MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: На Юрія Дмитрієва в СІЗО тиснули, вимагаючи написати явку з повинною

30.05.2019   
ХПГ-інформ
Якщо погрози триватимуть, він буде змушений захищати своє життя й честь, заявив очільник карельського «Меморіалу». «І справа може, як той казав, закінчиться трупом», – додав адвокат Дмитрієва Віктор Ануфрієв на вечері на підтримку історика, що відбувся вчора у Москві.

На голову карельського відділення правозахисного центру «Меморіал» історика Юрія Дмитрієва в СІЗО Петрозаводська співкамерники намагалися чинити тиск з метою примусити його написати явку з повинною. Це відбувалося у квітні протягом чотирьох днів, розповів адвокат Дмитрієва Віктор Ануфрієв на вечері на підтримку історика, що відбувся вчора, 29 травня, у Сахаровському центрі в Москві, – передає сайт російської служби «Радіо Свобода».

Юрій Дмитрієв (архівне фото: memo.ru)

Зі слів адвоката, Дмитрієв звернувся до адміністрації ізолятора й заявив, що коли погрози триватимуть, він буде змушений захищати своє життя й честь.

«І справа може, як той казав, закінчиться трупом», – заявив Ануфрієв.

Адвокат додав, що після цього його підзахисного перевели до іншої камери.

На вечері на підтримку Юрія Дмитрієва виступили музикант Андрій Макаревич, письменниця Людмила Улицька, актори Чулпан Хаматова, Лія Ахеджакова та Олександр Філіпенко, поет Юлій Кім.


Юрій Дмитрієв з 1990-х років займається дослідженнями репресій у Карелії, у тому числі пошуками місць розстрілів і поховань. За його активної участі в 1997 році знайдено одне з найбільших поховань на північному заході Росії – в урочищі Сандармох. Протягом багатьох років Дмитрієв займається його меморіалізацією й організацією днів пам’яті. Він – укладач книг пам’яті «Поминальні списки Карелії», «Місце розстрілу Сандармох»; навесні 2017 року видано ще дві підготовлені Дмитрієвим книги – «Червоний бор» і «Їх пам’ятає Батьківщина», презентація яких відбулася в Петрозаводську, Санкт-Петербурзі та Москві.

Коротко про справу Юрія Дмитрієва

У грудні 2016 року проти голови карельського «Меморіалу» порушили кримінальну справу про виготовлення дитячої порнографії. Дмитрієву інкримінували 9 світлин, які виявили в його комп’ютері, на яких його прийомна дочка зображена без одягу. Історик стверджує, що фотографував хворобливу дівчинку оголеною для контролю її розвитку й звітування перед опікою. У квітні 2018 року Дмитрієв був виправданий Петрозаводським міським судом.

14 червня 2018 року виправдальний вирок скасований Верховним судом Карелії. У засіданні прокуратура надала результати нового психологічного обслідування дівчинки, про яке ані Юрій Дмитрієв, ані його адвокат не знали і яке було зроблене вже після ухвали суду першої інстанції (експертиза, проведена під час слідства в 2017 році, встановила, що своїми діями Дмитрієв не завдав дитині жодної шкоди). Справу відправили на додаткове слідство у зв’язку із «нововідкритими обставинами».

27 червня 2018 року правоохоронці затримали Дмитрієва на одному з постів ДПС на виїзді з Петрозаводська. Формально Дмитрієв порушив підписку про невиїзд із Петрозаводська, яку, як запобіжний захід, йому обрав Верховний суд Карелії.

30 червня 2018 року Юрію Дмитрієву поставили обвинувачення за п. «б» ст. 132 КК РФ (насильницькі дії сексуального характеру стосовно особи, що не дійшла чотирнадцятирічного віку).

62-річному історику загрожує ув’язнення терміном до 20 років.

ПЦ «Меморіал» вважає кримінальне переслідування Дмитрієва політично мотивованим. Історик відкидає всі обвинувачення на свою адресу.

 Поділитися