MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Рішення ЄСПЛ у справі Малого проти УкраїниRussia's youngest Ukrainian political prisoner convicted of ‘justifying terrorism’ in social media posts written by Russia’s FSB Crimean blogger sentenced to 2.5 years for 'showing disrespect for Russia's military glory' ‘Я ні про що не жалкую і ні в чому не каюсь’ — в РФ правозахисника засудили до двох з половиною років колоніїSentenced to 17 years in Siberia for opposing Russia's invasion and affirming that Crimea is Ukraine Понад 113 тисяч воєнних злочинів від початку повномасштабного вторгнення РФRussia abducts, tortures and ‘sentences’ disabled Ukrainian to 16 years on legally absurd charges Russia's armed terror against independent Crimean Tatar Muslim community hits resistance Правоохоронці розслідують 18 кримінальних проваджень за фактами вбивства 38 українських військовополонених Russia imports its own citizens, drives out Crimean Tatars, other Ukrainians to claim its 'right' to CrimeaУ Коломиї суд звільнив довічника через важке захворюванняUkrainian journalist abducted, tortured and sentenced to 13 years for writing about Russia’s invasion of Ukraine ‘I am running away from the war, but it's catching up with me,’ — a resident of KramatorskКомитет ООН по правам ребенка осудил нарушения прав украинских детей со стороны РФКомітет ООН з прав дитини засудив порушення прав українських дітей з боку РФ71-year-old Ukrainian seized on fake 'spying' charges dies in Russian captivity Судилища тривають: у ‘ДНР’ 33 українських воїнів відправили за ґрати на строки до 29 років‘I realisied that it's a kilometre to run through unexploded shells to get to the well...’ — Chronicles of occupied IziumBizarre 'motives' concocted to imprison renowned Memorial Head for opposing Russia's war against Ukraine Міжнародний суд ООН: Росія винна у фінансуванні тероризму і расовій дискримінації. Частково

Шанс на справедливість – вперше з 2004 року

12.04.2019   
ХПГ-інформ
Вітаємо наших юристів – Ганну Овдієнко та Наталію Охотнікову з перемогою!

Історія заявника у справі Malyy v. Ukraine розпочалася більше ніж п’ятнадцять років тому. Тоді його, лікаря за професією, неочікувано затримали співробітники міліції за підозрою у вчиненні низки страшних злочинів – вбивств та грабежів «ювелірок». Оскільки заявник цих злочинів не скоював, то й зізнання у них правоохоронцям довелося «вибивати». Не витримавши катувань, заявник підписав усі документи.

Звичайна історія для тих часів, чи не так? Заявник ще й не мав адвоката на початковому етапі справи, тож захистити себе від свавілля співробітників міліції не міг.

Заявник неодноразово скаржився на порушення своїх прав, але марно – прокуратура не вважала за можливе розпочати кримінальну справу. Медичні докази побиття були втрачені назавжди.

Потім у житті заявника було ще багато чого. Це й страшні, непридатні для відбування покарання, камери у Дніпропетровському СІЗО, і тримання його у «клітці» під час судових засідань всупереч практиці Європейського суду у низці справ (наприклад, «Свинаренко та Сляднев проти Росії»), і використання доказів, отриманих незаконних шляхом, для винесення обвинувального вироку, і, нарешті, перешкоджання адміністрації колонії його спробам подати заяву до Європейського суду з прав людини.

У 2007 році відправити заяву до ЄСПЛ заявнику все ж вдалося. Після цього довгих десять років він чекав, коли ж заява буде передана на комунікацію українському уряду. І коли це, нарешті, сталося, він звернувся до юристів Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи – Ганни Овдієнко та Наталії Охотнікової.

Юристи підготували відповідь на зауваження уряду і ось, 11 квітня 2019 року, Європейський суд з прав людини виніс рішення, визнавши поводження із заявником – жорстоким, а судовий розгляд у його справі – несправедливим.

На заявника ще чекає декілька місяців, а може, й років повторного розгляду справи у національних судах. Але, головне – тепер він має шанс на свободу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися