MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Нова хвиля мобілізації може торкнутися жителів тимчасово окупованого півдня України — ЦНСПерехоплені розмови, нечувані звірства — невигадані хроніки окупації У темряві війни: в Україні зростає рівень домашнього насильства — Ла СтрадаЗа 5 днів у Херсоні загинуло 15 людей через російські обстріли — Херсонська міськрада “Мушинський проти України”: перемога адвоката ХПГ у ЄСПЛІсторія сестер із Маріуполя. Потрапити до в’язниці у Докучаєвську через гімн України у телефоні та фото у вишиванкахВідкритий лист правозахисних організацій до Президента України з приводу ветування закону №4049Довічникам дали можливість умовно-дострокового звільнення — Верховна Рада ухвалила законСам собі адвокат. Продовження строків тримання під вартою під час воєнного стану за ст. 615 КПК України‘Зеленський вдається до практики СРСР’. Заява правозахисних організацій щодо незаконності позбавлення громадянства УкраїниПрактика застосування статті 391 Кримінального кодексу України доводить, що ця стаття має бути скасованаКонституція, конституційна доктрина, конституційний процес і війнаХерсон: окупанти готуються до «референдуму» і продовжують викрадати людейЗ полону звільнено 144 захисника України – це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгненняДоставили 80 вантажів: Як адвокати з півдня України стали волонтерамиКількість загиблих маріупольців ймовірно перевищує 22 тисячі – Маріупольська міськрадаМаріуполь потребує нової хвилі евакуації – міськрада  Рада ООН з прав людини закликала рф надати доступ до депортованих громадян УкраїниРома України: голоси з пекла війни. Дискримінація, епідемія, війнаВерховна Рада: Заява про цінність свободи слова

Верховна Рада України та Конституція України – фейк?!

11.02.2019   
Влад Боднар

Майже кожен з нас користується інтернетом, де часто зустрічається інформація про різноманітні «теорії змови». Є багато відео, де розповідається що радянський союз досі існує  і що всі держави, які входили у склад СРСР, є фейком. Також зустрічаються відео, де люди стверджують що Верховна Рада України (ВРУ) юридично нелегітимна, а отже, Конституція України немає ніякої юридичної сили, тому що вона була затверджена Верховною Радою України. Головним доказом такої теорії є той факт, що немає в архіві документу про створення Верховної Ради України. Ці «теорії змови» стосуються як інших державних органів, так і  як місцевих органів самоврядування тощо.

Як воно насправді

Ці люди  маніпулюють даними, адже очевидно, що якщо  не зберігаються документи про створення Верховної Ради, то це не означає, що держави не існує. Насправді ВРУ є правонаступником ВР УРСР, що досить очевидно.  Одна з найголовніших причин, чому люди вірять в дану «теорію заговору» – це нерозуміння такого поняття як правонаступництво.

Правонаступництво – це перехід суб’єктивного права (в широкому розумінні – також правового обов’язку) від однієї особи, праводавця, до іншої (правонаступника) в порядку похідного правонабуття. Ситуація наявності двох суб’єктів і переходу суб’єктивних прав і обов’язків від одного суб’єкта до іншого дає змогу говорити, що має місце набуття суб’єктивного права чи суб’єктивного обов’язку однією особою і, відповідно, їх втрата іншою. Саме втрата суб’єктивних прав і обов’язків однією особою (правопопередником) і набуття їх іншою особою (правонаступником) характеризує термін «перехід прав і обов’язків». Але при цьому спостерігається зв’язок між набутими суб’єктивними правами і обов’язками та правовідносинами, в яких перебував їх носій-попередник, з іншими особами, в силу чого й було можливе їх існування. Право (в широкому значенні і обов’язок) наступника ніби опирається на те право, яке існувало у іншої особи, ніби походить від нього. Цей зв’язок означає пряму залежність прав і обов’язків, які належали попереднику, щодо прав і обов’язків наступника. Саме ця залежність є об’єктивною ознакою, яка ще з римських часів визначає похідний характер такого правонабуття. При цьому важливим є не те, що одна особа втрачає право, а інша його набуває, основним є те, що перша особа передає це право, а друга особа його приймає. І тому з точки зору першої особи (ауктора) похідне правонабуття називається передачею права, а з точки зору наступника (сукцесора) – наступництвом у праві. Саме передача права (а не просто його втрата) і наступництво цього самого права іншим суб’єктом визначає похідний характер правонабуття, що відбувається і становить суть юридичної категорії правонаступництва.

Тому якщо наступний раз ви потрапляєте  на чергову «всесвітню змову», то для початку треба перевірити кожен факт, а вже потім розповідати про це друзям та близьким.

 Поділитися