MENU

Подібні статті

Черкаси «проти» сортування сміттяОфіс Генпрокурора вимагає закрити Херсонський слідчий ізоляторМасове побиття в’язнів у ПВК-90 на ХерсонщиніОдне з найкращих міських сміттєзвалищ України знаходиться біля Бузького лимануРозливи нафтопродуктів, відсутність контролю підземних вод та обліку відходів – сміттєвий полігон міста РівногоУ Житомирі сміттєпереробний завод будуватиме кіпріотська офшорна компаніяОдин з найновіших міських сміттєвих полігонів знаходиться в балці Криський ЯрНа сміттєзвалищі у Сєвєродонецьку відсутні майданчики для збору сміттяТернопільське сміття вивозять на ділянку, використання якої забороненоГори сміття, постійні пожежі, 2 кілометри від Південного Бугу – 63-річне сміттєзвалище ХмельницькогоЗа порушення експлуатації ужгородського сміттєзвалища був прописаний штраф у 850 гривеньЧернівецьке сміття спочатку потрапляє до Харкова, а потім ми його купуємо по всій УкраїніНа сміттєвому полігоні Луцька зафіксовано 7 порушень екологічних нормМобільна група у Херсонській області продовжує моніторингову діяльністьУ Херсоні обговорювали роботу мобільної групи з моніторингу міліціїВ Херсоні кіно про права поєднали з майстер-класами від правозахисникаНа Херсонщині відновлено діяльність мобільної групи з моніторингу дотримання прав людини в міліції«Чи мають українці право знати правду про своє минуле?» – м. Херсон (ВІДЕО)«Злочини на ґрунті ненависти в Україні: 2011–2012» – м. Херсон (+ВІДЕО)МАМА захистить херсонських студентів (анонс акції)

Держекоінспекція у Херсонській області має «власні» закони

27.04.2019
Влад Боднар

Єдиним місцем видалення відходів у місті Херсоні є міське сміттєзвалище твердих побутових відходів (ТПВ), яке розташоване на вулиці Ракетній, на відстані одного кілометру на південь від русла річки Вірьовчина та півкілометра на схід від житлової забудови.

Херсонське сміттєзвалище утворилось у 1968 році. Відповідно до паспорту місця видалення відходів, термін експлуатації закінчується за умови досягнення проектного обсягу видалення відходів – 4103,481 тисяч тон. Загальна площа об’єкта становить 30,8019 га.  Згідно з паспортом місця видалення відходів, станом на 31 грудня 2018 року, на міському сміттєзвалищі відходів накопичено 4037,443 тисяч тон. Висота складування відходів відносно русла річки Вірьовчина Балка становить у середньому 15–15,6 метрів.  

Стосовно ж запровадження роздільного збирання побутових відходів, у місті Херсоні вже зроблені перші кроки та встановлено на території міста в житловому фонді контейнери для збирання ПЕТ-пляшки, що вже позитивно вплинуло на зменшення навантаження на міське звалище ТВП. У подальшому планується продовжити роботу в цьому напрямку, збільшити кількість контейнерів для збирання ПЕТ-пляшки та додатково придбати та встановити контейнери для інших фракцій відходів. Сортування відходів на території міського звалища не проводиться. Сміття з міського звалища не утилізується.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області журналістам відповіла, посилаючись на наказ Державної екологічної інспекції України від 22.11.2018 № 249, що перевірка сміттєзвалища не входить до їхньої компетенції. Але в усіх інших областях України екологічні інспекції міські сміттєзвалища перевіряють, а не посилаються на цей наказ як аргумент, чому вони цих перевірок не роблять. Мабуть, у екологічній інспекції Херсонської області «свої закони».

 Поділитися