MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мосійчук проти Супрун: що відомо про відсторонення міністра

06.02.2019   
Денис Волоха

Про те, що Уляні Супрун заборонили виконувати обов’язки Міністра охорони здоров’я стало відомо після публікації «ляшківцем» Мосійчуком в своєму Facebook фото рішення Окружного адміністративного суду Києва. Мосійчук вже просив суд відсторонити Супрун, проте, йому відмовили. Але наполегливість взяла своє, і вчора суддя Каракашьян таки задовольнив вже третє клопотання Мосійчука та заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра. Цікаво, що в одному й тому ж рішенні її посада звучить і як «виконуючий обов’язки», і як «перший заступник» Міністра охорони здоров’я України. Згодом на сайті суду з’явився коментар, у якому пояснюється, що Супрун не заборонено працювати у якості першого заступника Міністра. Відстороняючи її від справ, суд керувався тим, що вона виконує обов’язки Міністра в якості його першого заступника з 2016-го року, хоча закон дозволяє чинити так не більше місяця.

«Окрім того суд врахував доводи позивача про те, що у 2015 році Супрун Уляна Надія отримала громадянство України і, водночас, досі перебуває у іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до Закону України «Про громадянство України» в Україні існує єдине громадянство», — йдеться у роз’ясненні. Але відповідно до ст. 2 згаданого закону, принцип єдиного громадянства полягає у тому, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. «Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України», — іншими словами, суд усунув Супрун не через наявність американського громадянства, оскільки не мав би на це правових підстав. Суд лише «врахував доводи позивача». А доводи позивача полягають, вочевидь, у тому, що Україною керують ззовні, і ось вам підтвердження, так би мовити: громадянка США очолює одне з ключових відомств, чим же ж їй ще там займатись, окрім як винищенням населення? Ну і клятий МВФ, куди ж без нього.

Партійна лінія та філософія радикалів простежується й у публікації Андрія Лозового, який задається питанням: як же ж так, панове, ви ж не любите геїв, а Супрун виступає за них, а ви її все одно підтримуєте, то як же ж так? Дивно лише, що Ляшко і Ко. не записали прибічників Супрун до наркоманів, зважаючи, що вона виступає за застосування канабісу в медичних та наукових цілях.

Посол Об’єднаного Королівства в Україні Джудіт Ґоф о 13:03 написала у своєму Твіттері: «Чекаємо на деталі цієї справи, проте ми занепокоєні потенційним впливом на життєво важливі реформи системи охорони здоров’я України». Посольство Сполучених Штатів згодом теж відреагувало на подію.

Міністерство охорони здоров’я о 13:04 повідомило через Facebook, що про рішення суду вони  дізналися з медіа та консультуються з юристами.

О 15:15 Кабінет Міністрів України опублікував заяву, в якій висловив підтримку Уляні Супрун та занепокоєння рішенням суду: «Ця команда, з моменту приходу в Міністерство, оголосила війну тим корумпованим схемам, які процвітали в галузі роками, і це, на наш погляд, чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун і її команди була розгорнута справжня війна», — йдеться в заяві. Члени кабміну заявили, що будуть оскаржувати рішення Окружного адмінсуду. Цей намір у себе на Facebook підтвердив Міністр юстиції Павло Петренко.

Сам суд про визнання відсутності в Уляни Надії Супрун компетенції для виконання обов’язків Міністра охорони здоров’я відбудеться 15-го лютого.

Пані Супрун коментарів щодо ситуації не давала.

У коментарі журналістам пан Мосійчук, у якого видався дуже насичений день, заявив, що не має нічого персонально проти Уляни Супрун, хоча за день він опублікував 10 дописів, у кожному з яких згадується пані Супрун. У останньому нардеп дивується: що об’єднує «прихильників гей-парадів», сатаністів, громадських активістів, «порохоботів» та Дмитра Корчинського? Судячи з усього, Мосійчук не припускає, що це може бути лише здоровий глузд.


 ⧗ Мосійчук подав до суду на Супрун та Гройсмана.

 Поділитися