MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Підконтрольний московській владі суд ухвалив вирок у «справі Веджіє Кашки»

17.04.2019   
ХПГ-інформ
Обвинувачених у вимаганні коштів кримських татар Руслана Трубача, Бекира Дегерменджі, Казима Аметова та Асана Чапуха засудили до умовних термінів покарання.

Підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя ухвалив вирок фігурантам «справи Веджіє Кашки». Обвинувачених у вимаганні коштів кримських татар Руслана Трубача, Бекира Дегерменджі та Казима Аметова засудили до 3 років умовно з випробувальним терміном 3 роки, Асана Чапуха – до 3,5 років умовно з випробувальним терміном 3 роки. Про це повідомляє сайт проекту «Крым.Реалии».

До розгляду апеляції на вирок усі засуджені перебуватимуть під домовим арештом.

Фігуранти справи (фото з сайту atr.ua)

Нагадаємо, ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка звернулася до Асана Чапуха, Бекира Дегерменджі, Казима Аметова та Руслана Трубача з проханням допомогти у поверненні боргу – гроші в Кашки позичив громадянин Туреччини Юсуф Айтан, і не хотів повертати.

Веджіє Кашка (фото з сайту atr.ua)

23 листопада 2017 року в Сімферополі ФСБ РФ спільно з МВС РФ затримали чоловіків, які на момент облави були в кафе разом з Веджіє Кашкою. Вони прийшли туди на прохання самого Айтана, який напередодні пообіцяв повернути гроші. Під час затримання Веджіє Кашка стало зле. Її увезли на «швидкій». Дорогою до лікарні жінка померла. Затриманих кримських татар обвинуватили у вимаганні – вони стали фігурантами так званої «справи Веджіє Кашки».

На думку деяких коментаторів, громадянин Туреччини, щоби запобігти поверненню грошей, співпрацював із ФСБ.

Обвинувачених утримували в СІЗО. 24 січня цього року підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя змінив запобіжний захід Бекиру Дегерменджі, Казиму Аметову та Руслану Трубачу з утримання в СІЗО на домовий арешт. Раніше під домовий арешт перевели Асана Чапуха.

Повідомлялося також, що фігуранти справи мають серйозні проблеми зі здоров’ям: у Дегерменджі – хронічна астма, Чапух у СІЗО перебув мікроінсульт.

Російський адвокат Микола Полозов у лютому 2018 року розпочав незалежне розслідування обставин смерті Веджіє Кашки.

«На прохання рідних Веджіє Кашки я починаю незалежне адвокатське розслідування всіх обставин загибелі Веджіє Кашки й буду домагатися притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, які причетні до її смерті. (…) Я впевнений, що її смерть зовсім не трагічна випадковість, а наслідок надмірного й непропорційного застосування до неї сили з боку російських силовиків, які здійснювали її незаконне затримання. // Однак за її загибель ніхто відповідальності так і не поніс, ще й більше, не було навіть формальних спроб з боку російської влади провести розслідування», – написав тоді Полозов у Facebook.

11 квітня повідомлено, що Сімферопольський районний суд ухвалив стягнути з Юсуфа Айтана заборговані гроші.

 Поділитися