MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: У черговому засіданні у справі Павла Гриба виступив професор Василь Притула

05.03.2019   
ХПГ-інформ
Він охарактеризував динаміку розвитку хвороби Гриба як негативну. В умовах СІЗО, зазначив професор, неможливо надати Грибові необхідну терапію. Професор наголосив, що хлопцю необхідна операція.

4 лютого в Ростові-на-Дону (РФ) відбулося чергове засідання Північнокавказького окружного військового суду у справі українця Павла Гриба, якого обвинувачують у тероризмі. У суді виступив професор кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. Богомольця (Київ) Василь Притула, який з дитинства наглядає за Павлом, – повідомляє портал «Кавказский Узел».

На початку засідання оголошено довідку про стан здоров’я підсудного, що надійшла з ростовського СІЗО.

«(Гриб отримує медичну допомогу в повному обсязі, загальний стан здоров’я задовільний. Підстав для звільнення з-під варти немає», – мовиться у довідці.

Павло був у медичній масці – через перекладача він пояснив, що захворів на ГРВІ, заразившись від співкамерника.

Після цього за згодою всіх учасників процесу до судової зали запросили професора Притулу. Він підтвердив, що з чотирьох з половиною років наглядав Павла Гриба. Розповівши подробиці про захворювання підсудного, він наголосив, що хлопцю необхідна операція. Небезпечними наслідками портальної гіпертензій (хвороба, яку діагностовано Грибові) лікар назвав розвиток цирозу печінки, порушення роботи підшлункової залози та недостатнє кровопостачання головного мозку.

Професор Василь Притула
(фото: Костянтин Волгін для порталу «Кавказский Узел»)

Відповідаючи на питання суду, Притула охарактеризував динаміку розвитку хвороби Гриба як негативну. В умовах СІЗО, наголосив професор, неможливо надати Грибові необхідну терапію.

«Йому й дома необхідний спеціалізований догляд: адекватне харчування – тільки їжа, що легко засвоюється, вживання ліків для печінки й крові, вітаміни. Бодай раз на півроку треба проводити обстеження у спеціалізованому центрі. Це не є недовірою до медиків у СІЗО чи тюремній лікарні. Це дійсно дуже специфічне захворювання, і мало хто може сказати про нього», – сказав Притула.

«Задовільного стану в таких пацієнтів у цілому бути не може. Це стан середнього ступеню тяжкості. Візуально такі люди можуть мати нормальний вигляд, але незабаром можуть виблювати таз крові. Потрібний спеціалізований центр і спеціаліст, який розповів би усе про хворобу», – сказав також Притула.

Павло Гриб та його адвокати в судовій залі
(архівне фото: Костянтин Волгін для порталу «Кавказский Узел»)

У засіданні були присутні мати Павла, два представники генерального консульства України в Ростові-на-Дону, один мешканець міста, що цікавиться процесом і три представники російських ЗМІ.

Повідомлялося, що до Ростова-на-Дону у судове засідання у справі Гриба прямував архієпископ ПЦУ Климент, але його затримали в Сімферополі. Пізніше архієрея відпустили, але на процес він уже не встиг.

Наступне засідання у справі призначене на 13 березня. Очікується, що будуть розглянуті останні клопотання захисту, після чого сторони, імовірно, перейдуть до змагань.


Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти в школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Пізніше в інтерв’ю ТСН Єршова призналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, і наголосила, що її примусили це зробити співробітники ФСБ РФ.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень. Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.

18 січня 2019 року Павло Гриб заявив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики.

Тоді ж захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні. Адвокат Марина Дубровіна каже, що стан здоров’я її підзахисного гіршає, проте суд це ігнорує. За її словами, усі висновки щодо стану здоров’я Павла Гриба зроблені на основі огляду, без аналізів.

В суді Павло Гриб розповів про побиття після затримання.

У судовому засіданні 1 лютого Павло поскаржився на самопочуття й попросив відкласти засідання. Тоді адвокат Гриба Марина Дубровіна оголосила висновок лікаря – професора Василя Притули, який він зробив за результатами останніх аналізів. У висновку сказано про різке прогресування захворювання та необхідність операції у спеціалізованому хірургічному закладі Москви або Берліна.

Процес у Ростові-на-Дону доходить краю. Хлопцю загрожує до 10 років в’язниці. Павло провину не визнає.

 Поділитися