MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Рішення ЄСПЛ у справі Малого проти УкраїниЧоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання, засудили до одного року позбавлення волі‘Ви там є’: ЄСПЛ підтвердив, що у 2014 році Росія окупувала частину Донеччини та Луганщини й відповідає за скоєні там правопорушення60-річний Джеміль Гафаров потребує термінової госпіталізації: після винесення вироку чоловік перебуває у критичному стані69-year-old Kharkiv region blogger tortured with electric shocks for answering his Russian captors in Ukrainian Російська ракета вбила 46 людей — остання інформація про терористичну атаку РФ у Дніпрі (оновлено)Від початку 2023 року Росія могла вивезти 2000 дітей з України — посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер21-23-year sentences for three Belarusian heroes who helped Ukraine stop Russia from taking Kyiv ‘Ми хочемо українського правосуддя!’ — довічники не втекли з покинутого без варти Херсонського СІЗО‘Ми нарахували 56 гвинтокрилів’, — житель Мощуна розповів, як росіяни захоплювали селоУ російському полоні перебуває понад 3 тисячі українських військовослужбовцівRussia moves to legislate ‘impunity’ for all war crimes committed in occupied Ukraine Добровільно, але в кайданках: кримську журналістку Ірину Данилович засудили до 7 років ув’язненняЗасуджені за катування: в Україні вперше винесли вирок за воєнні злочини, скоєні в окупованому КримуRussia plans to imprison soldier who admitted to murder and plunder in Ukraine - for ‘circulating fake news’Росія знищила 269 медичних закладів на Харківщині ‘У Маріуполі залишилося 50-60 тисяч людей’. Працівник Азовсталі розповідає про життя в окупованому містіДесантники 234-го полку РФ цілеспрямовано вбивали людей у Бучі — розслідування The New York TimesBelarusian rail partisan sentenced to 16 years for obstructing Russia’s invasion of Ukraine Моніторинговий візит до ДУ “Кам’янська виправна колонія №34”

Шанс на справедливість – вперше з 2004 року

12.04.2019   
ХПГ-інформ

Історія заявника у справі Malyy v. Ukraine розпочалася більше ніж п’ятнадцять років тому. Тоді його, лікаря за професією, неочікувано затримали співробітники міліції за підозрою у вчиненні низки страшних злочинів – вбивств та грабежів «ювелірок». Оскільки заявник цих злочинів не скоював, то й зізнання у них правоохоронцям довелося «вибивати». Не витримавши катувань, заявник підписав усі документи.

Звичайна історія для тих часів, чи не так? Заявник ще й не мав адвоката на початковому етапі справи, тож захистити себе від свавілля співробітників міліції не міг.

Заявник неодноразово скаржився на порушення своїх прав, але марно – прокуратура не вважала за можливе розпочати кримінальну справу. Медичні докази побиття були втрачені назавжди.

Потім у житті заявника було ще багато чого. Це й страшні, непридатні для відбування покарання, камери у Дніпропетровському СІЗО, і тримання його у «клітці» під час судових засідань всупереч практиці Європейського суду у низці справ (наприклад, «Свинаренко та Сляднев проти Росії»), і використання доказів, отриманих незаконних шляхом, для винесення обвинувального вироку, і, нарешті, перешкоджання адміністрації колонії його спробам подати заяву до Європейського суду з прав людини.

У 2007 році відправити заяву до ЄСПЛ заявнику все ж вдалося. Після цього довгих десять років він чекав, коли ж заява буде передана на комунікацію українському уряду. І коли це, нарешті, сталося, він звернувся до юристів Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи – Ганни Овдієнко та Наталії Охотнікової.

Юристи підготували відповідь на зауваження уряду і ось, 11 квітня 2019 року, Європейський суд з прав людини виніс рішення, визнавши поводження із заявником – жорстоким, а судовий розгляд у його справі – несправедливим.

На заявника ще чекає декілька місяців, а може, й років повторного розгляду справи у національних судах. Але, головне – тепер він має шанс на свободу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися