MENU

Подібні статті

Рада ООН з прав людини закликала рф надати доступ до депортованих громадян УкраїниРома України: голоси з пекла війни. Дискримінація, епідемія, війнаЕкспрезидента Бразилії Лулу да Сілву засудили несправедливо, — Комітет ООН з прав людиниВерховна Рада: Заява про цінність свободи словаРосія планує спростити процедуру усиновлення викрадених з України дітейУ Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська радаДиректорка ліцею із Щастя Ольга Балабай: вже 17 лютого учні сиділи в бомбосховищі через обстріли «градами»ЄСПЛ продовжив призупинення розгляду справ проти УкраїниП’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президентаООН: від початку повномасштабної російської агресії загинули понад 1120 цивільних, майже 4 мільйони виїхали з УкраїниПонад 1200 волонтерів із різних країн архівують українські сайти, щоб зберегти культурну спадщину УкраїниУ Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрадаДержавні гарантії учням, студентам та освітянам в умовах війни – Верховна Рада ухвалила законРада дозволила звільнятися з-під варти для призову на військову службу38 держав звернулися до МКС у Гаазі через вторгнення Росії до УкраїниРФ: Правозахисники вимагають вивозу тіл загиблих військовослужбовців з УкраїниПонад 370 російських вчених засудили військові дії проти України«Смерть в розстрочку іменем України»: результати дослідження ситуації із довічно ув’язненимиПрипинення призову на строкову військову службу з 2024 року – президент підписав указ Окремі зауваження до урядового проєкту закону України «Про засади державної політики перехідного періоду»

Нардепи-бізнесмени не мають права бути у парламенті України

16.02.2019
Влад Боднар

А ми продовжуємо вивчати Конституцію України, адже це основний закон держави. Розглянемо 78 та 103 статтю, де вказується чи може займатися підприємницькою діяльністю Президент України та народні депутати.

Президент України

Почнемо зі статті 103 Конституції України:

«Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років. Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п’яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше ніж два строки підряд. Президент України не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об’єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю чи входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку. Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України. У разі дострокового припинення повноважень Президента України вибори Президента України проводяться в період дев’яноста днів з дня припинення повноважень.Порядок проведення виборів Президента України встановлюється законом»

Як бачимо, Президент України не може займатися підприємницькою діяльністю. Цим фактом зараз нікого не здивуєш, тому що це активно обговорювалось у 2014-2015 роки. Петро Порошенко окрім того що володіє корпорацією «Roshen», є кінцевим бенефіціарним власником десятки компаній, чим порушує Конституцію України, хоча Президент України є гарантом виконання цієї Конституції.

Народні депутати

Цікавий інший момент, що ми ніде у ЗМІ не чуємо, а чи можуть мати народні депутати свій бізнес:

«Народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі. Народні депутати України не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку. Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом. У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України», – вказується у статті 78 Конституції України

Підприємницькою діяльністю займається левова частина нардепів. Відкриємо офіційний сайт Верховної Ради України і знаходимо там перелік народних депутатів в алфавітному порядку, де Олександр Абдуллін перший у цьому переліку.

Він є кінцевим бенефіціарним власником  компаній ТОВ «Екотехпром» та ТОВ «МЦ-Файнанс» . Інших народних депутатів розглядати не будемо, тому що на це піде дуже багато часу і громада й так знає, що у парламенті багато мільйонерів та мільярдерів, які мають пряме/непряме відношення до бізнесу.

Відповідно до Конституції України, Президент України та народні депутати, які займаються підприємницькою діяльністю, не повинні займати свої посади.

 Поділитися