MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Володимира Балуха етапували до російського Краснодара

20.02.2019   
ХПГ-інформ
Прес-служба російського омбудсмана повідомила, що українця етапують до російської колонії. До якої саме, не сказано. Етапування може тривати близько місяця.

Засудженого у Криму українського активіста Володимира Балуха вивезли до міста Краснодара (Російська Федерація). Про це 19 лютого повідомив сайт проекту «Крым.Реалии», посилаючись на заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який написав про це у Facebook.

Володимир Балух (фото: Олександра Сурган, krym.org)

Напередодні, 18 лютого, Кримська правозахисна група (КПГ), посилаючись на дружину політв’язня Наталю, повідомила, що Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО в невідомому напрямку.

«Для Володимира Балуха з його відвертою проукраїнською позицію етапування до російської колонії – це безпосередня загроза його життю», – заявила керівниця КПГ Ольга Скрипник.

Вона також зазначила, що етапування Балуха за межі Криму порушує міжнародне гуманітарне право.

Пізніше 19 лютого КПГ повідомила, що Балуха до Краснодара етапували голодним і без речей.

«Кримській правозахисній групі стало відомо, що Балуха доправили до Краснодару. Як довго він там перебуватиме, поки невідомо. З СІЗО Сімферополя для етапування його забрали голодним і без речей. Причини етапування поки що йому не назвали», – мовиться в повідомленні КПГ на Facebook.

Як повідомив пізніше А. Чийгоз, Володимир Балух перебуває в СІЗО Краснодара.

Пізніше того дня прес-служба Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової повідомила, що Балуха етапують до російської колонії, – передає «Крым.Реалии».

«Володимир Балух відбув для відбування подальшого покарання на материкову частину Росії, про що своєчасно був проінформований його адвокат», – мовиться в повідомленні.

Т. Москалькова не уточнила, до якої саме колонії відправили українця. Вона повідомила, що етапування триватиме близько місяця.

«Згідно з російським законодавством, кінцеве місце відбування покарання не повідомляється родичам і адвокату до моменту фактичного прибуття до нього ув’язненого. Зазвичай, на таку дорогу, до того місця, куди він відправлений відбувати покарання, уходить від двох тижнів до одного місяця. Тільки-но Володимир Балух опиниться в місці, де буде відбувати покарання, про це негайно буде повідомлено його адвоката й родичів», – зазначила Москалькова.


Нагадаємо, 19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, активіст розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки й 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці».

Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха, внаслідок голодування, є підозри на виразку та панкреатит.

Раніше повідомлялося, що 3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше Балух за свою проукраїнську позицію неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади окупованого Криму. Його будинок співробітники поліції трусили двічі. Після другого трусу Балуха звинуватили в образі співробітника поліції та засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

Також повідомлялося про катування в колонії № 2 міста Керчі. Ув’язнених піддавали тортурам у службових кабінетах, черговій частині та кімнаті огляду штрафного ізолятору, де немає відеокамер. Окрім того, колишній в’язень цієї колонії Мурад Алієв розповів, що співробітники колонії били в’язнів так, щоби на тілі не залишалося слідів.

25 січня підконтрольний московській владі Керченський міський суд відмовив активістові в умовно-достроковому звільненні. Представник російської прокуратури мотивував відмову тим, що за час перебування Балуха в СІЗО «було зафіксовано 51 порушення». Балух участі в судовому засіданні не брав, прокоментувавши це словами: «У цирку участі не беру».

Також підконтрольний московській владі Верховний суд Криму відмовив захистові Балуха в перерахуванні строку його покарання. На думку захисту, Балухові неправильно обрахували час, проведений у СІЗО та під домовим арештом, і тому загальний термін покарання за обома вироками має бути менший.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

 Поділитися