MENU

РФ: Ресуля Веліліяєва звільнили з московського СІЗО

25.04.2019
ХПГ-інформ

Відомого кримського мецената, кримськотатарського активіста Ресуля Веліляєва, якого протягом року утримували в московському СІЗО «Лефортово», звільнили з-під варти. Про це повідомив сайт телеканалу ATR, посилаючись на власні джерела.

Ресуль Веліляєв (архівне фото)

Зміну запобіжного заходу Веліляєву підтвердив його адвокат Джеміль Темішев.

«На теперішній час можу підтвердити те, що мій підзахисний Веліляєв Ресуль Рефатович на волі. Йому змінений запобіжний захід на підписку про невиїзд. Одне з завдань сторони захисту виконане. Активно працюємо над тим, щоби найближчим часом аналогічним чином були вирішені процедурні питання з Барієвим Алі Мустафаєвичем. Перед нами ще дуже багато складних завдань і проблем. Прошу всіх утриматися від гучних коментарів і політичних оцінок і дочекатися остаточних результатів нашої роботи», – написав адвокат у Facebook.

Раніше Джеміль Темішев повідомив, що кримські татари обвинувачуються у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 238 КК РФ (виготовлення, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки).

Нагадаємо, 26 квітня минулого року в Білогорську російські силовики провели труси у крамницях торгової мережі «Гузель». Хатній трус відбувся і в директора фірми «КрымОпт», активіста кримськотатарського національного руху Алі Барієва (власником торгової мережі «Гузель» і фірми «КрымОпт» є бізнесмен та меценат Ресуль Веліляєв). Після завершення трусу Алі Барієва відвезли до Сімферополя.

Після довгогодинного трусу у господі Ресуля Веліляєва в Білогорську його також увезли на допит Слідчого комітету РФ по Криму.

27 квітня 2018 року повідомлено, що Ресуля Веліляєва та Алі Барієва вивезли з анексованого Криму.

1 травня 2018 року стало відомо, що Ресуль Велілялєв перебуває в московській тюрмі «Лефортово». Суд тоді вже обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за ч. 2 ст. 238 КК РФ (максимальна санкція цієї частини статті – позбавлення волі до 6 років).


20 березня цього року Басманний районний суд Москви продовжив Веліляєву та Барієву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 25 квітня.

 Поділитися