MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Лівого активіста з Євпаторії засудили до 6 років колонії

19.04.2019   
ХПГ-інформ

Сьогодні, 19 квітня, Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав лівого активіста з Євпаторії Євгена Каракашева винним у справі про заклики до тероризму у соцмережі «ВКонтакте» і засудив до 6 років колонії загального режиму. Також йому заборонено на 2 роки адміністрування інтернет-сайтів. Про це повідомляє сайт проекту «Крым.Реалии».

Євген Каракашев (фото: Владислав Рязанцев, RFE/RL)

Як передає видання, Каракашев спокійно відреагував на вирок.

Правозахисний центр «Меморіал» повідомляє на своєму сайті, посилаючись на адвоката Олексія Ладіна, що спочатку Каракашева обвинувачували за трьома статтями: за ч. 1 ст. 282 (підбурення до ненависті або ворожнечі), ч. 1 ст. 205.2 (пропаганда тероризму) та за ч. 2 ст. 205.2 (виправдання тероризму) КК РФ. Кінець-кінцем обвинувачення за ст. 282 з Каракашева зняли.

«Прокурор взагалі просив дев’ять років, шість років покарання неадекватне, але хоча би в рамках санкції. Вирок будемо оскаржувати, адже його провина не доведена. Ми вважаємо, що складу злочину в його словах немає, і взагалі за слова судити неможна», – сказав адвокат.

Олексій Ладін (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

За версією слідства, Каракашев з однієї зі своїх сторінок «ВКонтакте» наприкінці 2014 року опублікував відеозапис, який нібито закликає до тероризму. Крім того, мовиться у постановах, у січні 2017 року він з іншого акаунту виклав у чаті на 35 людей текст, який містить ознаки «пропаганди ідеології насильства» та «заклики до здійснення терористичної діяльності». Не уточнюється, що саме публікував Каракашев, проте в документі сказано, що експерти дослідили «телетекст, що починається зі слів „гранату застосовуйте проти“ та закінчується словами „у вікна органів влади, щасти“».

«Крым.Реалии» повідомляє, що у судовому засідання 12 квітня Каракашев знову відкинув обвинувачення та назвав справу політичною.

Нагадаємо, вранці 1 лютого 2018 року в Євгена Каракашева відбувся хатній трус, щодо активіста застосували грубу фізичну силу. Після трусу його доставили до ІТТ. Наступного дня підконтрольний московській владі Євпаторійський міський суд обрав Каракашеву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в СІЗО міста Сімферополя.

Пізніше в Севастополі у «справі Каракашева» відбулися труси у господах лівих активістів Олексія Шестаковича, Олексія Присяжнюка, Ігоря Панюти, Івана Маркова та Артема Воробйова.

 Поділитися