MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Сміттєзвалище Одеси обслуговує підприємство, що заборгувало податковій 4,5 млн грнУ Житомирі сміттєпереробний завод будуватиме кіпріотська офшорна компаніяЗвіт за результатами моніторингового візиту до ДУ “Софіївська виправна колонія (№45)” та Софіївської багатопрофільної лікарні №45 філії ДУ “Центр охорони здоров’я ДКВСУ” в Дніпропетровській та Донецькій областяхМоніторинговий візит до ДУ «Дніпровська виправна колонія № 89»Моніторинговий візит до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4»Вибивали зізнання та гроші – до суду скеровано справу п’ятьох дніпровських поліцейських На Дніпропетровщині з рабства звільнили 120 осібНа Дніпропетровщині дві з половиною тисячі людей з ВІЛ/СНІДом залишилися без антиретровірусної терапіїУ колонії на Дніпропетровщині – спалах COVID-19Моніторинговий візит до ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4»У селі в Дніпровському районі стався вибух на дитячому майданчику«Це було не шоу»: поліція пресує дніпровський гей-клубРозливи нафтопродуктів, відсутність контролю підземних вод та обліку відходів – сміттєвий полігон міста РівногоОдин з найновіших міських сміттєвих полігонів знаходиться в балці Криський ЯрГори сміття, постійні пожежі, 2 кілометри від Південного Бугу – 63-річне сміттєзвалище ХмельницькогоУсі найбільші підприємства Дніпропетровської області порушують екологічні нормиВідсутність нічного освітлення, три пожежі, забруднення атмосфери – сміттєзвалище Івано-ФранківськаНа сміттєвому полігоні Луцька зафіксовано 7 порушень екологічних нормЗабруднення довкілля, відсутність документів на право власності, порушення у поводженні з відходами – металургійні підприємства Запорізької областіНа Дніпропетровщині людей тримали у полоні

Наймолодше міське сміттєзвалище розташоване в місті Дніпрі

10.04.2019   
Влад Боднар

«Комплекс раціонального використання та зберігання побутових відходів „Правобережний“» розміщено за межами міста, на землях несільськогосподарського призначення, з дотриманням визначеної санітарно-захисної зони 500 метрів від житлової та громадської забудови. Розташоване сміттєзвалище на південно-західних околицях міста Дніпра. Житлову забудову від полігону відмежовує лісова зона. Поруч розташована закинута залізнична станція «Войцехово».

«Правобережний» є об’єктом нового будівництва, відповідно до проектних рішень має поділ на черги будівництва та пускові комплекси. У 2012 році введено в експлуатацію «Першу черга будівництва. 1 ПК. Полігон ТПВ. Полігон ПВ», термін експлуатації – 3 роки. В 2014 році, введено в експлуатацію «2 ПК. Полігон ТПВ. Полігон ПВ», що діє на цей час. Приймання відходів на 2 ПК розпочато в 2015 році.

Відповідно до проектних рішень, розрахунковий термін експлуатації «Першої черги будівництва, пускових комплексів, полігон ТПВ» – понад 30 років. Площа земельної ділянки зазначеного полігону становить 131,5 га. За інформацією, наданою КП «Еко Дніпро», загальна кількість прийнятих відходів з початку експлуатації складає приблизно: ТПВ – 1 394 000 тонн та ПВ – 123 000 тонн.

Згідно з проектною документацією  протягом поточного року на «Комплексі раціонального використання та зберігання побутових відходів „Правобережний“» планується будівництво потужного сміттєсортувального комплексу. Згідно із Законом України «Про відходи» утилізація відходів – це використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів. Враховуючи викладене, побутові відходи з «Правобережного» – не утилізуються.

Даний міський полігон – один з наймолодших в Україні. Його використовують лише 7 років, тому казати про екологічну сміттєву катастрофу у Дніпрі ще рано.

 Поділитися