MENU

Подібні статті

Нові обмеження права на свободу та особисту недоторканністьСтарий-новий статус ВПО: які права він надає українцям?Масове побиття у 25-й колонії: поховане слідство?Два роки після побиття в Олексіївській колонії: винних не буде? (Анонс пресконференції 15.02.2022)Презентація книги «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» і результатів анонімного опитування засуджених довічно (прес реліз)Офіс Генпрокурора: У СІЗО та колоніях годували неякісним м’ясом та рибоюСправа «Україна та Нідерланди проти Росії» – в ЄСПЛ розпочалися слухання Доповідь щодо розслідування масового незаконного застосування сили до засуджених Олексіївської виправної колонії (№25) 8 січня 2020 року Путівник з розслідування катуваньМоніторинговий візит до ДУ «Роменська виправна колонія № 56»Заходи безпеки жертв катувань у пенітенціарних установахМоніторинговий візит до ДУ «Дніпровська виправна колонія № 89»Від сьогодні невакциновані освітяни та держслужбовці не мають права виходити на роботу«Комусь дуже вигідно утримувати засуджених, відмиваючи бюджетні кошти!» – звернення в’язнів Крижопільського виправного центру до Ірини ВенедіктовоїМоніторинговий візит до ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)»Справа у смартфоні: запрацював застосунок «єСуд»Моніторинговий візит до ДУ «Коростенська виправна колонія (№ 71)»Онлайн-презентація харківського маршруту «Права людини та де їх шукати» – 24 вересня о 19:00Моніторинговий візит до ДУ «Райківська виправна колонія (№ 73)»Моніторинговий візит до ДУ «Бердичівська виправна колонія (№ 70)»

Правозахисники викрили випадок катувань у Бердянській виправній колонії

28.02.2019
Дмитро Мазурок

Правозахисники знов викрили випадки катувань в Бердянській виправній колонії (БВК-77). На початку цього року родичі засуджених звернулись до правозахисників та розповіли про знущання над їх рідними. Представники громадськості, разом із журналістами відвідали Бердянську колонію та зустрілись із засудженими. Деяких вдалось знайти в СІЗО інших міст.

З пояснень родичів та в’язнів вдалось з’ясувати, що в колонії систематично катують новоприбулих засуджених. Прямо в карантині їх можуть зв’язувати на кілька днів, бити по кілька разів на день, змушувати голими на морозі виконувати фізичні вправи. За «безпечне» перебування в колонії з родичів засуджених вимагають чималі гроші.

Вчора, на звернення правозахисників, випадки катування в Бердянській виправній колонії (№ 77) стали предметом обговорення Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань. В засіданні взяв участь адвокат Харківської правозахисної групи Дмитро Мазурок, який представив отриману від потерпілих інформацію.

В результаті засідання члени Ради громадського контролю вирішили звернутись до директора ДБР та директора Мелітопольского територіального управління ДБР щодо необхідності дотримання прав потерпілих, стандартів ефективного розслідування катувань, забезпечення їх фізичної безпеки.

Наразі розпочато кримінальне провадження за ст. 127 ч. 2 (катування), ст. 189 ч. 2 (вимагання), ст. 364 ч. 2 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

 Поділитися