MENU

Подібні статті

Засуджені матимуть доступ до безоплатної вторинної допомогиПобиття журналіста: нападникам обрано запобіжний західМоніторинговий візит до ДУ «Личаківська виправна колонія № 30»Моніторинговий візит до ДУ «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)»Оголошується конкурс на участь у XХIX Харківській школі з прав людини для активістів українських правозахисних організаційМоніторинговий візит до ДУ «Шепетівська виправна колонія № 98»Моніторинговий візит до ДУ «Житомирська виправна колонія № 4»Моніторинговий візит до ДУ «Замкова виправна колонія № 58»Моніторинговий візит до ДУ «Холодногірська виправна колонія № 18»Моніторинговий візиту до ДУ «Коростенська виправна колонія № 71»Сьома періодична доповідь України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покаранняКонвенція ООН проти катувань та відповідальність за катування: анонс вебінарів ХПГ 27 і 29 липняМовна політика і права людиниПрава в’язнів на охорону здоров’я та медичну допомогу (матеріали вебінару ХПГ 18.06.2021)Права в’язнів (матеріали вебінару ХПГ 16.06.2021)ЄСПЛ: справа ‘Ліблік та інші проти Естонії’ЄСПЛ: справа "Босака та інших проти Хорватії"Узагальнення досліджень ХПГ 2014 – червня 2021 року щодо порушення права на медичну допомогу в пенітенціарних установах – вебінарЗвернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо розв’язання проблеми невинно засудженихЄСПЛ: Справа Шантаре та Лабазніковс проти Латвії

Правозахисники викрили випадок катувань у Бердянській виправній колонії

28.02.2019
Дмитро Мазурок

Правозахисники знов викрили випадки катувань в Бердянській виправній колонії (БВК-77). На початку цього року родичі засуджених звернулись до правозахисників та розповіли про знущання над їх рідними. Представники громадськості, разом із журналістами відвідали Бердянську колонію та зустрілись із засудженими. Деяких вдалось знайти в СІЗО інших міст.

З пояснень родичів та в’язнів вдалось з’ясувати, що в колонії систематично катують новоприбулих засуджених. Прямо в карантині їх можуть зв’язувати на кілька днів, бити по кілька разів на день, змушувати голими на морозі виконувати фізичні вправи. За «безпечне» перебування в колонії з родичів засуджених вимагають чималі гроші.

Вчора, на звернення правозахисників, випадки катування в Бердянській виправній колонії (№ 77) стали предметом обговорення Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань. В засіданні взяв участь адвокат Харківської правозахисної групи Дмитро Мазурок, який представив отриману від потерпілих інформацію.

В результаті засідання члени Ради громадського контролю вирішили звернутись до директора ДБР та директора Мелітопольского територіального управління ДБР щодо необхідності дотримання прав потерпілих, стандартів ефективного розслідування катувань, забезпечення їх фізичної безпеки.

Наразі розпочато кримінальне провадження за ст. 127 ч. 2 (катування), ст. 189 ч. 2 (вимагання), ст. 364 ч. 2 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

 Поділитися