MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Максимальна «прозорість» інформації про суддів

16.04.2019   
ХПГ-інформ
Затерті сторінки замість суспільно важливої інформації: суддівські досьє стали занадто «прозорими». Громадська рада доброчесності закидає Вищій кваліфікаційній комісії суддів, що значна частина відомостей про осіб, які проходять переатестацію, стала недоступною.

Затерті сторінки замість суспільно важливої інформації: суддівські досьє стали занадто «прозорими».  Громадська рада доброчесності закидає Вищій кваліфікаційній комісії суддів, що значна частина відомостей про осіб, які проходять переатестацію, стала недоступною.

Фото з сайту grd.gov.ua

В межах реформи органів судової влади до кінця року перевірку мають пройти близько трьох з половиною тисяч суддів. Оновлені досьє на них Вища кваліфікаційна комісія почала розміщувати ще в березні.

Як зазначається на сайті Громадської ради доброчесності, із досьє, зокрема, зникли раніше видимі дані про родичів суддів, їхній трудовий шлях, наявність скарг від громадян, дані майнових декларацій та декларацій родинних зв’язків. Засекреченими виявились навіть рішення самої ВККС стосовно суддів, яких вона зараз атестує.

«Якщо за законом у оприлюднених суддівських досьє має вилучатися лише конфіденційна інформація та результати психологічного тестування, то ВККС „затерла“ більшість важливих для оцінювання даних, навіть паперові майнові декларації. Це грубе порушення Закону „Про судоустрій і статус суддів“, яке суттєво ускладнює громадську перевірку доброчесності суддів», – коментує член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда.

Закон «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що Вища кваліфікаційна комісія ще у 2017 році мала б створити автоматизовану систему для формування і ведення досьє суддів та кандидатів на суддівські посади. Втім, зазначають у Громадській раді, і досі друковані документи скануються та вручну публікуються на ресурсі Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Крім того, Громадська рада доброчесності заявила напередодні, що не братиме участі у «конвеєрних» засіданнях ВККС: «Запланувавши понад 400 інтерв’ю із суддями щомісяця, сама Комісія не встигає навіть оприлюднювати суддівські досьє, не кажучи про їхній якісний аналіз».

 Поділитися