MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Росія грубо порушує Конвенцію ООН з морського права, заявили у МЗС Без права називати війну війною. Дайджест російських протестівНАБУ з очевидністю порушує принцип верховенства права ‘Масові побиття та катування’, — звіт за результатами моніторингового візиту до Олексіївської виправної колонії №25 Черговий наступ на права людини: громадянське суспільство можуть відсторонити від моніторингу місць несвободи‘Без права на скаргу’ — візит до Качанівської виправної колонії №54 В борьбе за свободу и независимость Украины: Премия Льва Копелева ‘За мир и права человека’ за 2023 годУ 18 установах виконання покарань засуджені протягом півтора року жодного разу не зверталися до Омбудсмана У боротьбі за свободу та незалежність України: Премія Лева Копелєва ‘За мир і права людини’ за 2023 рікЄвропарламент вимагає звільнити двох українських підлітків з Бердянська, яких Росія звинувачує у диверсіїСправа Кирила Тлявова, кагарлицькі ґвалтівники, ‘націоналізація’ Меджлісу — підсумки тижняЗвіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Сокирянська виправна колонія №67’Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Райківецька виправна колонія №78’Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Замкова виправна колонія (№58)’Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Житомирська виправна колонія (№4)’РФ порушує права українських дітей на ідентичність та возз’єднання з сім’єюПсихологічні наслідки катувань ХПГ взяла участь у конференції ОБСЄ щодо катуваньПолітичного конкурента Лукашенка Віктора Бабарика шпиталізували після побиттяЗвіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Маневицька виправна колонія (№42)’

Правозахисники викрили випадок катувань у Бердянській виправній колонії

28.02.2019   
Дмитро Мазурок

Правозахисники знов викрили випадки катувань в Бердянській виправній колонії (БВК-77). На початку цього року родичі засуджених звернулись до правозахисників та розповіли про знущання над їх рідними. Представники громадськості, разом із журналістами відвідали Бердянську колонію та зустрілись із засудженими. Деяких вдалось знайти в СІЗО інших міст.

З пояснень родичів та в’язнів вдалось з’ясувати, що в колонії систематично катують новоприбулих засуджених. Прямо в карантині їх можуть зв’язувати на кілька днів, бити по кілька разів на день, змушувати голими на морозі виконувати фізичні вправи. За «безпечне» перебування в колонії з родичів засуджених вимагають чималі гроші.

Вчора, на звернення правозахисників, випадки катування в Бердянській виправній колонії (№ 77) стали предметом обговорення Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань. В засіданні взяв участь адвокат Харківської правозахисної групи Дмитро Мазурок, який представив отриману від потерпілих інформацію.

В результаті засідання члени Ради громадського контролю вирішили звернутись до директора ДБР та директора Мелітопольского територіального управління ДБР щодо необхідності дотримання прав потерпілих, стандартів ефективного розслідування катувань, забезпечення їх фізичної безпеки.

Наразі розпочато кримінальне провадження за ст. 127 ч. 2 (катування), ст. 189 ч. 2 (вимагання), ст. 364 ч. 2 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

 Поділитися