MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: У суді Раїм Айвазов розповів про імітацію розстрілу

14.05.2019   
ХПГ-інформ
Обвинувачений у сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір» кримськотатарський активіст заявив, що російські силовики після затримання під час перетину адміністративної межі з Кримом вивезли його вночі у поле та імітували розстріл.

Кримськотатарський активіст Раїм Айвазов, обвинувачений у сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір», заявив у засіданні підконтрольного московській владі Київського районного суду Сімферополя, що російські силовики після затримання під час перетину адміністративної межі з Кримом на пункті пропуску Каланчак, вивезли його вночі у поле та імітували розстріл. Про це повідомив сайт проекту «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Марію Ейсмонт.

Раїм Айвазов із сім’єю (Facebook)

«На питання про те, де і за яких умов він був затриманий, Айвазов розповів, що на КПП десь о 2–3 годині ночі його довго не пропускали. Пізніше троє оперативників ФСБ, як він вважає, посадили його до машини (вдаривши при цьому), з якої перед тим скрутили номерні знаки, і вивезли в якісь поля. Там поставили на землю на коліна і наче імітували розстріл – стріляли поруч із ним. Після цього в такому стані повезли до управління ФСБ, де вже офіційно оформили за документами затримання», – переповіла слова свого підзахисного адвокат.

Марія Ейсмонт клопотала про ухвалення часткової постанови на адресу слідчих органів з метою перевірки інформації Айвазова, оскільки вона має ознаки злочину. Також захист має намір самостійно подати заяву про злочин.

Суд продовжив Айвазову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в СІЗО до 15 серпня. Засідання відбувалося в закритому режимі – до судової зали не пустили ні родичів, ні слухачів.

Нагадаємо, Раїм Айвазов зник 17 квітня під час перетину адміністративного кордону поміж Кримом та материковою частиною України. Пізніше того дня активіст вийшов на зв’язок із рідними. Айвазов розповів сестрі телефоном, що йому привинюють частину 2 статті 205.5 (участь у діяльності організації, яка визнана терористичною) та уводять до складу «другої сімферопольської справи Хізб ут-Тахрір». За даними громадського об’єднання «Крымская солидарность», Раїм Айвазов займався організацією передач до Ростова-на-Дону заарештованим у Криму кримськотатарським активістам.

 Поділитися