MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кримські події: У РФ затримали трьох активістів «Кримської солідарності» (ОНОВЛЕНО)

28.03.2019   
ХПГ-інформ
У Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність», у яких учора відбулися хатні труси. // Оновлення: 28 березня усіх 23 затриманих раніше кримських татар заарештовано до 15 травня. // Оновлення 2: Дружина Едема Яячикова, якого окупанти нібито розшукують у Криму у справі про так заний тероризм, написала заяву в поліцію про його викрадення. // Оновлення 3: Російські силовики затримали Едема Яячикова 29.03.2019.

У Ростові-на-Дону (РФ) силовики затримали трьох активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність» – Ремзі Бекирова, Османа Арифмеметова та Владлена Абдулкадирова, у яких учора відбулися хатні труси, – повідомляє сайт проекту «Крым.Реалии».

Повідомлено, що раніше сімферопольський суд заарештував Абдулкадирова до 15 травня заочно. Де зараз перебуває кримськотатарський активіст Едем Яячиков, невідомо.

Вчора, 27 березня, підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував дев’ятьох активістів, затриманих уранці того дня. Повідомлено, що сьогодні, 28 березня, запобіжні заходи обиратимуть ще одинадцятьом кримським татарам.

Нагадаємо, вчора, 27 березня співробітники ФСБ, МВС РФ і Росгвардії провили труси в господах кримськотатарських активістів, зокрема, активістів «Кримської солідарності». Повідомлялося про затримання 20 людей.

Фото: «Кримська солідарність»

Також у Сімферопольському мікрорайоні Кам’янці затримали двох чоловіків – Ескендера Мамутова та Еміля Зіядінова, які разом з іншими прийшли підтримати земляків. Сімферопольський суд оштрафував Зіядінова на 500 рублів за «непокору поліції», Мамутова заарештували на 5 діб.

П’ятьом кримським татарам, у яких учора проводили хатні труси, інкримінують організацію діяльності терористичної групи – Ремзі Бекиров, Різа Ізетов, Руслан Сулейманов, Фарід Базаров і Шабан Умеров підозрюються за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі аж до довічного). Решті затриманих інкримінують участь у діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ). Покарання у випадку обвинувального вироку суду передбачає до 20 років позбавлення волі.


Оновлення (29.03.2019)

Підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя усіх 23 затриманих кримських татар заарештував до 15 травня. Про це ввечері 28 березня повідомив сайт телеканалу ATR з посиланням на «Кримську солідарність».

28 березня були заарештовані:

Білял Адилов, Енвер Аметов
, Алім Карімов, Рустем Шейхалієв, Руслан Сулейманов, Джемаль Гафаров, Різа Ізетов, Ізет Абдуллаєв, Асан Яніков, Яшар Муедінов, Шабан Умеров, Ремзі Бекиров, Осман Аріфмеметов, Владлен Абдулкадиров.

Усі засідання проходили в закритому режимі.

Зазначено, що під час затримання до Владлена Абдулкадирова силовики застосовували фізичну силу – били по ногах.


Оновлення 2 (29.03.2019)

Дружина кримського татарина Едема Яячикова, якого окупанти нібито розшукують у Криму у справі про так заний тероризм, написала заяву в поліцію про його викрадення, – повідомляє сайт телеканалу ATR із посиланням на «Кримську солідарність».

«Я подала сьогодні (28 березня) заяву, адже мій чоловік не виходить на зв’язок уже кілька днів. Він був у числі зниклих, трьох уже знайшли, а мого чоловіка – ні. Я побоююся за його безпеку. Я підозрюю, що співробітники ФСБ викрали його або приховують його місцеперебування», – заявила Сусанна Яячикова.


Оновлення 3 (02.04.2019)

Російські силовики затримали Едема Яячикова. Про це ввечері 29 березня повідомив адвокат Едем Семедляєв, – передає сайт «Крым.Реалии».

«Поки що, на жаль, його місце перебування невідоме. Я дуже сильно побоююсь за його життя та здоров’я. Сьогодні мені від мого колеги стало відомо, що він [Яячиков] нібито перебуває в управлінні ФСБ. Це йому повідомили слідчі ФСБ. Я відразу ж виїхав туди, телефонував черговому, слідчим, проте всі почали відхрещуватися, що він перебуває там. Після цього я зателефонував на «гарячу лінію» ФСБ та прокуратури Криму й подав скаргу про те, що я маю обґрунтовані припущення, що він перебуває там і що до нього застосовуються непроцесуальні заходи. Проте й дотепер я не маю інформації, де перебуває мій підзахисний. Єдине, сьогодні знайшли його авто», – розповів адвокат.

 Поділитися