MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Насильницькі злочини, скоєні в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр.» (ІНФОГРАФІКА)

12.03.2019   
ХПГ-інформ
Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров і директор ГО «Мирний берег» Геннадій Щербак розповіли про грубі порушення прав людини, вчинені в ході збройного конфлікту на Донбасі. Правозахисники презентували доповідь «Насильницькі злочини, скоєні в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр.»

12 березня в ІА «Главком» відбулася прес-конференція «Насильницькі злочини, скоєні в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр.».

Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров і директор ГО «Мирний берег» Геннадій Щербак розповіли про грубі порушення прав людини, вчинені в ході збройного конфлікту на Донбасі.

Правозахисники навели інфографіку з кількісними та якісними показниками, що характеризують масштаб та розповсюдження цих злочинів. Також вони презентували доповідь «Насильницькі злочини, скоєні в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр.»

ХПГ та «Мирний берег» підготували оновлену та уточнену версію подання до Міжнародного кримінального суду, в якому узагальнили зібрану інформацію про злочини, скоєні в ході воєнного конфлікту на Донбасі, та обґрунтували можливість кваліфікації цих діянь як злочинів проти людяності або воєнних злочинів за статтями 7 та 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Мова йде про такі злочинні діяння:

• Вбивства (позасудові страти, катування, що призвели до смерті, убивства цивільних осіб в ході нападів – із стрілецької зброї, на блокпостах тощо);

• Напади на незахищені цивільні об’єкти, що не є воєнними цілями;

• Завдання смерті та каліцтва цивільного населення внаслідок атак на цивільні об’єкти;

• Застосування методів ведення війни, які є невибірковими за своєю суттю (обстріли, вибухи, міни, розтяжки та інші);

• Ув’язнення або інше жорстоке позбавлення фізичної свободи;

• Посягання на людську гідність.Інфографіка Харківської правозахисної групи

 Поділитися