MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Ненадання медичної допомоги в українських колоніях. Перемога в ЄСПЛ (ВІДЕО)ЄСПЛ розгляне скаргу щодо Олексія Кисельова, колишнього командира корабля ‘Славутич’ЄСПЛ оголосив рішення у справі ‘Росія проти України’‘Ви там є’: ЄСПЛ підтвердив, що у 2014 році Росія окупувала частину Донеччини та Луганщини й відповідає за скоєні там правопорушенняЄСПЛ застосував Правило 39 щодо довічника“Мушинський проти України”: перемога адвоката ХПГ у ЄСПЛЄСПЛ визнав у справі українських довічників порушення права на справедливий судЗаявники, які звернулися до ЄСПЛ, не зможуть скаржитися до інших міжнародних органівВрятувати захисників “Азовсталі” — Україна звернулася до ЄСПЛ за Правилом 39 ЄСПЛ застосував Правило 39 щодо засудженого з четвертою стадією раку‘Коли я отримаю гроші?’ Що не так із обіцянками компенсацій від ЄСПЛ за воєнні злочиниЄСПЛ продовжив призупинення розгляду справ проти УкраїниСправа «Україна та Нідерланди проти Росії» – в ЄСПЛ розпочалися слухання Україна на третьому місці за кількістю скарг проти неї до ЄСПЛ ЄСПЛ вимагає призупинити ліквідацію Міжнародного Меморіалу та ПЦ «Меморіал»Чи стане ЄСПЛ на захист прав, коли держава не може захистити від домашнього насилля?Крим: В ЄСПЛ прийняли скаргу щодо загибелі Веджіє КашкиДобір судді ЄСПЛ від України. Чи знову наступлять на ті самі граблі?У ПАРЄ відхилили кандидатури суддів ЄСПЛ від УкраїниЄСПЛ: І знову третя стаття Конвенції 

Сумна перемога в Європейському суді

07.03.2019   
Таміла Беспала
ХПГ одержала чергову перемогу у ЄСПЛ. 07 березня 2019 року Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі «Король та інші проти України». Адвокат ХПГ Василь Мельничук представляв інтереси одного з заявників – Жукова С.І. Команда ХПГ вітає свого колегу. Втім, від чергової перемоги залишається гіркий осад.

07 березня 2019 року Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі «Король та інші проти України» (case of Korol and Others v. Ukraine, no. 504503/08, 07 March 2019). Результатом цього рішення стало присудження матеріальної компенсації особам, чиї права було порушено в результаті ігнорування державними агентами України положень національного законодавства, Європейської конвенції з прав людини та багатьох інших міжнародних документів. Адвокат ХПГ Василь Мельничук представляв інтереси одного з заявників – Жукова С.І. Команда ХПГ вітає свого колегу з черговою перемогою та бажає подальших успіхів та натхнення!!! Та незважаючи на перемогу, залишається гіркий осад.

У вищезгаданому рішенні об’єднані заяви восьми ув’язнених осіб. Спільною рисою цих заяв стало ненадання необхідного лікування й медичної допомоги засудженим, що визнається знущанням та жорстоким поводженням (стаття 3 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини). Однак заявники скаржились і на інші порушення. Здавалось би, нічого незвичайного, проте, якщо поглянути на саме рішення, то стає зрозумілою трагічність ситуації, що склалась в Україні.

По-перше, Європейський суд вже навіть не розглядає скарги про ненадання необхідного лікування та знущання над людьми в установах виконання покарань індивідуально. Наведене свідчить про те, що судді Європейського суду вже звикли до того, що в Україні такий стан речей – норма. Більше того, такі скарги об’єднуються в одному рішенні, як резонансні рішення «Юрій Миколайович Іванов проти України» та «Бурмич та інші проти України» (в цих рішеннях об’єднані тисячі скарг невиконання судових рішень).

По-друге, якщо поглянути на роки подання цих скарг, а саме: 2008, 2009, 2010, 2016 та 2017, то стає зрозуміло, що ситуація в нашій країні не має навіть тенденції до покращення. Все стабільно: над людьми знущаються та не надають необхідного лікування важко хворим.

По-третє, витрачаються кошти. Можливо, це й не зовсім етично в питаннях, де йде мова про знущання над людьми, але цей аспект також є вагомим. Йдеться про колосальні суми справедливої сатисфакції (компенсації заявникам), які щороку закладаються та відраховуються з державного бюджету України на користь скаржників. А в свою чергу державний бюджет наповнюється не з кишень тих державних агентів, які вчиняють порушення прав інших людей, а з кишень всіх українців.

Насправді, тема катувань в українських в’язницях така ж традиційна, як ціни на газ і корупція, і ефективних заходів щодо вирішення цієї проблеми також ніхто не вживає.

 

 Поділитися