MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Премію Ґонґадзе отримав Вахтанґ Кіпіані

23.05.2019   
ХПГ-інформ
Першим лауреатом Премії імені Георгія Ґонґадзе став журналіст, історик, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та тележурналу на каналі ZIK, засновник Музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані.

Першим лауреатом Премії імені Георгія Ґонґадзе став журналіст, історик, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та тележурналу на каналі ZIK, засновник Музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані.  

Фото з сайту http://pen.org.ua

Премію відтепер присуджуватимуть щорічно у день народження Георгія Ґонґадзе – 21 травня. Її засновником є український осередок Міжнародного ПЕН-клубу в партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням «Українська правда». Відзнака має підтримати журналістів, які «слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому». На Премію номінують медійників, які працюють в Україні та протягом останніх п’яти років є журналістами.

«Багато непроговорених тем, травм, сформованих упереджень, котрі досі розділяють нас і країну, вкорінилися внаслідок того, що наша історія створювалася, подавалася і викладалася як пропаганда. Сила однієї людини і одного створеного нею медіаресурсу відкрила архіви людської пам’яті. „Історична правда“ надає звучання табуйованим темам. Збирає різноголосся. Місія Вахтанґа Кіпіані ширша за журналістику, це – відновлення справедливості, пошук тієї самої правдивої історії, яка потрібна кожній та кожному», – зазначила членкиня Капітули Премії, журналістка, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко.

Окрім Вахтанґа Кіпіані, до короткого списку Премії ввійшли перший заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня», автор програм «Апокриф» на радіо «НВ» та «Гра у класику» на телеканалі ZIK Сергій Рахманін та головний виконавчий директор та один із засновників медіапроекту The Ukrainians, засновник проекту Creatives Тарас Прокопишин.

 

 Поділитися