MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Маленька перемога у боротьбі за якість судових рішень

07.05.2019   
Таміла Беспала
Одеським окружним адміністративним судом винесено рішення яке, гідне називатися "рішенням іменем України". Вищезгаданим рішенням задоволено адміністративний позов громадянина Гвінеї до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про скасування рішення начальника Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Погребняк О.Г. від 19.12.2019 року про відмову громадянину Республіки Гвінея в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні та зобов’язано державний орган видати громадянину Республіки Гвінея посвідку на тимчасове проживання в Україні.

Одеським окружним адміністративним судом винесено рішення яке, гідне називатися "рішенням іменем України" http://reyestr.court.gov.ua/Review/81362511. Вищезгаданим рішенням задоволено адміністративний позов громадянина Гвінеї до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про скасування рішення начальника Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Погребняк О.Г. від 19.12.2019 року про відмову громадянину Республіки Гвінея в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні та зобов’язано державний орган видати громадянину Республіки Гвінея посвідку на тимчасове проживання в Україні.


В своєму рішенні судом було враховано, що:
1. Підставою для відмови громадянину Гвінеї у видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні став пп. 2 п. 61 Порядку № 322: «територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли іноземець або особа без громадянства перебувають на території України з порушенням встановленого строку перебування або щодо них діє невиконане рішення уповноваженого державного органу про примусове повернення, примусове видворення або заборону в’їзду».
2. Належне та своєчасне документування іноземця посвідкою на тимчасове проживання залежить від суб’єкта владних повноважень, а саме територіального органу ДМС України, який розмістив іноземця або особу без громадянства в пункті тимчасового перебування іноземців.
3. Оскільки позивач не був примусово видворений за межі України з причин, незалежних від нього, а тому, відповідно до положень ч.18 ст. 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»,останній вважається таким, який на законних підставах тимчасово перебуває в Україні на період дії обставин, що унеможливлюють його примусове видворення за межі України.
Таким чином, перед нами постає судове рішення, яким не просто захищено право іноземця на отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні, а рішення в якому держава постає справжнім охоронцем громадського порядку та виконує своє моральне зобов’язання бути взірцевою. Крім того, за допомогою цього рішення вона простежила за тим, щоб такими були й державні органи, що захищають публічний порядок.


Колектив Харківської правозахисної групи (ХПГ) сподівається, що найближчим часом наша судова система не викликатиме такого подиву й захоплення подібними рішеннями, а вони стануть нормою.

 

 Поділитися