MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

На Тернопільщині в дільничих комісіях «працюють» покійники1 000 в’язнів Копичинської колонії, що на Тернопільщині, погрожують масовим самогубствомДепутати Чортківської районної ради на Тернопільщині звернулися до найвищих посадовців України з пропозицією врегулювати на державному рівні проблему законних доплат пенсіонерам, які мають статус «дітей війни» та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофиТернопільська журналістка програла суд за позовом колонії через публікації про насильство над ув’язненимиЗемельна клептократія на ТернопільщиніСтепан Хмара програв суд тернопільській газеті «Свобода»КС визнав неконституційним рішення ВР про скасування виборів у ТернополіПотрібна перевірка можливих порушень та підкупу виборцівКВУ не зафіксував значних порушень під час позачергових місцевих виборівАпеляційний суд Тернопільської області вважає, що 5 явок з повинною – це нормальноЗвернення у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору 1937 - 1938 роківУ Тернополі вшанують пам’ять краян, закатованих більшовикамиЗаборгованість із зарплати на Тернопільщині – 20,4 млн грнТернопільська кооперація у процесі дізнання: міліція та «братки» працюють пліч-о-пліч. Прокуратура не втручаєтьсяМайор вважав, що душа людини – в п’ятах4 лютого 2006 року у м. Чорткові Тернопільської області створено нову громадську правозахисну організацію «Гельсінська ініціатива – XXI» (Прес-реліз)Перші гримаси відновленої депутатської «недоторканності» : у притягненні Голови Тернопільської облради до кримінальної відповідальності відмовленоЗа Януковича на Тернопільщині проголосувала лише режимна зона. а втім – чи проголосувала?Депутати Тернопільської облради відреагували на втручання держадміністрації у її діяльність та спроби фальсифікації результатів виборівКоментар до подій під час президентських виборів на Тернопільщині

Тернопільське сміття вивозять на ділянку, використання якої заборонено

05.03.2019   
Влад Боднар
Вивезення неперероблених (необроблених) побутових відходів від громади міста Тернополя на Малашівецьке сміттєзвалище здійснюється суб’єктами господарювання, які у встановленому законом порядку не визначені перевізниками твердих побутових відходів міста Тернополя.

У 1977 році Тернопільській міській раді на території Малашівської міської ради виділили на 10 років земельну ділянку виробленого кам’яного кар’єру для складування побутових і промислових відходів. Площа ділянки – 3,5 га. Втім, міська рада не припинила користуватись цим полігоном. У 1997 році Малашівське сміттєзвалище заборонили експлуатувати, але побутові відходи сюди вивозять донині. У 2009 році коштом Тернопільської обласної ради для міста закупили сміттєсортувальну лінію. В дію міська рада її не запустила. Ця техніка поржавіла у Скалаті. За даними Державної екологічної інспекції, з Тернополя на Малашівське сміттєзвалище  вивозиться понад 100 тис. метрів кубічних непотребу на рік. Міське сміттєзвалище розташоване за 20 кілометрів від Тернополя.

Між ними пролягає дорога у поганому стані, якою щоденно їздять десятки вантажівок зі сміттям. На сміттєзвалищі ви не побачите гір непотребу. Сміття тут «ховають» – утрамбовують і пересипають кар’єрною висівкою. Це так звана рекультивація.

За словами начальника управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Ореста Сінгалевича, який надав свій коментар виданню «Наш день», в основі звалища – глибокий вапняковий кар’єр, і саме це ускладнює ситуацію, оскільки він не ізольований, і фільтрат, який формується в тілі сміттєзвалища, зрозуміло, потрапляє в підземний горизонт. Також ускладнюється ситуація тим, що вже у 1980-му році неподалік був побудований основний водозабір для Тернополя, а сміттєзвалище потрапило у другий пояс зони санітарної охорони. Фактично на сьогоднішній день ми сидимо на бомбі сповільненої дії, бо ймовірне забруднення підземних горизонтів, у результаті  чого можуть виникнути серйозні проблеми з водопостачанням Тернополя. Водозабір забезпечує 70 відсотків потреби міста. Тобто це фактично всі мікрорайони, крім центру.

На наш журналістський запит виконавчий комітет Тернопільської міської ради відповів одним реченням: у місті Тернополі будівництво інженерної споруди, як сміттєвий полігон, не проводилось, – і все, хоча ми їм надіслали великий перелік питань. А ось Державна екологічна інспекція в Тернопільській області надала нам повноцінну відповідь.  

Перевірки екологічної інспекції

На підставі звернення громадян села Івачів Горішній, яке надійшло до Державної екологічної інспекції в Тернопільській області, інспекцією 22 січня 2018 року було проведено позапланові перевірки Малашівецької сільської ради та управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині експлуатації «Малашівецького сміттєзвалища».

За результатами перевірок виявлено, що підприємство «Міскшляхрембуд» використовує не надану у користування земельну ділянку площею 2 га на території Малашівецької сільської ради за межами населеного пункту на землях запасу для видалення твердих побутових відходів.

Вивезення неперероблених (необроблених) побутових відходів від громади міста Тернополя на Малашівецьке сміттєзвалище здійснюється суб’єктами господарювання, які у встановленому законом порядку не визначені перевізниками твердих побутових відходів міста Тернополя.

Саме по цих перевізниках, якими є ДПФ «Альтфатер Тернопіль», ПП «Квартал Л» та ПП «Екотерн» винесено рішення першого заступника Головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища щодо заборони видалення побутових відходів на землі запасу Малашівецької сільської ради від 14 березня 2012 року за № 3, № 2 та № 4, які на даний час є дійсними.

За невиконання вказаних рішень керівники ДПФ «Альтфатер Тернопіль», ПП «Квартал Л» та ПП «Екотерн» у 2015, 2016, 2017 роках притягувались до адміністративної відповідальності.

Досьє на підприємства, що обслуговують сміттєзвалище

У ДПФ «Альтфатер Тернопіль» немає кінцевих бенефіціарних власників. За інформацією аналітичної системи YouControl, заснувало підприємство компанія з Гамбурга «Веолія Умвельтсервіс ГМБХ». ДПФ «Альтфатер Тернопіль» є фігурантом кримінальної справи . Старший слідчий СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області встановив, що посадові особи житлово-комунального господарства, екології та благоустрою Тернопільської міської ради та підприємства «Об'єднання парків культури та відпочинку м. Тернопіль» незаконно привласнюють кошти внаслідок зловживань під час проведення робіт у парках Тернополя та публічних закупівель із суб’єктами господарювання. У ході проведення досудового розслідування встановлено, що посадовими особами управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, а також КП «Об'єднання парків культури та відпочинку Тернополя» протягом 2017–2018 років підписувалися акти виконаних будівельних робіт з наступними підприємствами: TOB «ТОМ-ІнвестБуд», ТОВ «ТЕХНАГЛЯД+», ДП Фірма «Альтфатер Тернопіль», Тернопільське міське шляхове ремонтно-будівельне підприємство «Міськшляхрембуд», у які вносились недостовірні дані щодо завищеного обсягу виконаних робіт. В подальшому на підставі актів виконаних підрядних робіт посадові особи УЖКГ ТМР та КП «Об’єднання парків культури та відпочинку міста Тернопіль» перераховували кошти за начебто виконані роботи на банківські рахунки вищевказаних підприємств. Одержані кошти підприємствами-підрядниками переводились у готівку та передавалися посадовим особам УЖКГ ТМР.

ПП «Квартал Л» має статутний капітал – 0 гривень. Невідповідність фінансових ресурсів обсягам здійснюваної діяльності, згідно із рекомендаціями Національного банку України, може свідчити про фіктивність компанії. Малий статутний капітал точно не може вважатись гарантією надійності партнера. Розмір статутного капіталу менший, ніж законодавчо встановлений мінімум (для акціонерних товариств, банківської, фінансової, страхової сфери) тощо, що може свідчити про наявність фінансових проблем, ризики анулювання ліцензій (якщо це умова ліцензування), відмови в отриманні кредитування тощо. Чим нижче цей показник, тим вище ризик співпраці з контрагентом.

ПП «Екотерн» також має малий статутний капітал – 100 гривень.

 Поділитися