MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Литва оголосила російського співака Григорія Лепса персоною нон ґрата

03.05.2019   
Денис Волоха
Російському співакові Григорію Лепсу тепер офіційно заборонено в’їжджати до Литви.

Російському співакові Григорію Лепсу тепер офіційно заборонено в’їжджати до Литви.

Відповідне рішення підписав міністр внутрішніх справ країни Еймутіс Місюнас після звернення глави МЗС Лінаса Лінкявічуса, — повідомляє Defli.

Такі санкції до росіянина застосували на підставі акта Магнітського — списку осіб, яким заборонено в’їзд до країни через їхню ймовірну причетність до порушення прав людини або корупційних злочинів. Спочатку законодавчий акт був розроблений у Сполучених Штатах у 2012-му році, являючи собою перелік із сорока осіб, які, відповідно до даних розслідувань правоохоронних органів США, причетні до смерті російського адвоката Сергія Магнітського. Згодом цю практику перейняли деякі інші держави, а також рекомендували до запровадження ОБСЄ та Європарламент. Литва стала п’ятою країною, яка у 2017-му році запровадила такий санкційний список.

Окрім цього, до литовського переліку персон нон ґрата можуть бути долучені особи, що перебувають в аналогічних списках, складених ЄС та НАТО. Віце-міністр закордонних справ Дарюс Скусявічюс сказав, що Григорія Лепса запропонували внести в цей список саме «після консультацій із союзниками».

«Нам здається, що те, що йому інкримінують у США, — достатній привід для внесення до нашого списку», — додав Скусявічюс у своєму коментарі для BNS. У США Григорія Лепсверідзе (таким є справжнє ім’я співака) обвинувачують у зв’язках із мафією. За даними американської казначейської служби, росіянин брав участь у грошових оборудках від імені Владислава Леонтьєва, ключового учасника євразійського злочинного синдикату під назвою «Братське коло».

Внести Лепса до «чорного списку» пропонували й литовські депутати-консерватори Інгріда Шимоніде, Аудронюс Ажубаліс і Лаурінас Кащюнас. Виконавець востаннє приїжджав до Литви з концертом у березні 2019-го року.

В Україні Лепсверідзе Григорій Вікторович перебуває під 64-им номером у «Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці» ще з 8-го серпня 2015-го року. Через це пан Лепсверідзе не може в’їжджати до України, а розповсюдження культурного продукту, створеного за його участі, відповідно до закону «Про кінематографію», забороняється.

До цього списку також входять, зокрема, російські співаки Олег Газманов, Станіслав П’єха та Йосип Кобзон, незважаючи на факт смерті останнього.

6-го березня цього року Міністерство культури внесло до цього списку й італійського співака Альбано Каррізі (хоча в самому переліку його прізвище чомусь пишеться з двома «з» — Карріззі; його повне ім’я італійською — Albano Carrisi), більш відомого під псевдонімом Аль Бано.

Проте Міністерство не роз’яснило співакові причину внесення його до «чорного списку», через що Аль Бано висловив обурення такими діями української влади й має намір позиватися проти України до ЄСПЛ.

«Для мене світ перевернувся. Я впевнений, що є людиною культури і миру, не дозволю, щоб зі мною поводилися, як з бандитом чи якимось терористом. Я нічого не зробив, окрім того, що співаю і говорю завжди про найдорожче усім людям у світі — про мир», — говорив італієць журналістам.

 Поділитися