MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Насильницькі зникнення під час конфлікту на сході України та їх правова кваліфікація в міжнародному праві»

31.05.2019   
ХПГ-інформ
Тренінг під такою назвою відбувся наприкінці травня у Києві за підтримки програми «Демократичні ґранти» Посольства США в Україні. У ньому взяли участь юристи ХПГ та правозахисники громадської організації «Мирний берег».

Такий тренінг відбувся наприкінці травня у Києві за підтримки програми «Демократичні ґранти» Посольства США в Україні. У ньому взяли участь юристи ХПГ та правозахисники громадської організації «Мирний берег». Тренеркою вже вдруге стала доктор філософії права, професорка Копенгагенського університету Ірина Марчук.

Проблема насильницьких зникнень є однією з найбільш серйозних на Сході України. Їх здійснювали і бойовики НЗФ в ОРДЛО, і підрозділи українських державних структур на підконтрольній уряду території. У 2014 році вони відбувалися щоденно. Після переходу воєнного конфлікту в фазу низької інтенсивності кількість зникнень зменшилася, але вони залишаються частими. Згідно із Римським статутом насильницьке зникнення є одним із злочинів проти людяности, які має розслідувати Міжнародний кримінальний суд. Юристи ХПГ готують відповідні подання до цього правового інституту.

Чому МКС має юрисдикцію у відношенні до злочинів, скоєних на Сході України? Які є елементи доказування насильницьких зникнень? Як подавати докази насильницьких зникнень до Міжародного кримінального суду? Відповіді на ці та інші питання отримали учасники тренінгу.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Зникнення безвісти та насильницькі зникнення в Україні».

 Поділитися