MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у лютому 2019 року

01.03.2019   
медіа група ХПГ
Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у лютому 2019 року

3 лютого
Повідомлення про свіжі пошкодження школи та будинку, прилеглого до дитсадка, в результаті стрільби зі стрілецької зброї в н. п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська):

На першому поверсі будівлі школи, розташованої на вулиці Миру, виявлено, що зовнішня шибка вікна з подвійним склопакетом, що виходить на захід, розбита, а внутрішня шибка подряпана. На другому поверсі виявлено дві пробоїни в західному вікні з подвійним склопакетом (по одній у зовнішній та внутрішній шибках) і ще один отвір у внутрішній стіні безпосередньо навпроти вікна. На третьому поверсі виявлено, що верхній лівий кут вікна з подвійним склопакетом із західного боку був розбитий. На тому ж поверсі за 5 м від зазначеного вікна зафіксовано розбитий лівий нижній кут іншого вікна з подвійним склопакетом із західного боку, і виявлено отвір у внутрішній стіні безпосередньо навпроти вікна. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені вогнем зі стрілецької зброї. Двоє співробітників школи повідомили, що інцидент стався рано вранці 2 лютого і в той час учнів у школі не було.
На вул. Миру, 2, приблизно за 150 м на північний захід від зазначеної будівлі школи, виявлено свіжі пошкодження одноповерхового будинку (розташований також за 30 м від дитсадка, який зачинено на ремонт). Зафіксовано дві пробоїни в північному вікні з подвійним склопакетом (по одній у внутрішній та зовнішній шибках), що, за оцінкою СММ, утворилися внаслідок влучання кулі (вірогідно калібру 7,62 мм). Чоловік (55 років) повідомив СММ, що є охоронцем дитсадка, і що ввечері 31 січня він перебував всередині будинку, коли почув звук кулі, що пролетіла над його головою і влучила в будинок.

Повідомлення про довгі черги цивільних осіб на блокпостах:
Уранці 3 лютого на блокпості, розташованому на автодорозі H-15 біля комбінату «Каргілл» у н. п. Кремінець (непідконтрольний урядові, 16 км на південний захід від Донецька), члени патруля Місії бачили автомобілі, що очікували на проїзд до підконтрольних урядові районів у черзі довжиною 500 м. Четверо людей порізно повідомили, що чекають годинами, і що черга просувається дуже повільно. Через приблизно годину команда СММ констатувала, що черга просунулася лише на 15 м. Того ж дня на блокпості біля н. п. Оленівка (непідконтрольний урядові, 23 км на південний захід від Донецька) зафіксовано чергу з автомобілів на проїзд до підконтрольних урядові районів довжиною 700 м.


5 лютого
Повідомлення про довгі черги цивільних осіб, які перетинали лінію зіткнення біля Станиці Луганської

5 лютого орієнтовно о 09:30 на блокпості збройних формувань на південь від мосту у Станиці Луганській (15 км на північний схід від Луганська) спостерігачі бачили приблизно 1 000 осіб, які очікували в черзі на перехід до підконтрольних урядові районів, а у черзі у протилежному напрямку стояло близько 50 осіб. Приблизно через 2,5 години члени патруля Місії бачили, що на контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ), розташованому на північ від мосту у Станиці Луганській, у черзі на перехід до підконтрольних урядові районів чекали близько 1 000 осіб, а в черзі у протилежному напрямку — орієнтовно 100 осіб. Три жінки (віком 45 –60 років) розповіли спостерігачам, що їм знадобилося 4–5 годин, щоб пройти блокпост збройних формувань і КПВВ.

6 лютого
Повідомлення про те, що в Чермалику внаслідок вогню зі стрілецької зброї пошкоджено фургон:

2 лютого внаслідок вогню зі стрілецької зброї пошкоджено фургон бюро ритуальних послуг. 4 лютого на подвір’ї бюро ритуальних послуг у н. п. Зоря (підконтрольний урядові, 22 км на північний схід від Маріуполя) спостерігачі бачили зелений фургон зі свіжою пробоїною на зовнішній стороні нижнього правого кутка передніх дверей з правого боку та відповідно обпалений слід на дверній рамі всередині фургона, а також ще одну свіжу пробоїну з правого боку нижче даху та відповідно пробоїну у передніх дверях із лівого боку. За оцінкою СММ, пошкодження виникли внаслідок влучення куль калібру 7,62 мм.


8 лютого
Повідомлення про чоловіка, який помер на блокпості у н. п. Кремінець (непідконтрольний урядові, 16 км на південний захід від Донецька):

8 лютого лікар повідомив членам патруля Місії про те, що пополудні 7 лютого він намагався здійснити реанімаційні заходи для чоловіка (віком 70–79 років) на блокпості на автошляху H15 неподалік від комбінату «Каргілл» у н. п. Кремінець. Співробітники моргу в Донецьку повідомили СММ, що 7 лютого до них з вищезазначеного блокпоста доправили тіло чоловіка віком 70–79 років, і заявили, що чоловік помер із природних причин.
Повідомлення про вантажівку, яка перевозила вугілля та була пошкоджена внаслідок стрілянини в н.п. Голубівському (непідконтрольний урядові, 51 км на захід від Луганська):
На дорозі місцевого значення на південно-східній околиці н. п. Голубівське зафіксовано металеві фрагменти, які, за оцінкою СММ, були осколками протитанкової керованої ракети (невстановленого типу). Також зафіксовано свіжі сліди горіння обабіч дороги, за оцінкою, через влучення протитанкової ракети, випущеної з північного напрямку. Того ж дня представник міжнародної організації повідомив СММ, що вантажівка, яка перевозила вугілля від імені організації, потрапила в інцидент на південно-східній околиці Голубівського.

10 лютого
Повідомлення про тимчасове закриття школи в н.п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові; 58 км на захід від Луганська):

8 лютого в н. п. Золоте-5, коли спостерігачі приїхали до місцевої школи, де навчається близько 100 дітей, співробітниця навчального закладу повідомила їм про те, що того дня дітей відпустили додому і що вони не будуть приходити до школи до отримання подальших вказівок. Вона додала, що того ранку через інтенсивний обстріл вони були змушені відвести всіх учнів до укриття в підвалі. З 25 грудня 2018 року ця школа вже чотири рази потрапляла під обстріли з легкого озброєння

11 лютого
Повідомлення про смерть чоловіка з природніх причин на блокпості збройних формувань поблизу Горлівки:

Персонал моргу в Горлівці повідомив команді СММ про те, що 7 лютого до них доправили чоловіка 50–59 років. Дружина (60–69 років) та син (30–39 років) померлого розповіли, що на момент смерті чоловік очікував у автобусі на перетин блокпоста збройних формувань поблизу Горлівки для перехода до підконтрольних урядові районів. За їхніми словами, у чоловіка вже були проблеми з серцем і він нещодавно пережив серцевий напад.
 

Пошкодження внаслідок обстрілу з легкого та важкого озброєння на будівлі школи в н.п. Золотому 5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові; 58 км на захід від Луганська) та житлових будинках в н.п. Первомайську (непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська):

В школі в н. п. Золоте 5 виявлено пробоїну (діаметром 15 см) у зовнішній віконній рамі вікна з подвійним склопакетом, що виходить на північ. У дерев’яній рамі сусіднього вікна зафіксовано ще одну пробоїну та фрагмент кулі зі стрілецької зброї. За оцінкою СММ, пошкодження виникли внаслідок нещодавнього обстрілу зі стрілецької зброї. За твердженнями працівників школи, у будівлю влучили раніше того ж ранку, у зв’язку з чим заняття у школі призупинено до 13 лютого.
В одноповерховому будинку № 11 на вул. Польовій у н. п. Первомайськ зафіксовано діру (діаметром близько 1 м) у західній частині даху та розбиті шибки вікна з подвійним склопакетом, що виходить на захід. На вул. Польовій, 9, виявлено дві пробоїни: одну з західного боку сараю, розташованого приблизно за 10 м від будинку, а іншу — із північно східного боку цього сараю. На відстані близько 25 м від будинку виявлено дві вирви, що утворилися від розриву снарядів, та металеві фрагменти. На вул. Польовій, 16, зафіксовано ще одне місце вогневого ураження на північній стороні будинку. Що стосується усіх цих трьох будинків, спостерігачі визначили, що пошкодження виникли внаслідок нещодавнього влучення снарядів (тип яких визначити не вдалося), випущених із північно західного напрямку. Троє місцевих мешканців (жінка та двоє чоловіків, усі віком від 60 до 69 років) розповіли, що пошкодження утворилися під час обстрілу, який стався вранці 8 лютого. Вони також додали, що на момент інциденту подружня пара літнього віку перебувала у своєму будинку № 16 на вул. Польовій, а пізніше літнього чоловіка госпіталізували через проблеми з серцем. Посередині цієї ж вулиці (біля одноповерхових будинків №№9, 11 та 16) спостерігачі зафіксували три вирви, що утворилися внаслідок розривів снарядів, на відстані від 4 до 7 м одна від одної. Вони також виявили фрагменти боєприпасів та частину хвостового стабілізатора (за оцінкою, від снаряда безвідкатної гармати калібру 73 мм) біля вирв. Судячи з побаченого, недоторканність вирв і фрагментів була порушена. Визначити тип застосованої зброї та напрямок вогню не вдалося.

13 лютого
Повідомлення про чоловіка, який помер під час очікування на блокпості в н.п. Кремінець (непідконтрольний урядові, 16 км на південний захід від Донецька):

12 лютого на блокпості, розташованому на автошляху H15 неподалік від комбінату «Каргілл» у н. п. Кремінець, помер чоловік. 13 лютого в морзі лікарні ім. Калініна в Донецьку медпрацівники розповіли спостерігачам про те, що у другій половині дня 12 лютого до морга було доправлено тіло чоловіка (віком 60–69 років), який помер раніше того дня від серцевого нападу. За їхніми словами, працівники бригади швидкої допомоги, які доправили тіло померлого, розповіли, що чоловік помер, коли очікував сам у своїй машині на зазначеному вище блокпості

Повідомлення про свіжі місця вогневого ураження (вирви):
12 лютого безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ малого радіуса дії зафіксував щонайменше 10 свіжих місць вогневого ураження (вирв) неподалік від раніше зруйнованих житлових будинків та траншей на західній околиці н. п. Сокільники (непідконтрольний урядові, 38 км на північний захід від Луганська), а також ще 3 свіжі вирки приблизно за 600 м на захід.
Того ж дня БПЛА СММ середнього радіуса дії зафіксував свіже місце вогневого ураження (вирву; не зафіксована за даними спостереження від 1 жовтня 2018 року) за 8 м від житлових будинків у південній частині н. п. Травневе (підконтрольний урядові, 51 км на північний схід від Донецька). БПЛА також виявив, що на трьох цих будинках були зміщені або впали на землю покрівельні плити (деякі з них були цілі, а інші розбиті). За оцінкою Місії, вирва та пошкодження дахів були спричинені, ймовірно, розривом мінометної міни калібру 120 мм.

15 лютого
Повідомлення щодо пошкодження внаслідок обстрілів в н.п. Крута Гора (непідконтрольний урядові, 16 км на північний захід від Луганська):

Зафіксовано вирву приблизно за 20 м на північ від одноповерхового будинку, розташованого орієнтовно за 50 м від головної вулиці в цьому населеному пункті. Спостерігачам не вдалося визначити калібр озброєння або час, коли утворилася вирва, проте вони встановили, що вогонь вівся з північного напрямку. Мешканка будинку (у віці 70–79 років) повідомила, що 6 лютого вона перебувала вдома, коли внаслідок обстрілу відбулося вогневе ураження. Жінка та інший місцевий житель (у віці 70–79 років) порізно розповіли, що ввечері 6 лютого в цьому районі був обстріл, внаслідок чого протягом трьох днів населений пункт залишався без електропостачання.

17 лютого
Повідомлення про свіжі пошкодження, спричинені обстрілом у житлових районах н.п. Ясинувата (непідконтрольний урядові, 16 км на північний схід від Донецька):

В житловому районі в північно-західній частині н. п. Ясинувата виявлено свіже місце вогневого ураження (6–см пробоїну) у західній стіні одноповерхового будинку на вул. Гоголя, 18/3. Власниця будинку (віком від 60 до 70 років) розповіла, що 15 лютого орієнтовно о 14:00 чула розрив снаряда, коли вона та ще двоє інших дорослих перебували в будинку, у тому числі її син, який був біля дверей поблизу місця вогневого ураження. За оцінкою СММ, ці пошкодження були спричинені снарядами, вірогідно, бойової броньованої машини (типу БМП), випущеними з західного напрямку. На вул. Івана Франка, 29, приблизно за 200 м на південний схід вул. Гоголя, 45, виявлено свіже місце вогневого ураження (15–20 см пробоїну) у нижній частині огорожі, що виходила на західний-південний захід, за 3–4 м від двоповерхового будинку, в якому наразі ніхто не проживає. За оцінкою СММ, вищезазначене місце вогневого ураження утворилося внаслідок влучення снаряда БМП-1, випущеного з західного напрямку. На другому поверсі будинку зафіксовано західно-південно-західне вікно з частково вибитим склом. За оцінкою, пошкодження, вірогідно, спричинене осколками від вищезгаданого снаряда.
Повідомлення про зруйнований житловий будинок в н.п. Новолуганське (підконтрольний урядові, 53 км на північний схід від Донецька):
15 лютого у житловому районі на південному сході н. п. Новолуганське безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ малого радіуса дії зафіксував вщент зруйнований житловий будинок. За оцінкою СММ, через вибух всередині будинку усі стіни завалилися назовні в усіх напрямках. Визначити причину вищезазначених пошкоджень не вдалося.
Труднощі, з якими стикається цивільне населення на контрольних пунктах в’їзду-виїзду:
16 лютого в період із 08:30 до 9:30 на блокпості збройних формувань поблизу н. п. Кремінець (непідконтрольний урядові, 16 км на південний захід від Донецька) команда Місії бачила більше 100 транспортних засобів, що очікували на проїзд до підконтрольних урядові районів, однак зауважила, що працювала лише одна кабінка для перевірки документів на транспортні засоби. Група з п’яти чоловіків (віком від 40 до 70 років) та однієї жінки (віком від 30 до 40 років) повідомили, що вони встали у чергу на перетин блокпосту між 2:00 ночі та 4:00 ранку.
У той самий день на контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ) на північ від мосту у Станиці Луганській в укритті, обладнаному міжнародною організацією для екстрених випадків, медичний персонал повідомив СММ, що в той день була надана допомога 35–40 особам переважно через високий/низький тиск чи непритомність під час очікування в черзі. На блокпості збройних формувань на південь від мосту 50-річна жінка повідомила СММ, що кожного місяця вона їздить зі своїми батьками (обидва приблизно 80 років) для отримання їхніх пенсій, при цьому її батько прикутий до інвалідного візка.

18 лютого
Повідомлення про пошкодження вогнем зі стрілецької зброї колишнього дитячого садка в н. п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська):

На східній околиці н.п. Золоте-5 зафіксовано 11 свіжих пробоїн від куль на північно-західній та північній стінах двоповерхової будівлі колишнього дитячого садка на вул. Марини Чумакової, 22/23. На першому поверсі виявлено пробоїни в обох вікнах, що виходять на північний захід і північ. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені нещодавнім обстрілом зі стрілецької зброї (ймовірно калібру 5,45 мм або 7,62 мм). Директорка дитячого садка повідомила, що будівлю було обстріляно 15 лютого між 09:00 і 11:00. Вона додала, що дошкільний заклад певний час не працює.

19 лютого
Повідомлення про жінку, яка дістала поранення внаслідок обстрілу зі стрілецької зброї багатоквартирного будинку в н.п. Докучаєвськ (непідконтрольний урядові, 30 км на південний захід від Донецька):

17 лютого на вул. Ватутіна, 7/75, спостерігачі у супроводі члена збройних формувань зустрілися з жінкою (70–79 років), на лівому стегні якої було глибоке садно з синцем багряного кольору навколо. Вона повідомила, що 16 лютого близько 06:45, стоячи перед вікном, відчула сильний біль у лівому стегні і почула, як розбилося віконне скло. 19 лютого в пункті надання невідкладної медичної допомоги в Докучаєвську медперсонал розповів команді СММ, що допомогу пораненій жінці було надано 16 лютого.
На вул. Ватутіна, 7/75 у північно-західній частині на п’ятому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку виявлено пробоїну у зовнішній шибці, а також ще один свіжий отвір у внутрішній шибці вікна, що виходить на південь. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені нещодавнім обстрілом зі стрілецької зброї.
Повідомлення про пошкодження в результаті обстрілу та вогню зі стрілецької зброї багатоквартирного будинка у н.п. Ясинувата (непідконтрольний урядові, 16 км на північний схід від Донецька):

19 лютого на вул. Гоголя, 22, у Ясинуватій зафіксовано свіжі пошкодження триповерхового цегляного будинку, на першому поверсі якого є магазин. Із північного боку будівлі, на 1 м нижче вікна магазину, виявлено пробоїну, яка, за оцінкою СММ, утворилася внаслідок влучання кулі. Крім того, зафіксовано пробоїну у вікні заскленого балкону зі східного боку будівлі (також на першому поверсі). За оцінкою СММ, це пошкодження утворилося в результаті влучання кулі. На третьому поверсі будинку, зсередини на горищі, виявлено велику пробоїну в північно-північно-східній частині даху (СММ не вдалося встановити тип застосованого озброєння і напрямок вогню). Два мешканці будинку і продавець у магазині порізно розповіли команді СММ, що будівлю обстріляли вдень 15 лютого

20 лютого
Повідомлення про пошкодження від обстрілу в Петровському районі Донецька (непідконтрольний урядові, 15 км на південний захід від центру Донецька):

19 лютого на вул. Безлісній, 12/1, мікрорайону Трудівські Петровського району Донецька виявлено 15-см пробоїну в даху будинку. Також на південно-західному боці будівлі була частково зірвана дерев’яна віконна рама на горищі. За оцінкою СММ, пошкодження даху та рами були свіжими та виникли внаслідок ураження вогнем із гармати бойової машини піхоти (БМП-1, 73 мм), що вівся з південно-західного напрямку. Приблизно за 10 м на південний захід від будинку виявлено свіжу вирву, що, за оцінкою СММ, утворилася в результаті розриву снаряда (озброєння невстановленого типу), випущеного з південно-західного напрямку. Жінка (60–69 років), яка відрекомендувалась мешканкою будинку, повідомила, що пошкодження були спричинені обстрілом, що стався вдень 17 лютого.
На вул. Безлісній, 2, команда СММ бачила, що ділянку газопроводу затягнуто сірою плівкою. Чоловік, який відрекомендувався робітником бригади, що ремонтувала газопровід, повідомив СММ, що трубу було пошкоджено під час обстрілу вранці 19 лютого.
На вул. Бокія, 13/3, зафіксовано уламки, що звисали зі стелі сараю, а також пробоїну в його південно-західній стіні. Також деякі плити покрівлі були різного кольору, а на землі лежали ремонтні матеріали. За оцінкою СММ, пошкодження виникли нещодавно і були спричинені влученням снаряда, випущеного з південно-західного напрямку. Проте встановити калібр не вдалося. Чоловік (40–49 років), який відрекомендувався власником сараю, повідомив, що пошкодження були спричинені обстрілом, що стався вдень 17 лютого. Він додав, що вже полагодив дах після пошкодження.
На вул. Бокія, 13/2, зафіксовано, що з південно-західного кута димаря, розташованого приблизно за 2 м над землею, відкололися великі шматки шести цеглин. Також виявлено осколкові пошкодження на південно-західній стіні сараю, що біля димаря. За оцінкою СММ, пошкодження виникли нещодавно і утворились внаслідок влучення снаряда, випущеного з південно-західного напрямку. Проте встановити калібр не вдалося. Жінка (30–39 років), яка відрекомендувалася сусідкою, розповіла, що пошкодження були спричинені обстрілом, що стався вдень 17 лютого.

21 лютого
Повідомлення про пошкодження будинків у н.п.Золотое-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська) внаслідок обстрілу:

На вул. Дундича, 6, у житловому районі в південно-східній частині н. п. Золоте-5 зафіксовано розбиту віконну шибку з південного боку на першому поверсі двоповерхового будинку, а також сліди горіння на тому самому будинку з південного боку. Також виявлено фрагменти боєприпаса (за оцінкою, хвостовий стабілізатор реактивної протитанкової гранати (РПГ-7)) за 2–4 м на південь від будинку. СММ визначила, що пошкодження утворилося нещодавно і було спричинено розривом реактивної протитанкової гранати (РПГ-7), випущеної з північно-північного заходу.
На вул. Дундича, 4, виявлено три пробоїни в північному вікні на першому поверсі двоповерхового будинку. За оцінкою СММ, пошкодження були свіжими й утворилися внаслідок влучання куль зі стрілецької зброї.
На вул. Поштовій, 4, у житловому районі на північній околиці Золотого-5 зафіксовано два розбитих вікна з південно-східного боку на першому поверсі двоповерхового будинку. Приблизно за 10 м на південь від зазначених вище вікон також виявлени фрагменти боєприпаса (за оцінкою СММ, снаряд бойової машини піхоти (БМП-1, 73 мм)).

22 лютого
Повідомлення про пошкодження внаслідок обстрілу в н.п. Гольмівський (непідконтрольний урядові, 49 км на північний схід від Донецька):

21 лютого в житловому районі н. п. Гольмівський виявлено 4 свіжі вирви (у радіусі 100 м), які, за оцінкою СММ, виникли внаслідок розривів мінометних мін (82 мм), випущених із північно-північно-східного напрямку. Першу воронку виявлено біля північно-північно-східної сторони двоповерхового житлового будинку на вул. Радянської Армії, 2. Також зафіксовані осколкові пошкодження на східній і північній сторонах цього будинку та два вікна на першому поверсі (зі східної та північної сторони) були розбиті. Другу воронку виявлено приблизно за 20 м на південь від двоповерхового житлового будинку на вул. Радянської Армії, 5. Зафіксоване розбите вікно та осколкові пошкодження на південній стороні цього будинку. Ще дві вирви зафіксовано на ділянці між зазначеними двома будинками (на відстані приблизно 50 м від них). За словами мешканця першого будинку, перебуваючи вдома 18 лютого, приблизно о 23:30, він почув «гучний вибух».

24 лютого
Повідомлення про двох цивільних осіб, які загинули, а ще одна отримала поранення внаслідок вибуху міни неподалік від блокпоста поблизу лінії зіткнення в Донецькій області:

23 лютого близько 12:40, рухаючись на південь автошляхом Н-20 біля н. п. Оленівка (непідконтрольний урядові, 23 км на південний захід від Донецька), повз передову позицію збройних формувань вздовж лінії зіткнення, приблизно за 200 м на південь від згаданої позиції збройних формувань спостерігачі бачили тліючі уламки мікроавтобуса, що лежав перевернутий на м’якому ґрунті посеред розділювальної смуги. На розділювальній смузі команда СММ бачила свіжу вирву орієнтовно за 3 м від зруйнованого мікроавтобуса та три попереджувальні знаки про мінну небезпеку: один лежав на землі за менш ніж 10 м від вирви, інші два були прикріплені до розташованих неподалік стовпа та відбійника. За оцінкою СММ, мікроавтобус підірвався на вибуховому пристрої (вірогідно, протитанковій міні), встановленому на розділювальній смузі.
24 лютого СММ уточнювала повідомлення про трьох жертв серед цивільного населення внаслідок вибуху. У н. п. Докучаєвськ (непідконтрольний урядові, 30 км на південний захід від Донецька) директор моргу повідомив, що у другій половині дня 23 лютого до моргу доправили тіла чоловіка (34 роки) і жінки (85 років). За його словами, обидві цивільні особи померли від тяжких поранень, отриманих в результаті вибуху міни.
У н. п. Шахтарськ (непідконтрольний урядові, 50 км на схід від Донецька) чоловік (59 років) сказав команді СММ, що він їхав у згаданому мікроавтобусі разом з іще двома особами. Він розповів, що 23 лютого повертався до непідконтрольних урядові районів разом із матір’ю та водієм після того, як вони отримали пенсії в підконтрольних урядові районах. Він додав, що вибух стався, коли мікроавтобус виїхав на розділювальну смугу автошляху Н-20, південніше передової позиції збройних формувань. На щоках у чоловіка були садна та синці, а його голова була обв’язана марлевою пов’язкою.
Інцидент трапився на ділянці між передовими позиціями збройних формувань та передовими позиціями Збройних сил України (приблизно за 4 км на південний захід від місця трагедії) поблизу н. п. Березове (підконтрольний урядові, 31 км на південний захід від Донецька). Контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» поблизу Березового є одним із п’яти офіційних дорожніх коридорів, якими мирні жителі можуть перетинати лінію зіткнення.
Повідомлення про пошкодження житлового будинку, спричинені обстрілом в н.п. Олександрівка (непідконтрольний урядові, 20 км на південний захід від Донецька):
22 лютого на вул. Горького, 339, у н. п. Олександрівка зафіксовано розбиту зовнішню віконну шибку зі східного боку одноповерхового будинку, а також свіжу пробоїну (шириною 7 см) на західній стіні сараю (орієнтовно за 3 м на схід від будинку) та 20 свіжих пробоїн від осколків (шириною 2–6 см) на бетонному покритті подвір’я (приблизно за 4 м на схід від будинку). За оцінкою СММ, пошкодження сараю були спричинені влученням снаряда, випущеного з 30-мм озброєння з південно-західного напрямку, а подвір’я та вікна будинку були пошкоджені осколками від згаданого снаряда. Власники будинку (чоловік і жінка віком від 50 до 60 років) повідомили, що коли вранці 19 лютого жінка перебувала сама в будинку, вона почула вибух на подвір’ї. Вони також зазначили, що на подвір’ї вони знайшли фрагмент боєприпаса (з декількома пробоїнами в ньому), і що члени збройних формувань прийшли до них в той же день та очистили їх подвір’я.

26 лютого
Повідомлення про пошкодження школи внаслідок обстрілу у н.п. Саханка (непідконтрольний урядові, 24 км на північний схід від Маріуполя):

У дворі функціонуючої школи на вул. Вартазарової, 3, зафіксовано дві свіжі вирви і пошкодження шкільного майна, за оцінкою СММ, спричинені влучанням мінометних мін (82 мм), випущених із південно-південно західного напрямку. Приблизно за 2 м від першої вирви (за 10 м на південь від будівлі школи) виявлено пробоїну у водогоні (система опалення). За оцінкою СММ, пробоїна утворилася внаслідок влучання осколків. Спостерігачі помітили, що західні вхідні двері до будівлі школи, розташовані орієнтовно за 10 м на північний схід від другої вирви, вирвані з дверної рами. Чоловік, який відрекомендувався мешканцем зазначеного населеного пункту, розповів, що 25 лютого між 08:00 і 08:30, перебуваючи поблизу школи, чув вибухи, а потім бачив згадані пошкодження шкільної будівлі. Він додав, що на момент обстрілу учнів там не було, оскільки школа закрита на канікули. Перед будівлею школи зафіксовано свіжі сліди транспортних засобів невстановленого типу на дорозі, яка веде на захід у поле.

Повідомлення про пошкодження будинків внаслідок обстрілу в Золотому-1(Сонячний; підконтрольний урядові, 61 км на захід від Луганська):
24 лютого у двоповерховому житловому будинку на вул. Високій, 2, зафіксовано розбите вікно, яке виходить на південь, і виявлено свіжі пошкодження (численні пробоїни) із південної сторони даху одноповерхового житлового будинку на вул. Високій, 4. Неподалік виявлено 5 свіжих вирв, три з яких були менш ніж 15 м на південь від будинків. За оцінкою СММ, вони утворилися внаслідок розривів снарядів озброєння невстановленого типу, випущених із південно-східного напрямку. Мешканець першого будинку повідомив, що 24 лютого близько 05:30, коли він був удома, його будинок зазнав пошкоджень внаслідок обстрілу.


27 лютого
Повідомлення щодо вибуху пристрою біля н.п. Гродівка (підконтрольний урядові, 43 км на північний захід від Донецька) внаслідок якого поранено трьох чоловіків:

У лікарні в н. п. Мирноград (кол. Димитров; підконтрольний урядові, 52 км на північний захід від Донецька) спостерігачі бачили 2 чоловіків (віком 25 і 34 роки) з пов’язками на руках, ліктях і ногах. Медпрацівники розказали, що 25 лютого до лікарні доправили двох чоловіків із кількома осколковими пораненнями. За словами медперсоналу, до лікарні також доправили третього чоловіка (29 років) з осколковими пораненнями ніг, грудної клітини та правої руки; окрім цього, у нього був перелом лівої стопи. Постраждалі чоловіки розказали спостерігачам, що вони збирали дрова в лісі біля н. п., коли їхній друг (згаданий 29-річний чоловік) наступив на пристрій, який вибухнув. Вони додали, що не бачили жодного знаку, який би вказував, що на цій ділянці є міни.

 Поділитися