MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Дніпрі спалили Volvo головного редактора комунальної газети «Зоря»

27.04.2019   
Денис Волоха

Інформація про загорання автівки Володимира Пісоцького надійшла до поліції в суботу приблизно о 3:30. Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко пише, що це далеко не перший подібний випадок, адже свого часу згоріло авто колишньої головної редакторки цієї ж газети Ксенії Зайцевої.

«У Кам‘янському згоріло авто відомого журналіста й редактора Сергія Гузя. Так само в Кам‘янському вигоріла редакція місцевого видання ‘Событие’», — додає пан Томіленко, пов’язуючи нові підпали з неналежним розслідуванням попередніх.

Сам Пісоцький у коментарі Радіо Свобода зазначив, що пов’язує підпал зі своєю професійною діяльністю, додаючи, що свідки бачили того, хто здійснював злочин, та вже надали свідчення поліції.

Дніпропетровська організація НСЖУ оприлюднила заяву щодо події:

«Правління ДОО НСЖУ закликає правоохоронні органи ретельно та якомога швидше розслідувати підпал. Подібні залякування вогнем представників ЗМІ — неприпустимі. Ніхто не має права чинити тиск на журналістів, посягати на життя, здоров’я чи особисте майно колег. Подібні дії — це наступ на свободу слова загалом».

У свою чергу поліція Дніпра повідомила про відкриття провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України (Умисне знищення або пошкодження майна). Дії поліції не є коректними, адже Кримінальний кодекс містить окрему статтю, яка передбачає відповідальність за знищення майна саме журналіста у зв’язку зі здійсненням ним професійної діяльності. Очевидними є підстави вважати, що автівку спалили саме через журналістську діяльність Пісоцького, тим паче якщо зважати, що з його попередницею на посаді головного редактора комунальної газети Дніпропетровської обласної ради «Зоря» Ксенією Зайцевою сталося те ж саме.

З огляду на це, правоохоронцям слід перекваліфікувати справу за частиною 2 статті 3471 Кримінального кодексу України — умисне знищення або пошкодження майна журналіста шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом, або такі, що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від шести до п’ятнадцяти років (у той час як ст. 194, за якою поліція відкрила провадження, — від трьох до десяти років).

Володимир Пісоцький є також керівником прес-служби Дніпропетровського обласного осередку «Опозиційної платформи ‘За життя’», очолюваної олігархом Вадимом Рабіновичем та екс-регіоналом Юрієм Бойком. Політсила також поспішила оприлюднити на сайті заяву, у якій назвала інцидент із підпалом частиною «розкручування маховика репресії» «чинного режиму», який, на їхню думку, тисне на опозиціонерів, якими вони себе, поза всіляким сумнівом, вважають. «Очевидно, що такий зухвалий злочин — це спроба залякати актив нашої політсили на місцях і в такий спосіб змусити їх припинити (свою, — авт.) діяльність», — ідеться в заяві.

Фото (окрім обкладинки): Дніпропетровська обласна організація НСЖУ.

 Поділитися