MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кримські події: Відомі місця утримання заарештованих кримських татар

09.04.2019   
ХПГ-інформ

Стали відомі місця, де утримують під вартою кримських татар, заарештованих після масових трусів 27 березня, а пізніше вивезених до Російської Федерації. Уточний список сайту «Крым.Реалии» надало громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Крим, 27 березня (фото: «Кримська солідарність»)

Тофік Абдулгазієв, Алім Карімов, Яшар Муедінов та Іззет Абдуллаєв перебувають у місті Шахтах у СІЗО № 4. Усі обвинувачуються за частиною 2 статті 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).

Владлен Абдулкадиров, Білял Аділов, Осман Аріфмеметов, Фарход Базаров, Акім Бекиров, Сервет Газієв, Сейтвелі Сейтнабдієв і Рустем Шейхалієв перебувають у Ростові-на-Дону в СІЗО № 1. Усі, крім Фархода Базарова, обвинувачуються за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації). Базаров – за частиною 1 тої ж статті (організація діяльності терористичної організації).

Меджіт Абдурахманов, Енвер Аметов, Сейран Муртаза та Рустем Сейтхалілов перебувають у Таганрозі в СІЗО № 2. Усі обвинувачуються за частиною 2 статті 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).

Ремзі Бекиров, Різа Ізетов, Шабан Умеров і Руслан Сулейманов перебувають у Ростові-на Дону в СІЗО № 4. Усі обвинувачуються за частиною 2 статті 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).

Джеміль Гафаров, Ерфан Османов та Асан Яніков перебувають у Ростові-на-Дону в СІЗО № 5. Усі обвинувачуються за частиною 2 статті 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).


Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ, МВС РФ і Росгвардії провили труси в господах кримськотатарських активістів, зокрема, активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Повідомлялося про затримання 20 людей.

Наступного дня, 28 березня, у Ростові-на-Дону (РФ) силовики затримали ще трьох активістів «Кримської солідарності», яких під час хатніх трусів напередодні не було вдома. Як повідомив адвокат Едем Семедляєв, під час затримання їх сильно побили. Потім вивезли до якогось лісу, де також завдали побоїв, потому літаком вивезли до Криму.

Ввечері 28 березня дня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя усіх 23 затриманих кримських татар заарештував до 15 травня. Усі засідання проходили в закритому режимі.

П’ятьом кримським татарам інкримінують організацію діяльності терористичної групи (їм загрожує позбавлення волі аж до довічного), решті затриманих – участь у діяльності терористичної організації (покарання у випадку обвинувального вироку суду передбачає до 20 років позбавлення волі).

 «Кримська солідарність» повідомила, що координатором групи адвокатів у справі двадцяти трьох затриманих 27 березня, а пізніше заарештованих кримських татар, став Едем Семедляєв.

Семедляєв уточнив, що досі невідоме місце перебування 24-го активіста – Едема Яячикова, дружина якого подала заяву про викрадення чоловіка.

5 квітня Правозахисний центр «Меморіал» опублікував заяву з вимогою звільнення заарештованих наприкінці березня після масових хатніх трусів кримчан.

 Поділитися