MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Дворівнева система тортур: катування українців у Харківській області під час окупаціїЗвіт за результатами моніторингового візиту до Рівненського слідчого ізолятораКомплексна службова перевірка, або Чому рівненські поліцейські так нічого й не зрозумілиРівненська поліція склала протоколи за протест проти дій ЗеленськогоМВФ виступає за світовий податок на вуглекислий газЕдинбург закриває дороги в центрі: що таке Open Streets Project?Брудне повітря могло бути причиною смерті дівчинки з ЛондонаОдне з найкращих міських сміттєзвалищ України знаходиться біля Бузького лимануДержекоінспекція у Херсонській області має «власні» закониЧеркаси «проти» сортування сміттяЕкопропаганда, заборона циркових тварин та обмеження використання пластику – що треба знати про нову Екологічну стратегію-2030У Житомирі сміттєпереробний завод будуватиме кіпріотська офшорна компаніяОдин з найновіших міських сміттєвих полігонів знаходиться в балці Криський ЯрНа сміттєзвалищі у Сєвєродонецьку відсутні майданчики для збору сміттяТернопільське сміття вивозять на ділянку, використання якої забороненоГори сміття, постійні пожежі, 2 кілометри від Південного Бугу – 63-річне сміттєзвалище ХмельницькогоУсі найбільші підприємства Дніпропетровської області порушують екологічні нормиЗа порушення експлуатації ужгородського сміттєзвалища був прописаний штраф у 850 гривеньЧернівецьке сміття спочатку потрапляє до Харкова, а потім ми його купуємо по всій УкраїніВідсутність нічного освітлення, три пожежі, забруднення атмосфери – сміттєзвалище Івано-Франківська

Розливи нафтопродуктів, відсутність контролю підземних вод та обліку відходів – сміттєвий полігон міста Рівного

16.04.2019   
Влад Боднар
З 18 по 28 серпня 2017 року Державною екологічною інспекцією було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства «КАТП 1728», на балансі якого перебуває Рівненський полігон для захоронення твердих побутових відходів.

Міське сміттєзвалище міста Рівного розташоване на землях Шпанівської сільської ради Рівненського району, у 900 метрах на захід від села Великий Житин.

Експлуатацію полігону розпочато з 1959 року, початковий термін експлуатації – до 2018 року. Відповідно до рішення Рівненської міської ради від 03.02.2014 року № 3725 «Про передачу в постійне користування земельної ділянки біля хутора Нарада», на ділянці розташованосміттєвий полігон. Вказана земельна ділянка була передана підприємству «КАТП 1728» у постійне користування. Як балансоутримувач полігону «КАТП 1728» розробило та затвердило новий паспорт місця видалення відходів, відповідно до якого розрахунковий термін експлуатації – до 2028 року.

Площа полігону становить 21,25 га. Станом на 01.12.2018 року на полігоні захоронено 5,5 мільйонів тонн побутових відходів. У Рівному впроваджений роздільний збір побутових відходів. З цією метою на території міста встановлено 115 контейнерів для збору пластику, скла, паперу. Крім того, додатково встановлено 82 одиниці контейнерів для роздільного збору відходів одним із приватних підприємців. Сортування та утилізація сміття на полігоні не проводиться. Закриття полігону не планується.

З 18 по 28 серпня 2017 року Державною екологічною інспекцією було проведено планову перевірку  дотримання вимог природоохоронного законодавства «КАТП 1728».

У ході перевірки було виявлено, що територія підприємства не утримується в належному стані, а саме:

  1. Виявлено розливи нафтопродуктів на твердом покритті – не працює мийка автомобілів, внаслідок чого миття автотранспорту здійснюється на території бази підприємства, що є порушенням ст. 44 Водного кодексу України;

  2. На полігоні ТПВ відсутня мережа спостережувальних свердловин для контролю та якісним станом підземних вод, що є порушенням ст. 105 Водного кодексу України та ст. 29 Закону України «Про відходи».

Не виконано п. 3 припису Держекоінспекції у Рівненській області від 11.08.2016 року, а саме:

  1. Не надано паспорт МВВ для перегляду по департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА;

  2. Відсутній первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються та видаляються на підприємстві за встановленою формою № 1-ВТ, що є порушенням постанови КМУ № 1216 від 03.08.1996 року та ст.17 Закону України «Про відходи».

За виявлені порушення на посадових осіб «КАТП 1728» складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення за статтями 59, 82-1, 82-6, 188-5 КУпАП та накладено адмінстягнень на загальну суму 697 гривень. Видано припис щодо усунення вищевказаних порушень. Разом з тим, Держекоінспекцією 12.07.2018 року проведено позапланову перевірку виконання припису, виданого за результатами проведеної планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства «КАТП 1728» в період з 17 по 28.08.2017 року.

За результатами вищевказаної перевірки було встановлено, що підприємством не виконано пунктів 3 та 4 зазначеного припису, а саме:

  1. Не обладнано мережу спостережувальних свердловин на всю зону активного водообміну вище та нижче потоку ґрунтових вод, що є порушенням ст. 105 Водного кодексу України та ст. 29 Закону України «Про відходи»;

  2. Не надано паспорт МВВ для перегляду по департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА, що є порушенням постанови КМУ № 1216 від 03.08.1996 року.

За виявлені порушення до адміністративної відповідальності за ст. 188-5 КУаАП притягнуто посадову особу «КАТП 1728» та видано повторний припис щодо усунення вищевказаних порушень.

Держекоінспекцією у Рівненській області направлено лист № 1510/03-08/18 від 12.07.2018 року до Рівненської міської ради щодо відповідного реагування та вжиття необхідних заходів, направлених для виконання припису Держекоінспекції від 12.07.2018 року згідно зі ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 Поділитися