MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Протягом місяця ухвалено 7 вироків за відмову служити у війську РФ

05.03.2019   
ХПГ-інформ
Загалом з початку окупації на сайтах підконтрольних московській владі кримських судів оприлюднена інформація про як мінімум 52 кримінальні справи, порушені проти кримчан за ухилення від служби у збройних силах РФ, – повідомляє Кримська правозахисна група.

У Криму протягом місяця ухвалили 7 нових вироків за відмову служити в армії РФ. Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ) на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, у лютому до підконтрольних московській владі кримських судів надійшли дві нові справи щодо жителів півострова за ст. 328 КК РФ (ухилення від проходження військової служби).

Кримські призовники. Фото: Міноборони РФ

Загалом з початку окупації на сайтах кримських судів оприлюднена інформація про як мінімум 52 кримінальні справи, порушені проти кримчан за ухилення від служби у збройних силах РФ.

За ст. 328 КК РФ обвинуваченим загрожує штраф у розмірі до 200 тис. рублів, або примусова праця строком до 2-х років, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі строком до 2-х років.

Основна частина ухвалених вироків – штрафи від 5 тис. до 80 000 тис. рублів. При цьому сплата штрафу не звільнює людину від обов’язку служити у війську. Також принаймні один вирок – умовне позбавлення волі на строк до 8 місяців.

Ці вироки свідчать про примус жителів Криму до служби у війську держави-окупанта. Варто зазначити, що кожного наступного призову збільшується кількість вироків за ухилення від служби у збройних силах РФ, – мовиться в повідомленні КПГ.

За даними організації, з початку окупації РФ призвала до війська близько 15 тис. кримчан, порушуючи тим самим міжнародне гуманітарне право й рішення Генеральної асамблеї ООН.

Такі дії РФ у Криму є порушенням Женевської конвенції (IV) та Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), що підтверджено у звітах попереднього розслідування офісу прокурора МКС, – наголошує КПГ.

 Поділитися