MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Затримано трьох кримських татар

14.02.2019   
ХПГ-інформ
ФСБ стверджує, що потрусила господи підозрюваних у створенні осередку забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір». Завтра підконтрольний московській владі суд має обирати затриманим запобіжний захід.

Сьогодні, 14 лютого, в селищі Октябрському Красногвардійського району російські силовики провели труси в господах кримських татар, – повідомляє сайт проекту «Крым.Реалии». Пізніше громадське об’єднання «Кримська солідарність» повідомило, що до управління ФСБ у Сімферополі увезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова та Рустема Емірусеїнова.

ФСБ РФ стверджує, що провела в Криму хатні труси у трьох підозрюваних у створенні осередку «Хізб ут-Тахрір» та участі в ньому, – повідомив «Крым.Реалии», посилаючись на прес-службу відомства. Вже порушені кримінальні справи щодо трьох мешканців Красногвардійського району. «За місцями їхньої реєстрації та проживання проводяться слідчі дії», – мовиться в повідомленні.

Фото: «Кримська солідарність»

Завтра, 15 лютого, у підконтрольнім московській владі Київськім районнім суді Сімферополя затриманим кримським татарам планують обрати запобіжний захід, повідомила адвокат Ліля Гемеджі.

«Стаття стандартна – 205.5 – участь у терористичній організації. Я бачила двох затриманих. Тримаються вони добре, бадьорі. Мій підзахисний Абдулганієв написав мамі, що Всевишній випробує кращих своїх рабів, що він просить пишатися ним, і що він не скоював жодних терористичних дій. Зараз його допитали як підозрюваного і пред’явили постанову про порушення кримінальної справи. Йому привинюють другу частину [205.2 КК РФ]. Завтра всім оберуть запобіжний захід», – сказала адвокат.

Як каже Гемеджі, хатній трус у її підзахисного Ескендера Абдулганієва проведено з порушеннями.

«Трус, який пройшов у нього в хаті, був з багатьма порушеннями. Усі протоколи трусу йому не видали. Усі зауваження, які ми мали, ми занесли до протоколу затримання. Поняті, які були присутні на трусі, по всяк час залишали приміщення. Велася відеозйомка на особистий телефон. Особа, яка вела відеозйомку – не визначена. Самостійно силовики трусили горище. Стандартно були вилучені телефони, планшети і книжка стосовно читання намазу», – додала Гемеджі.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися