MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

День відкритих дверей – для абітурієнтів Криму і Донбасу

02.05.2019   
ХПГ-інформ
11 травня майбутні студенти з окупованих територій мають змогу відвідати кілька українських вищих навчальних закладів. Вступати такі абітурієнти зможуть за спрощеною процедурою.

11 травня майбутні студенти з окупованих  територій зможуть відвідати кілька українських вищих навчальних закладів. Двері відкриють Донбаська державна машинобудівна академія (Краматорськ), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (Сєвєродонецьк), Херсонська державна морська академія (Херсон). Про це інформує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і ВПЛ. Адміністрація внз готова надати абітурієнтам та особам, які їх супроводжуватимуть, з 10 до 12 травня кімнати в гуртожитках.

«Для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя передбачено спрощений порядок вступу у понад 70 закладів вищої освіти через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”», – нагадують у Міністерстві. Минулого року через такі центри вступило 1749 студентів.

Центри «Крим-Україна» цього року працюватимуть на базі 35 закладів вищої освіти в різних регіонах України – Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі тощо. Центри «Донбас-Україна» діятимуть на базі майже 40 вишів – переміщених із зони ООС або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей. Це, зокрема, міста Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Лисичанськ, Маріуполь, Слов’янськ, Торецьк тощо. Повний перелік центрів та їхні контакти можна переглянути тут: https://mon.gov.ua/ua/zhitelyam-donbasu-ta-krimu/studentam/osvitni-centri . Робота центрів почнеться 3 червня і триватиме до 27 вересня.

Як зазначено на сайті Міносвіти, абітурієнту, щоб скористатися спрощеною процедурою вступу, треба звернутися до одного із центрів, заповнити освітню декларацію та скласти 3 вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс). Для вступу не потрібно складати ЗНО, також необов’язково мати український паспорт чи атестат. Якщо абітурієнт все ж має результати ЗНО чи український атестат, він теж може вступити через освітні центри за спрощеною схемою. Важливо також, що прізвище кожного вступника з окупованих територій обов’язково зашифровується.

 Поділитися