MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: Павла Гриба засудили до 6 років колоніїРФ: Павло Гриб виступив у суді з останнім словомРФ: Обвинувачення запросило для Павла Гриба 6 років колоніїРФ: У черговому засіданні у справі Павла Гриба виступив професор Василь ПритулаРФ: Суд відмовив професору Притулі в огляді Павла ГрибаРФ: Павло Гриб у суді поскаржився на самопочуттяРФ: Павлу Грибу терміново необхідна складна операціяРФ: Павло Гриб розповів у суді про побиттяРФ: Павлу Грибу у судовому засіданні викликали швидкуРФ: Суд відмовив Павлу Грибу в перенесенні засідання через погане самопочуттяРФ: Засідання у справі Павла Гриба перенесли через різке погіршення стану здоров’я підсудногоРФ: під час етапування Павла Гриба зникли лікиРФ: Павло Гриб не може купити ліки та продукти (ОНОВЛЕНО)РФ: Колегія суддів повернули справу Павла Гриба на доопрацюванняПавла Гриба жорстоко побили інші російські в’язніРФ: стан здоров’я Павла Гриба погіршуєтьсяРФ: На Павла Гриба психологічно тиснутьРФ: У краснодарському СІЗО відмовляються приймати продукти для Павла ГрибаСтан здоров’я Павла Гриба дуже поганийРосійський суд залишив Павла Гриба під вартою

РФ: Павло Гриб офіційно оголосив голодування

26.03.2019   
ХПГ-інформ
Засуджений до 6 років українець вимагає медичного обслідування із залученням незалежних медичних експертів з України та омбудсмена.

Українець Павло Гриб, засуджений 22 березня у російському Ростові-на-Дону до 6 років колонії загального режиму за обвинуваченням у підбурюванні своєї знайомої до скоєння терористичного акту в сочинській школі, офіційно оголосив голодування, – повідомляє інтернет-портал «Кавказский Узел».

Під час оголошення вироку. На першому плані – перекладачка та адвокат.
(фото Костянтина Волгіна для порталу «Кавказский Узел»)

«Вранці 25 березня Гриб офіційно передав заяву керівництву СІЗО № 4 про початок голодування, тепер він буде переведений до окремої камери під відеонагляд і постійний контроль лікарів», – повідомив голова Громадської наглядової комісії (ГНК) Ростовської області Леонід Петрашис.

Якщо стан Гриба погіршиться, його переведуть до міжобласної тюремної лікарні в Ростові-на-Дону, додав Петрашис. За його словами, Гриб оголосив голодування, вимагаючи медичного обстеження із залученням незалежних медичних експертів з України та омбудсмена Людмили Денісової.

Як передає видання, члени ГНК попередили Гриба, що він тепер не зможе уживати записані йому препарати, а це таїть у собі загострення хвороби.

Батько Павла Ігор Гриб повідомив, що той оголосив голодування, щоби йому надали хоча б мінімальну медичну допомогу. Перед затриманням Павлові була призначена операція, яка досі не зроблена.

«Якщо він залишиться там тепер і йому не зроблять операцію – він помре. Цинізм усієї ситуації в тім, що російській стороні довели суть ситуації із хворобою – смертельна небезпека», – наголосив Ігор Гриб.

Як раніше повідомив «Кавказский Узел», захист Павла Гриба оскаржив судовий вирок.

«Ми вже подали коротку апеляційну скаргу, написали клопотання про ознайомлення із протоколом [судового засідання]. Повний текст апеляційної скарги буде поданий, коли нам вручать вирок, тому що зараз була оголошена вступна та результативна частини», – сказала адвокат Павла Марина Дубровіна.


Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти в школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Пізніше в інтерв’ю ТСН Єршова призналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, і наголосила, що її примусили це зробити співробітники ФСБ РФ.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень. Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.

18 січня 2019 року Павло Гриб заявив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики.

Тоді ж захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні. Адвокат Марина Дубровіна каже, що стан здоров’я її підзахисного гіршає, проте суд це ігнорує. За її словами, усі висновки щодо стану здоров’я Павла Гриба зроблені на основі огляду, без аналізів.

В суді Павло Гриб розповів про побиття після затримання.

У судовому засіданні 1 лютого Павло поскаржився на самопочуття й попросив відкласти засідання. Тоді адвокат Гриба Марина Дубровіна оголосила висновок лікаря – професора кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. Богомольця (Київ) Василя Притули, який він зробив за результатами останніх аналізів. У висновку сказано про різке прогресування захворювання та необхідність операції у спеціалізованому хірургічному закладі Москви або Берліна.

4 лютого в суді виступив сам професор Притула, який з дитинства наглядає за Павлом. Відповідаючи на питання суду, Притула охарактеризував динаміку розвитку хвороби Гриба як негативну. В умовах СІЗО, наголосив професор, неможливо надати Грибові необхідну терапію.

«Задовільного стану в таких пацієнтів у цілому бути не може. Це стан середнього ступеню тяжкості. Візуально такі люди можуть мати нормальний вигляд, але незабаром можуть виблювати таз крові. Потрібний спеціалізований центр і спеціаліст, який розповів би усе про хворобу», – повідомив тоді професор Притула судові.

22 березня Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав громадянина України Павла Гриба винним у підбурюванні знайомої до скоєння теракту в школі в місті Сочі та засудив до шести років колонії загального режиму.

 Поділитися