MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у березні 2019 року

01.04.2019   
медіа група ХПГ
Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у березні 2019 року

3 березня
Повідомлення про свіжі пошкодження внаслідок обстрілу у н.п. Пікузи (кол. Комінтернове; непідконтрольний урядові, 23 км на північний схід від Маріуполя):

На вул. Ахматової, 49, приблизно за 15 м на схід від одноповерхового житлового будинку виявлено вирву у м’якому ґрунті та сліди від осколків на паркані. За оцінкою СММ, пошкодження було спричинено розривом мінометної міни (82 мм), випущеної з західного напрямку.
На вулиці Ватутіна зафіксовано, що на одноповерховому будинку із південно-східного боку були розбиті три вікна, а також виявлено численні сліди від осколків на південно-східній стіні та вхідних дверях будинку. Також зафіксовано одну свіжу вирву за 1 м та ще одну свіжу вирву за 2 м на південний схід від будинку. За оцінкою СММ, вирви утворилися від розривів мінометних мін (82 мм), випущених із південно-західного напрямку. Чоловік (віком 50–59 років), який відрекомендувався жителем Пікуз, розповів СММ, що обстріл населеного пункту стався вранці 2 березня.

7 березня
Повідомлення про спричинені стріляниною пошкодження в житловому районі н. п. Щастя (підконтрольний урядові, 20 км на північ від Луганська):

На вул. Гагаріна, 8, зафіксовано свіжу пробоїну (завширшки 2,5 см) на південно-східній стіні двоповерхового будинку. За оцінкою СММ, пробоїна утворилася від влучання кулі (12,7 мм) великокаліберного кулемета. Чоловік (віком 50–55 років), який відрекомендувався сусідом власника пошкодженого будинку, повідомив, що вранці 6 березня тут вівся вогонь із великокаліберного кулемета.

10 березня
Повідомлення про свіжі осколкові пошкодження, у н. п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська):

На вул. Поштовій, 34 зафіксовано осколкові пошкодження на північно-північно-східному боці одноповерхового житлового будинку, а також на розташованому біля нього металевому паркані з північно-північного сходу. Приблизно за 4–5 м на північ від будинку виявлено свіже місце вогневого ураження (вирву). СММ не змогла визначити тип застосованого озброєння або напрямок вогню. Мешканець будинку розповів, що 7 березня близько 19:00, коли він разом зі своєю дружиною був вдома, він почув неподалік гучний вибух.

11 березня
Повідомлення про свіжі пошкодження вогнем зі стрілецької зброї будівлі функціонуючої школи у н. п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська):

Виявлено пробоїни (усі діаметром 2 см) у віконних рамах чотирьох частково розбитих вікон із західного боку функціонуючої школи на вулиці Миру: одна з пробоїн була на першому поверсі будівлі, дві — на другому та ще одна — на третьому. За оцінкою СММ, пошкодження виникли нещодавно та були спричинені вогнем зі стрілецької зброї. На місці події спостерігачі бачили декілька куль. Директорка (віком від 51–59 років) повідомила СММ, що уранці 11 березня нічний сторож школи сказав їй, що будівлю школи було пошкоджено вночі.

Повідомлення про свіжі місця вогневого ураження (вирви) біля житлових районів у н. п. Золоте-4 (Родіна; підконтрольний урядові, 59 км на захід від Луганська):
Безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ малого радіуса зафіксував дві свіжі вирви (не видно на зображеннях від 5 березня 2019 року), які, за оцінкою, були спричинені розривами, ймовірно, мінометних мін (калібру 120 мм) приблизно за 150 м на південний схід від найближчих житлових будинків та орієнтовно за 300 м на північ від північного краю ділянки розведення в районі н. п. Золоте (підконтрольний урядові, 60 км на захід від Луганська).


13 березня
Повідомлення про пошкодження даху та місце вогневого ураження (вирва) поблизу н. п. Новолуганське (підконтрольний урядові, 53 км на північний схід від Луганська):

12 березня безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ середнього радіуса дії виявив пошкодження на даху будівлі, які, за оцінкою, були спричинені розривами артилерійських снарядів або мінометних мін, у північно-західній частині свиноферми «Бахмутського Аграрного Союзу» біля н. п. Новолуганське. Цей БПЛА також зафіксував вирву поряд із опорою лінії електропередачі за 200 м від згаданої будівлі, що, за оцінкою, утворилась в результаті розриву мінометної міни (калібру 120мм) (цього всього не було видно на зображеннях від 16 лютого 2019 року).

14 березня
Повідомлення про пошкодження будинку у н. п. Зайцеве (50 км на північний схід від Донецька):

13 березня безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ середнього радіуса дії виявив пошкодження даху будинку в південній частині н. п. Зайцеве, за оцінкою, спричинені розривом мінометної міни. Спостерігачам не вдалося визначити, наскільки свіжими були пошкодження.

15 березня
Труднощі, з якими стикається цивільне населення на блокпостах уздовж лінії зіткнення:

О 12:00 на блокпості збройних формувань на південь від мосту у Станиці Луганській (15 км на північний схід від Луганська) спостерігачі бачили, як член збройних формувань тричі вдарив цивільну особу (чоловіка 40 років), а потім наніс йому ще один удар ногою, коли той вже лежав на землі. Коли член збройних формувань відійшов від нього, до чоловіка підійшли два співробітники бригади першої допомоги і допомогли йому сісти на лаву в розташованому неподалік укритті.
Водночас на блокпості на північ від мосту у Станиці Луганській команда СММ бачила близько 500 осіб у черзі на вихід із підконтрольних урядові районів і орієнтовно 800 осіб у черзі на вхід до них.


17 березня
Повідомлення про пошкодження житлових будинків у н.п. Ясинувата (непідконтрольний урядові, 16 км на північний схід від Донецька) та у н.п. Саханка (непідконтрольний урядові, 24 км на північний схід від Маріуполя):

16 березня на вул. Гоголя, 22, у н. п. Ясинувата зафіксовано свіже місце вогневого ураження на західно-північно-західній стіні квартири на першому поверсі житлового будинку, а також осколкові пошкодження. За оцінкою СММ, усі пошкодження завдано 7,62-мм кулею. Двоє мешканців будинку (чоловік від 30 до 40 років та жінка від 60 до 70 років) порізно розповіли СММ, що чули стрілянину 14 березня приблизно о 22:00.
17 березня на вул. Конституції, 2б, у н. п. Саханка виявлено 2–3 см пробоїну у дверях із західного боку, а також 5-см пробоїну у дверній рамі з західного боку будинку. За оцінкою СММ, пошкодження утворилися нещодавно внаслідок влучання осколків. Патрулю Місії не вдалося визначити тип озброєння або його калібр. За словами мешканки будинку (50–60 років), у ніч із 16 на 17 березня вона чула вогонь зі стрілецької зброї, а приблизно о 09:00 ранку 17 березня пролунав гучний вибух.
Ситуація на контрольних пунктах в’їзду-виїзду:
На контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ) біля н. п. Новотроїцьке (підконтрольний урядові, 36 км на південний захід від Донецька) члени патруля Місії не зафіксували ані пішоходів, ані транспортних засобів. Співробітник Державної прикордонної служби України повідомив, що протягом дня КПВВ було зачинено, оскільки проводилися роботи з демонтажу та заміни деяких модулів. Він додав, що КПВВ відновить роботу 18 березня.


19 березня
Повідомлення про спрацювання пристрою в м.Луганськ:

На парковці поруч із будівлею № 55 на вулиці Клубній спостерігачі бачили вирву, навколо якої були сліди горіння та уламки на землі, а також численні тріщини в лобовому склі автомобіля на парковці. Орієнтовно за 15 м від вирви на тій самій вулиці команда СММ бачила 8 розбитих вікон на перших, других та третіх поверхах двох п’ятиповерхових багатоквартирних будинків. За оцінкою Місії, пошкодження були спричинені вибухом невідомого пристрою, встановленого під автомобілем на згаданій парковці. Четверо жителів одного з цих будинків повідомили СММ, що в ніч на 19 березня приблизно о 01:00 вони чули вибух на парковці, а пізніше помітили пошкодження на двох автомобілях у тому ж місці.

Труднощі, з якими стикається цивільне населення на блокпостах уздовж лінії зіткнення:
Об 11:30 на контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ) на північ від мосту у Станиці Луганській (15 км на північний схід від Луганська) команда СММ бачила близько 150 осіб у черзі на вихід із підконтрольних урядові районів і орієнтовно 550 осіб у черзі у зворотному напрямку. Персонал у пункті медичної допомоги повідомив спостерігачам про те, що уранці 18 березня в медпункті померла 86-річна жінка з Луганська. Це сталося після того, як вона втратила свідомість, очікуючи на вихід із підконтрольних урядові районів.
О 09:30 на блокпості збройних формувань на південь від мосту у Станиці Луганській спостерігачі бачили близько 450 осіб у черзі на вхід до непідконтрольних урядові районів та орієнтовно 60 осіб у черзі у зворотному напрямку. О 12:10 команда СММ бачила, як тіло померлої жінки літнього віку перенесли до похоронного автомобіля.


22 березня
Повідомлення про пошкодження функціонуючих шкіл у н.п. Гольмівський (непідконтрольний урядові, 49 км на північний схід від Донецька) та у Петровському районі м.Донецьк (непідконтрольний уряду, 15 км на північний захід від центру міста):

У мікрорайоні Трудівські Петровського району Донецька на вул. Самарській, 1, із північно-західного боку будівлі функціонуючої школи зафіксовано свіже пошкодження (15-см пробоїну) на висоті 30 см від землі. За оцінкою СММ, пошкодження завдано вогнем із великокаліберного кулемета. За словами співробітників школи, стрілянина сталася 21 березня рано вранці, у той час учні перебували в школі. На інші питання вони відмовилися відповідати без дозволу керівництва збройних формувань.
На проспекті Шкільному, 13, у н. п. Гольмівський виявлено 1-см отвір і кілька тріщин у вікні другого поверху з північного боку функціонуючої школи. Оскільки спостерігачам не дозволили увійти до школи, їм не вдалося визначити тип застосованого озброєння або напрямок вогню. Співробітники школи повідомили, що пошкодження утворилося внаслідок влучання кулі увечері 20 березня, коли учнів у школі не було. Співробітники школи додали, що відповідно до інструкцій, отриманих від керівництва збройних формувань, їм не дозволяється ані впускати спостерігачів до школи, ані спілкуватися з ними.

Ситуація на контрольних пунктах в’їзду-виїзду:
На контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ), розташованому на північ від мосту в н. п. Станиця Луганська (15 км на північний схід від Луганська), спостерігачі бачили близько 450 осіб у черзі на вихід із підконтрольних уряду районів, а також приблизно 1 000 осіб, які чекали в черзі у протилежному напрямку. Співробітник Державної прикордонної служби України повідомив, що збільшення пасажиропотоку пов’язано з тим, що деякі люди вважають, що з 25 березня КПВВ закриють на 10 днів. Він додав, що йому нічого невідомо про такі плани. На блокпості збройних формувань, розташованому на південь від мосту у Станиці Луганській, члени патруля Місії бачили приблизно 500 осіб у черзі в напрямку підконтрольних уряду районів і орієнтовно 150 осіб у черзі у протилежному напрямку. На цьому ж блокпості член збройних формувань повідомив, що збільшення кількості людей пов’язано з тим, що деякі люди вважають, що з 25 березня КПВВ буде закритий.

24 березня
Повідомлення про свіжі пошкодження житлових будинків унаслідок обстрілу н.п. Пікузи (кол. Комінтернове; непідконтрольний урядові, 23 км на північний схід від Маріуполя):

23 березня з західного боку одноповерхового будинку № 112 на вулиці Ахматової зафіксовано свіжі пошкодження на двох вікнах: одне було розбите, а інше — тріснуте. На відстані близько 50 м на південно південний схід від будинку виявлено дві свіжі вирви. За оцінкою СММ, пошкодження утворилися внаслідок розривів снарядів, випущених з озброєння невстановленого типу з північно північного заходу.
Орієнтовно за 300 м далі на східно південний схід на вул. Ахматової, 92, зафіксовано два нещодавно розбиті вікна з західного боку одноповерхового будинку, а також свіжі пробоїни в металевих дверях сараю (що виходять на захід), розташованого за 4 м на північно північний захід від будинку. У подвір’ї приблизно за 10 м на захід від нього виявлено свіжу вирву. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені влученням снарядів, випущених з озброєння невстановленого типу з північного напрямку. За словами мешканця будинку, на момент обстрілу зранку 22 березня він разом із дружиною був удома.

25 березня
Повідомлення про свіжі пошкодження житлового будинку внаслідок обстрілу в н.п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на північний захід від Луганська):

24 березня в одноповерховому будинку № 6 на вулиці Тургенєва зафіксовано розбите вікно (заколочене дерев’яною дошкою) на південній стороні будинку, а також свіжу вирву за 2 м на південь від нього. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені розривом мінометної міни (невизначеного типу), випущеної з південного напрямку. Власниця будинку (близько 65 років) розповіла, що вранці 21 березня, перебуваючи у себе вдома, вона чула вибух у подвір’ї.

Труднощі, з якими стикається цивільне населення на блокпостах уздовж лінії зіткнення:
О 10:15 на блокпості збройних формувань на південь від мосту у Станиці Луганській (15 км на північний схід від Луганська) спостерігачі бачили приблизно 20 осіб, які очікували в черзі на перехід до підконтрольних урядові районів. О 11:10 на КПВВ на північ від мосту команда СММ бачила близько 400 осіб у черзі на вихід із підконтрольних урядові районів і орієнтовно 500 осіб у черзі на вхід до них. На передовій позиції Збройних сил України на північ від мосту спостерігачі бачили 2 представників української сторони Спільного центру з контролю та координації (СЦКК). Вони повідомили, що їхня присутність пов’язана з ймовірними ремонтними роботами на мосту.

26 березня
Повідомлення про свіжу вирву у н. п. Сентянівка (кол. Фрунзе; непідконтрольний урядові, 44 км на захід від Луганська) і пошкодження будинку у н. п. Мар’їнка (підконтрольний урядові, 23 км на південний захід від Донецька):

У н.п. Сентянівка зафіксовано три свіжі вирви в полі приблизно за 50 м на північ від одноповерхового будинку на вул. Шевченка, 20. З міркувань безпеки спостерігачі не змогли наблизитися до вирв для визначення калібру озброєння і напрямку вогню. Приблизно за 20 м на північ від будинку також виявлено пробоїну (діаметром 150 мм) у західній зовнішній стіні курника, а на його даху ще одну пробоїну (діаметром 30 мм). На вул. Шевченка, 22, команда СММ бачила 4 розбиті віконні шибки: одну на вікні з північного боку, одну на вікні зі східного боку і дві на вікні з південного боку.

У н. п. Мар’їнка на вул. Москалевського, 1, зафіксовано пробоїну на даху з північного боку одноповерхового будинку (вони зауважили, що для того щоб відремонтувати дах, пробоїну закрили листом фанери). За оцінкою СММ, пробоїна утворилася від влучення снаряда, випущеного з озброєння невстановленого типу з північно-східного напрямку.

27 березня
Повідомлення про смерть чоловіка біля мосту у Станиці Луганській (15 км на північний схід від Луганська):

Команда СММ бачила на землі прикрите тіло чоловіка на відстані 100 м на північ від блокпоста збройних формувань, розташованого на південь від мосту у Станиці Луганській. Член збройних формувань повідомив спостерігачам про те, що вранці 27 березня чоловік (віком приблизно 60 років) помер після перетину блокпоста збройних формувань у напрямку підконтрольних урядові районів. Приблизно через дві години член збройних формувань повідомив команді Місії, що тіло померлого перевезуть фургоном до Луганська для проведення подальшої експертизи.


28 березня
Повідомлення про свіжі пошкодження на житловому будинку в Чермалику:

У Чермалику члени патруля Місії уточнювала повідомлення про обстріл, що стався ввечері 27 березня. В одноповерховому житловому будинку на вул. Червоноармійській, 68, зафіксовано 2 нещодавно розбитих вікна (одне виходить на схід, а інше — на північ), свіжі пошкодження на дерев’яній огорожі з західного боку, а також свіжу вирву приблизно за 6 м на схід від будинку. Всередині вирви було знайдено хвостовий стабілізатор, за оцінкою СММ, від пострілу РПГ 7. Спостерігачі визначили, що пошкодження були спричинені розривом пострілу РПГ 7, випущеної зі східного напрямку.

29 березня
Повідомлення про жінку і хлопця, які отримали поранення внаслідок обстрілу н.п. Сентянівка (кол. Фрунзе; непідконтрольний урядові, 44 км на захід від Луганська):

На вул. Шевченка, 22, мешканка (віком 81 рік) розповіла СММ, що вона має гематоми на лівому плечі, пояснивши, що поранення вона отримала 25 березня о 18:30, коли стояла біля будинку, бо саме тоді стався обстріл. На вул. Шевченка, 20, мешканець (віком приблизно 38 років), який відрекомендувався онуком жінки, розповів СММ, що того ж дня, коли він був на роботі, його 12-річного сина, який під час обстрілу намагався дістатися льоху у дворі будинку, щоб укритися там, збила ударна хвиля від вибуху. Медпрацівники пункту швидкої допомоги в Сентянівці повідомили про те, що 25 березня вони надали медичну допомогу хлопчику, який потерпав від струсу мозку і шоку, і літній жінці, яка мала гематоми.

 Поділитися