MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З початку року – 13 нападів на журналістів

06.03.2019   
ХПГ-інформ
Протягом січня–лютого зафіксовано 13 випадків фізичної агресії щодо журналістів, повідомляє НСЖУ, спираючись на дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України».

З початку року зафіксовано 13 випадків фізичної агресії щодо журналістів, – повідомляє служба інформації Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

За даними моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який НСЖУ проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями, у січні зафіксовано 7 нападів, у лютому – 6. Найбільше – 5 випадків – зафіксовано в Києві та області, 2 – в Одесі, 1 – у Херсоні, 2 – на Буковині, по одному на Закарпатті, Тернопільщині та у Львові.

Один з найжорстокіших нападів стався увечері 24 січня: у Голосіївському районі Києва невідомі побили й пограбували журналістів проекту «Стоп корупції» Олександра Золотнюка та Владислава Марченка, які готували сюжет про незаконний видобуток піску.

Двічі – у січні й лютому – про перешкоджання професійній діяльності із застосуванням сили повідомляла чернівецька журналістка Галина Єреміца – на неї нападали вірні та представники духовенства під час висвітлення зборів, на яких обговорювалися питання переходу парафій Московського патріархату до ПЦУ.

Частина інцидентів супроводжувалася знищенням чи пошкодженням майна. Набула розголосу стрілянина в редакції обласної газети «Новий день» у Херсоні під час проведення прес-конференції. Правоохоронці пошкодили мікрофон 5-го телеканалу під час затримання групи осіб біля Подільського райвідділу поліції в Києві та через підпал повністю згоріло авто блогера Василя Крутчака, – мовиться, зокрема, в повідомленні НСЖУ.


«Індекс фізичної безпеки журналістів» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів і медіа України. «Індекс…» укладають спільно НСЖУ й партнери: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.

 Поділитися