MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Маски, фаєри, каміння. Проти музики

23.05.2019   
ХПГ-інформ

Гостей і учасників фестивалю сучасної електронної музики Strichka атакували невідомі в масках.

Фото з сайту www.the-village.com.ua

Увечері 19 травня біля київського арт-центру Closer, у якому відбувався Strichka Festival, зібралося близько трьох десятків молодиків, які агресивно себе поводили, нападали на гостей, палили фаєри, кидали стільці та каміння, кричали нацистські гасла – розповідають свідки події, учасники PostPlayТеатру, які саме в цей час показували перфоманс. Театральну акцію довелося припинити з міркувань безпеки.

Один із відвідувачів фестивалю розповів  інтернет-виданню The Village Україна: «Це було в проміжку з 20:00 до 21:00. Я стояв біля найближчого прилавку до входу на фестиваль. Раптом на мене почали бігти перелякані люди, було чутно, як кидають пляшки, стільці й усе, що потрапило під руки тим, хто нападав. У цей момент мені прилетів стілець у спину, після чого я вирішив, що пора б сховатися, і підготувався морально до найгіршого: тікати далеко вже не встигав і був упевнений, що натовп піде далі по головах. Проте щось трапилося, і невідомі вийшли за територію, запалили червоні фаєри, щось кричали. Обличчя ж заховали за футболками. На вигляд ці хлопці були добре фізично підготовлені».

Організатори фестивалю повідомили, що радикалам не вдалося подолати огорожу фестивалю, проте кілька гостей все-таки постраждали: «Серйозних травм ніхто не отримав, і хулігани за 20 хвилин покинули Нижньоюрківську, 31. Наша команда викликала поліцію, але жодної реакції не було».

«Ми обурені бездіяльністю органів охорони правопорядку, стурбовані тим, що Національна поліція України проігнорувала численні виклики і досі не зв’язалася із організаторами фестивалю. Впевнені, що безкарність не призводить ні до чого іншого, окрім повторення та ескалації насильства», – йдеться в офіційній заяві PostPlayТеатру.

Можливо, атака була спрямована на концерт Redemption Denied, що одночасно з фестивалем відбувався за тією ж адресою. Цей бельгійсько-нідерландський гурт часто критикує расизм, гомофобію, сексизм.

 

 Поділитися