MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Довідка про «прописку» для вступу до першого класу — тепер необов’язкова

09.04.2019   
Денис Волоха

Міносвіти розширило перелік документів, за допомогою яких батьки можуть підтвердити місце проживання дитини для її зарахування до першого класу школи. МОН нагадало про це керівникам закладів освіти, надіславши їм сьогодні, 9-го квітня, листи.

Заступник Міністра Вадим Карандій нагадує директорам шкіл та клеркам із відділів освіти, що для зарахування дитини до першого класу в її батьків можуть вимагати лише копію свідоцтва про народження (із пред’явленням оригіналу) та медичну довідку (або її копію) 086-1/о.

«Наголошуємо на вичерпному характері [згаданих] документів, добровільності подання інших додаткових документів, і відповідно неприпустимості вимог із боку працівників закладів загальної середньої освіти щодо обов’язкового їх надання».

Проте, щоби реалізувати право дитини на першочергове зарахування до школи, потрібно підтвердити її місце проживання. Оскільки проживання «не за пропискою» не може бути підставою для обмеженні людини в правах (відповідно до Конституції та закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»), школа не може вимагати в батьків виключно довідку про місце реєстрації. Підтвердженням місця проживання дитини може бути:

  • паспорт (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

  • документ, що засвідчує право власності на житло;

  • рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

  • документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо),

  • довідка про проходження служби у військовій частині;

  • акт обстеження умов проживання.

Батьки чи опікун може подати один із цих документів на власний вибір. До того ж, цей перелік не є вичерпним. Щоби підтвердити місце проживання дитини, директор школи може прийняти будь-який інший документ установленого зразку, виданий компетентною особою, який буде свідчити про проживання дитини чи одного з батьків та території обслуговування школи.

Міністерство нагадує, що для зарахування до першого класу не потрібні ніякі вступні випробування, тести чи співбесіди: за наявності вільних місць до школи мають зарахувати всіх охочих дітей. Якщо місць не вистачає, то першочергово зараховуються ті діти, які проживають неподалік, а також ті, у яких у цій школі вчаться брати, сестри чи працює хтось із батьків. Усі інші зараховуються за результатом жеребкування.

Старий наказ МОН, який вимагав від батьків довідку про реєстрацію, скасований із прийняттям 16-го вересня минулого року нового «Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів».

 Поділитися