MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Звіт за результатами моніторинґового візиту до ДУВП № 4

05.04.2019   
Дмитро Рева, Марина Давидова, Володимир Плетенко
Основним напрямком діяльності Дніпровської установи виконання покарань № 4 є утримання підслідних у слідчому ізоляторі. Окрім цього в установі є поверх для утримання осіб, що відбувають довічне ув’язнення, а також обласна лікарня.

14 лютого 2019 року група моніторів у складі Дмитра Реви, Марини Давидової та Володимира Плетенка відвідала Дніпровську установу виконання покарань № 4 з моніторинґовим візитом без попередження.

Основним напрямком діяльності даного закладу є утримання підслідних у слідчому ізоляторі. Окрім цього в установі є поверх для утримання осіб, що відбувають довічне ув’язнення, а також обласна лікарня.

У першу чергу монітори відвідали сектор максимального рівня безпеки, де перебувають засуджені до довічного ув’язнення особи. Приміщення старе та потребує ремонту, у повітрі відчутна волога, але температурний режим був у межах норми. В основному в камерах перебуває по двоє осіб, одна людина з міркувань безпеки була поміщена адміністрацією в окрему камеру для одноосібного проживання. Стан камер суттєво відрізняється, вірогідно, за критеріями фінансової спроможності ув’язнених та їхніх родичів. Є чисті камери з перегородкою біля санвузла, сучасним телевізором, фотошпалерами та фіранками на вікнах. В інших – бруд і відчутний запах фекалій. В кімнату чергового виведений монітор з камерами відеоспостереження, які фіксують усе, що відбувається на поверсі. Ув’язнені про відеозапис поінформовані і надали письмову згоду.

На поверсі є лазня з гарячою водою, ув’язнених виводять митися за встановленим графіком. Також є режим прогулянок, скарг на його порушення не надходило. Загалом до моніторів надійшло два звернення від засуджених, що перебувають у ДУВК № 4, але вони стосуються невирішених юридичних питань. На умови утримання, лікування, температурний режим і режим освітлення, доступ до медицини та харчування скарг не було.

На поверсі міститься капличка, до якої також за графіком мають доступ усі особи, які мають таке бажання. Раз на тиждень приїздить священик і править службу. Є кімната для користування послугами зв’язку, комп’ютер з виходом у мережу Інтернет.

За словами адміністрації, в одному з приміщень планується обладнання швацького цеху, деякі засуджені виказують бажання працювати й заробляти гроші, але через специфіку закладу і категорію в’язнів, які там перебувають, існування повноцінної промзони наразі є неможливим.

Медична частина

Монітори поспілкувалися із завідувачкою медичної частини при ДУВП № 4. Через специфіку закладу задача лікарів прийняти особу, обстежити її на предмет фізичних ушкоджень, забезпечити належне утримання та підготувати до етапування до місця відбування покарання. За словами завідувачки, медикаментами, у тому числі й антиретровірусною терапією (АРТ), заклад забезпечений в повному обсязі. Під час етапуванні засудженому видається місячний запас АРТ з метою забезпечення безперервної терапії. Особи, які потребують складного лікування чи обстеження, доправляються під конвоєм у лікарні міста, де отримують усю необхідну допомогу. Медичний персонал та адміністрація за можливості іде на діалог з особами, що перебувають в установі, ті можуть вибрати клініку на свій розсуд, головне, щоб вона приймала осіб, що переміщуються по місту під конвоєм.

Кімнати для побачень

Чисті, зі свіжим ремонтом, але старими меблями. Зі слів адміністрації, вони користуються попитом. Також на відміну від інших установ, кімната для безконтактного побачення не обладнана перегородкою всередині, за якою перебуває офіцер, а має прозорі скляні двері, крізь які можна спостерігати за перебігом побачення. На думку адміністрації, така новація додасть затишку та психологічного комфорту під час безконтактних побачень.

Статистичних даних щодо осіб, які перебувають в установі, адміністрація ні під час візиту, ні на письмовий запит не надала. Наразі фахівцями ГО «ПГ „СІЧ“» складена скарга до Уповноваженого з прав людини.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися