MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Рік повномасштабної російсько-української війни: Харківська областьПів року повномасштабної війни: Харківська область150 днів повномасштабної війни: Харківська областьЗникнення людей: Запорізька область (24.02.2022 – 18.06.2022)Виїжджайте через Крим! – Верещук закликала херсонців у будь-який спосіб залишити областьХарківська область: Окупанти застосовували фосфорні та термобаричні бомбиЗвільнення за хворобою (Харківська область)Як депутати сільських, селищних, міських та районних рад Вінниччини використовують свою владу для особистих потреб (частина ІІ)МВФ виступає за світовий податок на вуглекислий газЕдинбург закриває дороги в центрі: що таке Open Streets Project?Брудне повітря могло бути причиною смерті дівчинки з ЛондонаОдне з найкращих міських сміттєзвалищ України знаходиться біля Бузького лимануЧеркаси «проти» сортування сміттяРозливи нафтопродуктів, відсутність контролю підземних вод та обліку відходів – сміттєвий полігон міста РівногоЕкопропаганда, заборона циркових тварин та обмеження використання пластику – що треба знати про нову Екологічну стратегію-2030Чернівецьке сміття спочатку потрапляє до Харкова, а потім ми його купуємо по всій УкраїніВідсутність нічного освітлення, три пожежі, забруднення атмосфери – сміттєзвалище Івано-ФранківськаНа сміттєвому полігоні Луцька зафіксовано 7 порушень екологічних нормЯк впливають на довкілля заводи Донеччини та ЛуганщиниЗабруднення довкілля, відсутність документів на право власності, порушення у поводженні з відходами – металургійні підприємства Запорізької області

Усі найбільші підприємства Дніпропетровської області порушують екологічні норми

12.02.2019   
Влад Боднар
Цього разу розглянемо великі металургійні підприємства Дніпропетровської області.

Розглянемо великі металургійні підприємства Дніпропетровської області.

ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат»

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 25 вересня по 6 жовтня 2017 року проведено планову перевірку ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря;

 2. Порушення правил експлуатації газоочисного устаткування;

 3. Порушення правил експлуатації водогосподарських споруд;

 4. Встановлено факти сумісного зберігання відходів різного морфологічного стану.

До адміністративної відповідальності притягнуто 16 осіб.

ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат»

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 11 по 22 грудня 2017 року проведено планову перевірку ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення правил експлуатації газоочисного устаткування;

 2. Порушення правил експлуатації водогосподарських споруд;

 3. Встановлено факти сумісного зберігання відходів різного морфологічного стану.

До адміністративної відповідальності притягнуто 13 осіб.

ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат»

9 жовтня 2017 року під час проведення інспекцією у Дніпропетровській області планової перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» державних інспекторів з охорони довкілля Дніпропетровської області протиправно не допущено до огляду території структурних підрозділів підприємства та до проведення інструментально-лабораторних вимірювань. Крім того, на вимогу представників інспекції не надано інформацію та документи для проведення документальної перевірки. Матеріали стосовно факту недопущення до проведення перевірки були направлені до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів у межах їхніх повноважень. На даний час відсутнє сприяння від правоохоронних органів.

У листопаді 2018 року Мінприроди проведено позапланову перевірку ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» щодо виконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, виданого за результатами раніше проведеного планового заходу державного нагляду (контролю). За результатами проведеної перевірки порушень вимог ліцензійних умов підприємством не виявлено.

ПАТ «Євраз Суха балка»

Інспекцією у Дніпропетровській області в період з 2 по 13 жовтня 2017 року проведено планову перевірку ПАТ «Євраз Суха балка», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря;

 2. Порушення правил експлуатації газоочисного устаткування;

 3. Порушення правил експлуатації водогосподарських споруд;

 4. Встановлено факти сумісного зберігання відходів різного морфологічного стану.

До адміністративної відповідальності притягнуто 11 осіб.

ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 17 квітня по 2 травня 2018 року проведено позапланову перевірку ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря;

 2. Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони довкілля;

 3. Порушення права державної власності на води;

 4. Відмова від надання та несвоєчасне надання екологічної інформації, передбаченої законодавством.

До адміністративної відповідальності притягнуто 8 осіб, підприємству пред’явлено претензію за перевищення гранично допустимих викидів, встановлених дозволом на викиди забруднювальних речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат»

У 2017 році по факту недопуску підприємством державних інспекторів з охорони довкілля Дніпропетровської області до проведення до планової перевірки, складено відповідний акт.

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 17 по 30 січня 2018 року проведено позапланову перевірку ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря;

 2. Порушення правил експлуатації водогосподарських споруд;

 3. Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони довкілля, відмова від надання, несвоєчасне надання екологічної інформації, передбаченої законодавством.

У зв’язку з тим, що підприємством не надано посадових осіб, відповідальних за дотримання вимог природоохоронного законодавства на підприємстві, до правоохоронних органів направлено матеріали щодо сприяння притягнення посадових осіб підприємства до адміністративної відповідальності. На даний час відповіді від правоохоронних органів не отримано.

ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат»

У 2017 році по факту недопуску підприємством державних інспекторів з охорони довкілля Дніпропетровської області до проведення планової перевірки, складено відповідний акт.

Інспекцією у Дніпропетровській області в період з 19 грудня 2017 року по 3 січня 2018 року проведено позапланову перевірку ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», підприємству було пред’явлено претензію за перевищення нормативів гранично допустимих викидів у атмосферне повітря.

У період з 25 травня по 8 червня 2018 року інспекцією у Дніпропетровській області для планової перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», державних інспекторів з охорони довкілля Дніпропетровської області протиправно не допущено до огляду території структурних підрозділів підприємства та до проведення інструментально-лабораторних вимірювань. Крім того, на вимогу представників інспекції не надано інформацію та документи для проведення документальної перевірки. Матеріали стосовно факту недопущення до проведення перевірки були направлені до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів у межах їхніх повноважень. На даний час сприяння від правоохоронних органів відсутнє.

ПАТ «Дніпровський металургійний завод» (завод ім. Петровського)

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 6 червня по 19 червня 2018 року проведено позапланову перевірку ПАТ «Дніпровський металургійний завод», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря;

 2. Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони довкілля.

До адміністративної відповідальності притягнуто 15 осіб.

Інспекцією у Дніпропетровській області в період з 13  по 27 серпня 2018 року проведено позапланову перевірку ПАТ «Дніпровський металургійний завод», було пред’явлено підприємству претензію через перевищення нормативів гранично допустимих викидів у атмосферне повітря та за перевищення гранично допустимих скидів у поверхневі водойми, яку сплачено у добровільному порядку.

АТ «Нікопольський завод феросплавів»

За результатами перевірки, проведеної Інспекцією у Дніпропетровській області в період з 11 по 24 липня 2017 року АТ «Нікопольський завод феросплавів» нараховано збитків та пред’явлено претензії на суму 2 780 гривень за наднормативні викиди забруднювальних речовин у атмосферне повітря та на сумму 33 573 гривень за засмічення підприємством земельної ділянки.

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 28 листопада  по 11 грудня 2018 року проведено позапланову перевірку АТ «Нікопольський завод феросплавів», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря;

 2. Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони довкілля.

До адміністративної відповідальності притягнуто 3 особи.

АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат»

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 5 по 18 грудня 2018 року проведено позапланову перевірку АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря;

 2. Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони довкілля;

 3. Порушення правил експлуатації водогосподарських споруд;

 4. Порушення вимог щодо поводження з відходами.

До адміністративної відповідальності притягнуто одну особу.

ПАТ «Дніпровський меткомбінат»

Інспекцією у Дніпропетровській області у період з 17 по 29 грудня 2018 року проведено позапланову перевірку ПАТ «Дніпровський меткомбінат», за результатами якої виявлено:

 1. Порушення порядку здійснення викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря;

 2. Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони довкілля.

До адміністративної відповідальності притягнуто 29 осіб.

За результатами попередньо проведеної перевірки у період з 12 по 25 липня 2018 року нараховано збитків та ПАТ «Дніпровський меткомбінат» пред’явлено претензію на суму 26 372 гривень за перевищення гранично допустимих викидів в атмосферне повітря.

 Поділитися