MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 квітня 2019 року помер скульптор Борис Довгань

01.05.2019   
ХПГ-інформ
У 1960–70-х рр. створив скульптурні портрети В. Стуса, А. Горської, І. Світличного, Л. Грабовського, композиції «Архіпелаг ГУЛаг», «Поет і кат», «Скорботна муза». Був учасником українського правозахисного руху.

            «Так, ми відходимо, як тіні…»

            В. Стус.

Скульптор Борис Степанович Довгань народився 4 серпня 1928 року в Києві. Був учасником українського правозахисного руху.

Член Спілки художників України. 1956 р. закінчив Київський художній інститут. 1968 р. підписав «Лист 139-ти» до Генерального секретаря ЦК КПРС Л. Брежнєва, протестуючи проти арештів молодої інтелігенції в Україні й Москві.

У 1960–70-х рр. створив скульптурні портрети В. Стуса, А. Горської, І. Світличного, Л. Грабовського, композиції «Архіпелаг ГУЛаг», «Поет і кат», «Скорботна муза». Остання після проголошення Незалежності встановлена біля Академії мистецтв у Києві як пам’ятник художникам – жертвам більшовицьких репресій.

Довгань – автор пам’ятника в Києві папі Іванові-Павлові II, надгробка Славі Стецько. Підтримував постійний зв’язок із українськими правозахисниками. За правозахисну діяльність його на довгий час було позбавлено роботи.

Помер 30 квітня 2019 року в Києві.

Б. Довгань. Портрет Василя Стуса (1969)

 Поділитися