що всіх 23-х громадян «суд» визнав винними, призначивши штраф та депортувавши їх «за межі Російської Федерації». До виконання рішення про видворення особи мали перебувати у Центрі тимчасового утримання іноземних громадян, що знаходиться на території РФ в Краснодарському краї. Проте, через тимчасову зупинку роботи Керченської переправи, окупаційна влада вирішила  вночі у кузові КАМАЗу вивезти затриманих громадян до КПВВ “Каланчак”.

Представник прокуратури Автономної Республіки Крим Андрій Андросов під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі зауважив: «зазначені дії можна кваліфікувати як воєнні злочини та злочини проти людяності. Зокрема цей випадок порушує статтю 49 Четвертої Женевської конвенції та норму 129 звичаєвого міжнародного гуманітарного права, а відповідно до статті 7 Римського статуту переміщення населення та його депортація є окремим різновидом злочинів проти людяності. Видворення 23 громадян України може бути розглянуте і в контексті статті 8 Римського статуту як незаконне переміщення та незаконне позбавлення волі»

Раніше ХПГ повідомляла, що підконтрольний Кремлю суд засудив чоловіка до 10,5 років колонії.

 Поділитися