MENU

Подібні статті

Рішення ЄСПЛ у справі Малого проти УкраїниМасове побиття засуджених Сокирянської виправної колонії №67 — камери спостереження не працювалиRussian prosecutor demands 15-year sentences against Crimean Tatar leader Nariman Dzhelyal and two tortured cousins ЄСПЛ застосував Правило 39 щодо засудженого з четвертою стадією ракуВ очікуванні суду можна загинути: чому не евакуюють Харківський СІЗО?Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 серпня 2022 рокуСудилище над українськими військовополоненими окупанти можуть провести 24 серпня – мер МаріуполяХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 липня 2022 рокуRussia invites Steven Seagal, while blocking the Red Cross from visiting Olenivka prison after killing of 53 Ukrainian prisoners of war“He lay on the sidewalk, naming towns and cities in Ukraine”. A digest of anti-war activities in Russia, 23-29 JulyМоніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія (№39)»Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 липня 2022 рокуThe application practice of Article 391 of the Criminal Code of Ukraine proves that this Article should be canceled2,500 kms on Foot to Protest against the War. Anti-war Activities in Russia, 17-26 July 2022Практика застосування статті 391 Кримінального кодексу України доводить, що ця стаття має бути скасованаХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 липня 2022 року‘Коли я отримаю гроші?’ Що не так із обіцянками компенсацій від ЄСПЛ за воєнні злочиниЧеловек, который был в мариупольском Драмтеатре: «Я не хочу видеть их в суде. Я хочу видеть их мертвыми»

Шанс на справедливість – вперше з 2004 року

12.04.2019
ХПГ-інформ

Історія заявника у справі Malyy v. Ukraine розпочалася більше ніж п’ятнадцять років тому. Тоді його, лікаря за професією, неочікувано затримали співробітники міліції за підозрою у вчиненні низки страшних злочинів – вбивств та грабежів «ювелірок». Оскільки заявник цих злочинів не скоював, то й зізнання у них правоохоронцям довелося «вибивати». Не витримавши катувань, заявник підписав усі документи.

Звичайна історія для тих часів, чи не так? Заявник ще й не мав адвоката на початковому етапі справи, тож захистити себе від свавілля співробітників міліції не міг.

Заявник неодноразово скаржився на порушення своїх прав, але марно – прокуратура не вважала за можливе розпочати кримінальну справу. Медичні докази побиття були втрачені назавжди.

Потім у житті заявника було ще багато чого. Це й страшні, непридатні для відбування покарання, камери у Дніпропетровському СІЗО, і тримання його у «клітці» під час судових засідань всупереч практиці Європейського суду у низці справ (наприклад, «Свинаренко та Сляднев проти Росії»), і використання доказів, отриманих незаконних шляхом, для винесення обвинувального вироку, і, нарешті, перешкоджання адміністрації колонії його спробам подати заяву до Європейського суду з прав людини.

У 2007 році відправити заяву до ЄСПЛ заявнику все ж вдалося. Після цього довгих десять років він чекав, коли ж заява буде передана на комунікацію українському уряду. І коли це, нарешті, сталося, він звернувся до юристів Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи – Ганни Овдієнко та Наталії Охотнікової.

Юристи підготували відповідь на зауваження уряду і ось, 11 квітня 2019 року, Європейський суд з прав людини виніс рішення, визнавши поводження із заявником – жорстоким, а судовий розгляд у його справі – несправедливим.

На заявника ще чекає декілька місяців, а може, й років повторного розгляду справи у національних судах. Але, головне – тепер він має шанс на свободу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися