MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Затримано трьох кримських татарКрим: Підконтрольний Кремлю суд засудив чоловіка до 10,5 років колоніїКрим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиКрим: «Слідчі дії» щонайменше у 25 кримськотатарських господах (ОНОВЛЕНО)Кримські події: У РФ затримали трьох активістів «Кримської солідарності» (ОНОВЛЕНО)Крим: Місцеперебування Едема Яячикова досі невідомеСвободу 24 заарештованим кримським татарам!ПЦ «Меморіал» визнав 24-х заарештованих кримчан політв’язнямиКримські події: 23 кримських татарина перебувають у Ростові-на-ДонуКримські події: Відомі місця утримання заарештованих кримських татарКрим: ФСБ затримало «підозрюваного в участі у терористичній організації»

Крим: Знову «слідчі дії» у господі кримських татар (ОНОВЛЕНО)

22.03.2019   
ХПГ-інформ
У Білогорську відбувся трус у господі родини Курдеде. Господар повідомив, що силовики надали постанову на трус, але що вони шукали та з якої причини, він не знає. Родину увезли до УФСБ на допит.

Сьогодні, 22 березня, у Білогорську в Криму відбувся хатній трус у 29-річного Акима Куртдеде. У будинку на той час були батьки Акима – Таїр і Севіє Куртдеде, та молодша сестра Аліме Куртдеде. Сам Аким зараз в Європі на заробітках. Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Господар повідомив, що силовики надали постанову на трус, але що вони шукали та з якої причини, він не знає.

У повідомленні сказано, що слідчі заходи проводилися під час п’ятничної молитви, коли всі чоловіки перебувають у мечеті.

Після трусу всю родину службовим автом повезли, як сказали силовики, до білгородського РВВС. Після п’ятничної молитви, дізнавшись про трус у господі Куртдеде, люди прибули до Білогорська, але в РВВС їм сказали, що Куртдеде до відділу не поступали.

Біля білогорського РВВС (кадр із відео «Кримської солідарності»)

Пізніше адвокат Ліля Гемеджі повідомила, що родина перебуває в управлінні ФСБ Білогорська. Таїру Куртдеде видали копію протоколу хатнього трусу. Повідомлено, що главу сім’ї допитують з приводу подій, пов’язаних з його сином.

До УФСБ в Білогорську вирушив адвокат Едем Семедляєв.

Як стало відомо щойно (15:30), родину Куртдеде відпустили – вони повертаються додому.

Як повідомила «Кримська солідарність», представники спецслужб вже приходили до Акима Куртдеде у 2017 році. Тоді він учився в Києві, і за кілька днів по поверненні до Криму силовики склали йому візит.


Оновлення (18:47)

Як передає сайт ATR, Акима Куртдеде підозрюють в участі у кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана. Про це розповів адвокат Едем Семедляєв.

Як каже адвокат, силовики приїхали близько 11:30, провели трус, проте нічого забороненого не знайшли й нічого не вилучили.

«Трус проводили на підставі постанови Київського районного суду. Після цього співробітники ФСБ відвезли їх до білогорського відділення ФСБ, де допитали батька, матір та їхню дочку. Усі питання були про сина – Акима Куртдеде. На нього заведена кримінальна справа за участь у батальйоні ім. Номана Челебіджіхана. Усі питання були у рамках даної справи. Після цього їх відпустили, вони зараз перебувають удома», – сказав Семедляєв.

 Поділитися