MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Моніторинговий візит до Жовтоводської виправної колонії № 26Жахливі умови тримання в Жовтоводській ВК № 26Повернення у минуле, або "маски-шоу" у виправній колоніїЗвіт за результатами моніторингового візиту до Державної установи «Диканівська виправна колонія (№ 12)»Моніторинговий візит без попередження до «Покровського виправного центру № 79»Моніторинговий візит без попередження до Криворізької ВК № 80Звіт за результатами моніторингового візиту до Державної установи «Первомайська виправна колонія (№117)»Моніторинговий візит до Софіївської виправної колонії № 45Звіт за результатами моніторингового візиту до Державної установи “Сумська виправна колонія № 116”Моніторинговий візит до Качанівської виправної колонії № 54Звіт за результатами моніторингового візиту до Покровської виправної колонії № 17Моніторинговий візит до Ігреньського виправного центру № 133Моніторинговий візит до БВК-85Звіт за результатами моніторинґового візиту 11.05.2017 до Бучанської виправної колонії № 85Звіт за результатами моніторинґового візиту 03.05.2017 до Чернігівської виправної колонії № 44Звіт за результатами моніторинґового візиту 04.04.2017 р. до Житомирської установи виконання покарань № 8Звіт за результатами візиту 04.04.2017 р. до Житомирської виправної колонії № 4Звіт за результатами моніторинґового візиту до Дніпропетровської виправної колонії № 89Звіт за результатами візиту 02.03.2017 р. до Вільнянської установи виконання покарань № 11Звіт за результатами моніторинґового візиту 01.03.2017 р. до Софіївської виправної колонії № 45

Звіт за результатами моніторинґового візиту до ДУВП № 4

05.04.2019   
Дмитро Рева, Марина Давидова, Володимир Плетенко
Основним напрямком діяльності Дніпровської установи виконання покарань № 4 є утримання підслідних у слідчому ізоляторі. Окрім цього в установі є поверх для утримання осіб, що відбувають довічне ув’язнення, а також обласна лікарня.

14 лютого 2019 року група моніторів у складі Дмитра Реви, Марини Давидової та Володимира Плетенка відвідала Дніпровську установу виконання покарань № 4 з моніторинґовим візитом без попередження.

Основним напрямком діяльності даного закладу є утримання підслідних у слідчому ізоляторі. Окрім цього в установі є поверх для утримання осіб, що відбувають довічне ув’язнення, а також обласна лікарня.

У першу чергу монітори відвідали сектор максимального рівня безпеки, де перебувають засуджені до довічного ув’язнення особи. Приміщення старе та потребує ремонту, у повітрі відчутна волога, але температурний режим був у межах норми. В основному в камерах перебуває по двоє осіб, одна людина з міркувань безпеки була поміщена адміністрацією в окрему камеру для одноосібного проживання. Стан камер суттєво відрізняється, вірогідно, за критеріями фінансової спроможності ув’язнених та їхніх родичів. Є чисті камери з перегородкою біля санвузла, сучасним телевізором, фотошпалерами та фіранками на вікнах. В інших – бруд і відчутний запах фекалій. В кімнату чергового виведений монітор з камерами відеоспостереження, які фіксують усе, що відбувається на поверсі. Ув’язнені про відеозапис поінформовані і надали письмову згоду.

На поверсі є лазня з гарячою водою, ув’язнених виводять митися за встановленим графіком. Також є режим прогулянок, скарг на його порушення не надходило. Загалом до моніторів надійшло два звернення від засуджених, що перебувають у ДУВК № 4, але вони стосуються невирішених юридичних питань. На умови утримання, лікування, температурний режим і режим освітлення, доступ до медицини та харчування скарг не було.

На поверсі міститься капличка, до якої також за графіком мають доступ усі особи, які мають таке бажання. Раз на тиждень приїздить священик і править службу. Є кімната для користування послугами зв’язку, комп’ютер з виходом у мережу Інтернет.

За словами адміністрації, в одному з приміщень планується обладнання швацького цеху, деякі засуджені виказують бажання працювати й заробляти гроші, але через специфіку закладу і категорію в’язнів, які там перебувають, існування повноцінної промзони наразі є неможливим.

Медична частина

Монітори поспілкувалися із завідувачкою медичної частини при ДУВП № 4. Через специфіку закладу задача лікарів прийняти особу, обстежити її на предмет фізичних ушкоджень, забезпечити належне утримання та підготувати до етапування до місця відбування покарання. За словами завідувачки, медикаментами, у тому числі й антиретровірусною терапією (АРТ), заклад забезпечений в повному обсязі. Під час етапуванні засудженому видається місячний запас АРТ з метою забезпечення безперервної терапії. Особи, які потребують складного лікування чи обстеження, доправляються під конвоєм у лікарні міста, де отримують усю необхідну допомогу. Медичний персонал та адміністрація за можливості іде на діалог з особами, що перебувають в установі, ті можуть вибрати клініку на свій розсуд, головне, щоб вона приймала осіб, що переміщуються по місту під конвоєм.

Кімнати для побачень

Чисті, зі свіжим ремонтом, але старими меблями. Зі слів адміністрації, вони користуються попитом. Також на відміну від інших установ, кімната для безконтактного побачення не обладнана перегородкою всередині, за якою перебуває офіцер, а має прозорі скляні двері, крізь які можна спостерігати за перебігом побачення. На думку адміністрації, така новація додасть затишку та психологічного комфорту під час безконтактних побачень.

Статистичних даних щодо осіб, які перебувають в установі, адміністрація ні під час візиту, ні на письмовий запит не надала. Наразі фахівцями ГО «ПГ „СІЧ“» складена скарга до Уповноваженого з прав людини.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися