MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Рішення ЄСПЛ у справі Малого проти України‘За один раз літак знищив 6 будинків…’Розстріли у Бучі та катівні на Харківщині: Нові подання до Міжнародного кримінального суду. Анонс68-year-old Crimean Halyna Dovhopola imprisoned in Russia for 12 years on ‘treason’ charges for supporting Ukraine Prominent Crimean Tatar journalist 'sentenced' by Russian court to 6 years for Facebook post about saving Oleh Sentsov's lifeМешканці Харківщини отримують 426 млн компенсації за пошкоджене майноЄСПЛ розгляне скаргу щодо Олексія Кисельова, колишнього командира корабля ‘Славутич’Росгвардійцю, якого заочно судять за катування мешканців Херсона, оголосили нову підозруЗвіт за результатами моніторингового візиту до Городищенської виправної колонії № 96Yevhen Zakharov shortlisted for the Václav Havel Prize 2023Євгена Захарова включено до shortlist премії імені Вацлава Гавела 2023 рокуПравозахисну організацію Truth Hounds оголосили переможцем міжнародної премії The Albie Awards 2023 від Clooney Foundation for JusticeТяжке травмонебезпечне виробництво — моніторинговий візит до Катеринівської виправної колонії №46 Two years of open attack on Crimean Tatars, with even political prisoners' families and lawyers jailed Defender of Crimean Tatar political prisoners gets 6 years for posts spelling out Russia's war crimes in Ukraine23 серпня — Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів63% of Russians view bloody dictator and mass murderer Stalin positively. In Ukraine only 4% Crimean imprisoned for ‘discrediting Russia’s army’ and its war crimes in Ukraine on social media За 13 днів серпня в ООН зафіксували 258 випадків загибелі або поранення мирних мешканців України60 thousand Ukrainians forcibly mobilized to fight Russia’s war against Ukraine

Шанс на справедливість – вперше з 2004 року

12.04.2019   
ХПГ-інформ
Вітаємо наших юристів – Ганну Овдієнко та Наталію Охотнікову з перемогою!

Історія заявника у справі Malyy v. Ukraine розпочалася більше ніж п’ятнадцять років тому. Тоді його, лікаря за професією, неочікувано затримали співробітники міліції за підозрою у вчиненні низки страшних злочинів – вбивств та грабежів «ювелірок». Оскільки заявник цих злочинів не скоював, то й зізнання у них правоохоронцям довелося «вибивати». Не витримавши катувань, заявник підписав усі документи.

Звичайна історія для тих часів, чи не так? Заявник ще й не мав адвоката на початковому етапі справи, тож захистити себе від свавілля співробітників міліції не міг.

Заявник неодноразово скаржився на порушення своїх прав, але марно – прокуратура не вважала за можливе розпочати кримінальну справу. Медичні докази побиття були втрачені назавжди.

Потім у житті заявника було ще багато чого. Це й страшні, непридатні для відбування покарання, камери у Дніпропетровському СІЗО, і тримання його у «клітці» під час судових засідань всупереч практиці Європейського суду у низці справ (наприклад, «Свинаренко та Сляднев проти Росії»), і використання доказів, отриманих незаконних шляхом, для винесення обвинувального вироку, і, нарешті, перешкоджання адміністрації колонії його спробам подати заяву до Європейського суду з прав людини.

У 2007 році відправити заяву до ЄСПЛ заявнику все ж вдалося. Після цього довгих десять років він чекав, коли ж заява буде передана на комунікацію українському уряду. І коли це, нарешті, сталося, він звернувся до юристів Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи – Ганни Овдієнко та Наталії Охотнікової.

Юристи підготували відповідь на зауваження уряду і ось, 11 квітня 2019 року, Європейський суд з прав людини виніс рішення, визнавши поводження із заявником – жорстоким, а судовий розгляд у його справі – несправедливим.

На заявника ще чекає декілька місяців, а може, й років повторного розгляду справи у національних судах. Але, головне – тепер він має шанс на свободу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися