MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Балуха продовжують утримувати в ШІЗО колонії

27.04.2019   
ХПГ-інформ
Засудженого у Криму українця Володимира Балуха досі утримують у штрафному ізоляторі виправної колонії № 4 в місті Торжку Тверської області. Як повідомила адміністрація пенітенціарної установи, удруге ув’язнених поміщують до ШІЗО терміном від 10 до 14 днів.

Засудженого у Криму українця Володимира Балуха досі утримують у штрафному ізоляторі виправної колонії № 4 в місті Торжку Тверської області РФ. Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на сестру політв’язня Надію, яка 24 квітня розмовляла зі співробітниками колонії.

Володимир Балух (архівне фото: Олександра Сурган, krym.org)

Виявилося, що посилку, яку жінка відправила 16 квітня, досі Балухові не передали, оскільки він перебуває у ШІЗО. Коли брата випустять зі штрафного ізолятора, Надії не сказали, пославшись на те, що такої інформації телефоном не надають, але, як правило, удруге ув’язнених поміщують до ШІЗО терміном від 10 до 14 днів.

Як розповіла Надія, що 16 квітня після того, як у колонії в неї не прийняли передачу з продуктами, вона вирішила відправити посилку поштою.

«Я взяла таксі та поїхала на найближчу пошту. Усі двадцять кілограмів до ящика не вмістилися, тому я змогла відправити лише тринадцять з половиною кілограмів. За кілька днів я відправила ще одну невелику посилку з маслиновою олією, милом, шампунем та іншими предметами особистої гігієни. Проте 24 квітня ця друга посилка повернулася назад. Її в колонії не прийняли», – розповіла сестра в’язня.

Як сказали в колонії, другу посилку для Балуха можуть прийняти лише за два місяці.

Як повідомлялося, 24 квітня президія підконтрольного московській владі Верховного суду Криму розглянула касаційне подання місцевої прокуратури, у якому заступник прокурора просив скасувати апеляційну постанову Верховного суду стосовно Балуха в частині зарахування у строк позбавлення волі часу перебування під домовим арештом. Прокуратура просила перерахувати цей строк і для цього передати кримінальну справу на новий апеляційний розгляд із новим складом суду. Проте, суд оголосив неочікуване і таке, що суперечить російському законодавству рішення, а саме: не зараховувати час, проведений Балухом у СІЗО, як день за півтора. Відповідно ж до ч. 3 ст. 72 КК РФ, час утримання особи під вартою зараховується до строку позбавлення волі із розрахунку один день за півтора дні відбування покарання у виправній колонії загального режиму. Ухваливши зараховувати цей час як день за день, суд таким чином подовжив Балуху час перебування в колонії. Правозахисники сподіваються, що суд зрозуміє грубу помилку, якої припустився, і в рішенні все-таки час, проведений Балухом у СІЗО, буде обрахований як день за півтора. У противному разі захист оскаржуватиме це рішення.


Нагадаємо, 19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки й 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці».

Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха, внаслідок голодування, є підозри на виразку та панкреатит.

Раніше повідомлялося, що 3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше Балух за свою проукраїнську позицію неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади окупованого Криму. Його будинок співробітники поліції трусили двічі. Після другого трусу Балуха звинуватили в образі співробітника поліції та засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

25 січня підконтрольний московській владі Керченський міський суд відмовив активістові в умовно-достроковому звільненні. Представник російської прокуратури мотивував відмову тим, що за час перебування Балуха в СІЗО «було зафіксовано 51 порушення». Балух участі в судовому засіданні не брав, прокоментувавши це словами: «У цирку участі не беру».

Також підконтрольний московській владі Верховний суд Криму відмовив захистові Балуха в перерахуванні строку його покарання. На думку захисту, Балухові неправильно обрахували час, проведений у СІЗО та під домовим арештом, і тому загальний термін покарання за обома вироками має бути менший.

22 лютого Володимира Балуха, якого за кілька днів перед тим вивезли з СІЗО Сімферополя до СІЗО Краснодара, етапували звідти в невідомому напрямку.

19 лютого Кримська правозахисна група повідомила, що Балуха до Краснодара етапували голодним і без речей. Пізніше того дня прес-служба Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової повідомила, що Балуха етапують до російської колонії, не уточнюючи, до якої саме. Як зазначила Москалькова, етапування може тривати від двох тижнів до одного місяця.

13 березня Балух «знайшовся» у Ярославлі, повідомила російська журналістка та громадська активістка Вікторія Івлєва. Перед цим Балух був у Воронежі.

27 березня повідомлено, що Балуха тримали у карцері СІЗО міста Твері і що передачі йому не дозволені.

З 29 березня цього року Балух перебуває у виправній колонії в місті Торжку Тверської області Російської Федерації (ФКУ ИК-4 УФСИН России по Тверской области).

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

 Поділитися