MENU

Подібні статті

Рішення ЄСПЛ у справі Малого проти УкраїниХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 травня 2022 рокуГарнізон «Маріуполь» виконав бойове завдання: з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовців«Я пройшов пішки 60 км. Хотів врятувати сестер з-під обстрілів»За вбивство цивільного судитимуть першого російського військового – Офіс ГенпрокурораХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 квітня 2022 рокуSummary of events that took place in Kharkiv and Kharkiv region during the first 60 days of the full-scale Russian-Ukrainian war (February 24 – April 24 2022)Експрезидента Бразилії Лулу да Сілву засудили несправедливо, — Комітет ООН з прав людиниУзагальнення подій, які відбулися у Харкові та Харківській області протягом перших 60 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 24 квітня 2022 року)Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 квітня 2022 рокуRussia resorts to undisguised fabrication for ‘trial’ of prominent Crimean Tatar journalist and Mejlis leader Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 квітня 2022 рокуRussian invaders abduct 16-year-old son of a Zaporizhzhia regional head Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 квітня 2022 року62-year-old Chernihiv village head abducted by FSB to Russia and tortured Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 квітня 2022 рокуОбстріл Краматорського вокзалу: близько 30 загиблих

Шанс на справедливість – вперше з 2004 року

12.04.2019
ХПГ-інформ

Історія заявника у справі Malyy v. Ukraine розпочалася більше ніж п’ятнадцять років тому. Тоді його, лікаря за професією, неочікувано затримали співробітники міліції за підозрою у вчиненні низки страшних злочинів – вбивств та грабежів «ювелірок». Оскільки заявник цих злочинів не скоював, то й зізнання у них правоохоронцям довелося «вибивати». Не витримавши катувань, заявник підписав усі документи.

Звичайна історія для тих часів, чи не так? Заявник ще й не мав адвоката на початковому етапі справи, тож захистити себе від свавілля співробітників міліції не міг.

Заявник неодноразово скаржився на порушення своїх прав, але марно – прокуратура не вважала за можливе розпочати кримінальну справу. Медичні докази побиття були втрачені назавжди.

Потім у житті заявника було ще багато чого. Це й страшні, непридатні для відбування покарання, камери у Дніпропетровському СІЗО, і тримання його у «клітці» під час судових засідань всупереч практиці Європейського суду у низці справ (наприклад, «Свинаренко та Сляднев проти Росії»), і використання доказів, отриманих незаконних шляхом, для винесення обвинувального вироку, і, нарешті, перешкоджання адміністрації колонії його спробам подати заяву до Європейського суду з прав людини.

У 2007 році відправити заяву до ЄСПЛ заявнику все ж вдалося. Після цього довгих десять років він чекав, коли ж заява буде передана на комунікацію українському уряду. І коли це, нарешті, сталося, він звернувся до юристів Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи – Ганни Овдієнко та Наталії Охотнікової.

Юристи підготували відповідь на зауваження уряду і ось, 11 квітня 2019 року, Європейський суд з прав людини виніс рішення, визнавши поводження із заявником – жорстоким, а судовий розгляд у його справі – несправедливим.

На заявника ще чекає декілька місяців, а може, й років повторного розгляду справи у національних судах. Але, головне – тепер він має шанс на свободу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися